تکنویاب | اخبار تکنولوژی

macbook 2017 keyboard2 100726396 large 600x450 - شکایت کاربران از اپل به بهانه کیفیت پایین کیبورد مک بوک
اشتراک

شکایت کاربران از اپل به بهانه کیفیت پایین کیبورد مک بوک

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

یکی از مشکلات همیشگی مک بوک اپل کیبورد نامرغوبی است که حالا منجر به شکایت جمعی از کمپانی سازنده شده است.

کاربران مک بوک تا کنون به شکل های مختلفی از پست وبلاگی و شبکه های اجتماعی گرفته تا ایجاد فروم و تهیه آهنگ و ویدیوی طنز سعی کرده اند اعتراض خود به کیفیت پایین کیبورد مک بوک را نشان دهند. در هفته های گذشته هزاران نفر از این کاربران طوماری اعتراضی را امضا کرده بودند، با این حال به نتیجه مطلوب نرسیده و در نهایت به مراجع قضایی متوسل شده اند.

بر اساس شکایت مذکور که در دادگاه منطقه ای کالیفرنیا ثبت شده خریداران مک بوک و مک بوک پروهای مدل ۲۰۱۵ به بعد مجهز به کیبورد باترفلای با مشکلاتی از قبیل عدم پاسخگویی یا خرابی کیبوردها مواجه شده اند؛ با این وجود اپل تاکنون راه حلی را برای آنها ارائه نکرده است.

mackbookpro1 - شکایت کاربران از اپل به بهانه کیفیت پایین کیبورد مک بوک

کمپانی کوپرتینوی در سال ۲۰۱۵ کیبورد باترفلای را جایگزین ٰساختار قطاعی زیر هر کلید کرد که قرار بود میزان ثبات، پاسخگویی و سهولت استفاده از آن را افزایش دهد، برخی کاربران اما همان ساختار قدیمی را ترجیح می دهند.

مک بوک‌ پرو‌ جدید درست مثل دیگر لپتاپ های تولید اپل، قابلیت تعمیرپذیری چندان مطلوبی ندارد و در صورت خرابی یا گیر کردن هر از کلیدهای کیبورد، کاربران چاره ای جز سپردن آن به نمایندگی های مجاز نخواهد نداشت که در برخی موارد تا تعمیر آن یک هفته طول کشیده و هزینه ای بالغ بر ۷۰۰ دلار را روی دست آنها می گذارد.

در شکایت مذکور تاکید شده که اپل باید اطلاعات کافی را از ساختار معیوب مک بوک افشا کرده و مبالغ دریافتی بابت تعمیر یا تعویض این دستگاه ها را به کاربران مرجوع کند. اپل هنوز نسبت به اقدام قضایی واکنشی نشان نداده اما بعید است به راحتی تسلیم شاکیان شود.

 


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 83256TechnoYab QR Code For: شکایت کاربران از اپل به بهانه کیفیت پایین کیبورد مک بوک

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *