00d8c8a2 b64d 42f5 9708 42f2882db9e8 - سیگار الکترونیکی و خطر بالای فرمالدهید آن برای مصرف‌کننده‌ها
اشتراک

سیگار الکترونیکی و خطر بالای فرمالدهید آن برای مصرف‌کننده‌ها

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: سلامت

پژوهشگران دانشگاه ایالت پورتلند سه سال پیش مقاله‌ای درباره‌ی حضور اشکال کشف‌نشده‌ی فرمالدهید در بخار سیگار الکترونیکی در NEW England Journal of Medicine منتشر کردند. آنها در پژوهش‌های اخیر خطرهای فرمالدهید را حتی بیشتر از قبل گزارش دادند.

در سال ۲۰۱۵ مطالعات پروفسورهای شیمی پورتلند از جمله دیوید پپیتون، روبرت استرونگین، جیمز پانکو و بقیه درباره‌ی سیگار الکترونیکی نشان می‌دهد که بخار آن می‌تواند ۵ تا ۱۵ برابر سیگارهای معمولی فرمالدهید داشته باشد. این عناصر وقتی کشف شدند که دستگاه دود کردن مورد استفاده در آزمایش در تنظیمات حرات بیشینه قرار گرفته بود.

53ea3682 0bab 433b bf1f 03aa7b047540 - سیگار الکترونیکی و خطر بالای فرمالدهید آن برای مصرف‌کننده‌ها

فرمالدهید یک کارسینوژن (ماده سرطان زا) است. برخلاف فرمالدهید گازی، ترکیبات جدید کشف‌شده به ذرات موجود درآئروسل سیگارالکترونیکی متصل هستند. این باعث می شود که ترکیبات عمیق‌تر از فرمالدهید گازی در ریه‌ها رسوب کنند.

مطالعات سال ۲۰۱۵ باعث برانگیختن انتقاداتی از سوی طرفداران سیگارهای الکترونیکی شد. آنها اظهار می‌کردند تنظیمات بالای این سیگار طعم و بوی ناخوشایندی تولید می‌کند و در نهایت باعث می شد تا مردم دیگر از آن استفاده نکنند.

در مطالعات جدید منتشرشده در Scientific Reports، پیتون و استرونگین دریافتند که حتی وقتی سیگار در تنظیمات پایین و معمولی حرارتی کار می‌کند، هم فرمالدهید گازی و هم ترکیبات جدید فرمالدهید در سطوح بالای محدوده کاری OSHA قابل شناسایی هستند. استروگین می‌گوید که این مسئله نگرانی خطرات ناشی از استعمال این سیگار را بالا می‌برد.

در سال ۲۰۱۶، بیشتر از ۹ میلیون آمریکایی جز کاربران سیگار الکترونیکی بودند که ۲ میلیون آن‌ها را دانش‌آموزان راهنمایی و دبیرستانی تشکیل می‌داد. اگر حتی تعداد ناچیزی از کاربران نتوانند تماماً مشتقات فرمالدهید و دیگر مواد سمی واردشده به درون ریه‌های خود را کنترل کنند موضوع نگران‌کننده‌ای است.

منبع SCIENCEDAILY


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 84225 TechnoYab QR Code For: سیگار الکترونیکی و خطر بالای فرمالدهید آن برای مصرف‌کننده‌ها

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *