تکنویاب | اخبار تکنولوژی

e91146548078f726f56961ce65fac - تا سال 2019 استفاده از دوربین سه گانه در بین گوشی‌های پرچمدار رایج می‌شود
اشتراک

تا سال ۲۰۱۹ استفاده از دوربین سه گانه در بین گوشی‌های پرچمدار رایج می‌شود

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

ما این را می‌دانیم که کیفیت عکس فقط معطوف به سخت افزار نمی‌شود. شیائومی و دیگر برندهای چینی چندین مرتبه نرم افزار دوربین خود را بهینه سازی می‌کنند تا بتوانند نقش مهمی در زمینه‌ی ثبت تصاویر باکیفیت ایفا کنند. علاوه بر این، هوش مصنوعی نیز به این بازار اضافه شده است. پس درک این موضوع که قابلیت‌های عکاسی در یک گوشی هوشمند به نرم افزار گوشی نیز وابسته هستند آسان است.

اما اخیرا کمپانی هواوی برای نخستین بار از یک ماژول دوربین سه گانه بر روی گوشی های پرچمدار جدید خود پرده برداری کرد. اگر به خاطر داشته باشید، هواوی پی ۲۰ پرو چند ماه پیش معرفی شد. تا پیش از آن هیچ گوشی دیگری همراه با دوربین سه گانه در بازار وجود نداشت، اما ظاهرا این فناوری تا سال ۲۰۱۹ در بین گوشی های هوشمند پرچمدار رایج خواهد شد.

نیکولاس تاچارد، معاون مدیر اجرایی آزمایشگاه‌های تصویر DXOMark در یک مصاحبه‌ی جدید اشاره کرده است که گوشی های هوشمند نیازمند یک بدنه‌ی کوچک هستند. پس استفاده از یک سنسور عکس بزرگ در ‌آن‌ها امکان ناپذیر است. در این صورت، استفاده از ماژول‌های چندگانه می‌تواند جایگزین خوبی باشد. وی همچنین معتقد است که با بهره‌گیری از ماژول‌های چندگانه دوربین و ترند صنعت گوشی سازی، اوایل سال ۲۰۱۹ دوربین سه گانه می‌تواند در بین گوشی های پرچمدار محبوب شود. پس از آن، بسیاری از سازندگان سعی بر دنبال کردن این راه خواهند داشت و از چنین سنسورهایی حتی در گوشی های میان رده نیز استفاده خواهند کرد.

دوربین سه گانه به کسب امتیاز بیشتر در DXOMark کمک می‌کند

تا بدین لحظه بالاترین امتیاز سایت DXOMark توسط گوشی هواوی پی ۲۰ پرو به ثبت رسیده است. این گوشی امتیاز کلی ۱۰۹ (امتیاز ۱۱۴ برای عکاسی و ۹۸ برای فیلمبرداری) را به نام خود ثبت کرده است. نیولاس تاچارد اشاره می‌کند که یک دوربین سه گانه مانند دوربین موجود در گوشی هواوی پی ۲۰ پرو می‌تواند قابلیت‌های زوم بهتر و کیفیت بهتر تصویر را به همراه داشته باشد. به نظر می‌رسد هرچه تعداد لنزهای یک ماژول دوربین بالاتر می‌رود، امتیاز به دست آمده توسط آن نیز بیشتر می‌شود. اما زمانی که به نتایج دوربین‌هایی نظیر دوربین گوشی اچ تی سی یو ۱۲ پلاس، هواوی پی ۲۰، گلکسی اس ۹ پلاس سامسونگ، شیائومی می ۸ و غیره می‌نگریم، نمی‌توان شکاف زیادی را بین این محصولات مجهز به دوربین دوگانه با هواوی پی ۲۰ پرو یافت.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 84646TechnoYab QR Code For: تا سال ۲۰۱۹ استفاده از دوربین سه گانه در بین گوشی‌های پرچمدار رایج می‌شود

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *