تکنویاب | اخبار تکنولوژی

8340b5cf dc13 44ce 9b50 f2cd1b7ff538 - برای اولین بار، تعداد اپلیکیشن‌های اپ‌ استور اپل با کاهش روبرو شد
اشتراک

برای اولین بار، تعداد اپلیکیشن‌های اپ‌ استور اپل با کاهش روبرو شد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

برطبق بررسی مؤسسه‌ی Appfigures، تعداد اپلیکیشن‌هایiOS در سال ۲۰۱۷، با کاهشی ۱۰۰ هزارتایی همراه بوده است. درحالی‌که تعداد اپلیکیشن‌های موجود در اپ‌استور در ابتدای سال ۲۰۱۷، ۲.۲ میلیون برآورد می‌شد، این رقم در پایان سال، گذشته، به ۲.۱ میلیون کاهش پیدا کرد.

به‌ نظر می‌رسد که بخش اعظمی از این کاهش به تصمیمات اپل در سال ۲۰۱۶ در قبال اپلیکیشن‌های قدیمی برمی‌گردد که با آیفون‌های جدید سازگاری ندارند؛ همچنین کوپرتینویی‌ها با عرضه‌ی نسخه‌ی یازدهم سیستم‌عامل آی‌او‌اس، خبر از حذف اپلیکیشن‌هایی دادند که بر مبنای معماری ۶۴ بیتی توسعه‌ داده‌ نشده‌اند.

7c339037 ed66 4128 b9a3 4bf9f8cb609b - برای اولین بار، تعداد اپلیکیشن‌های اپ‌ استور اپل با کاهش روبرو شد

با این حال، دلایل حذف اپلیکیشن‌ها تنها به موارد فوق خلاصه نمی‌شود. اپل علاوه بر موارد یادشده، اپلیکیشن‌های ویروس‌کش، مشابه و کم‌کیفیتی که کاربران اندکی را به خود جذب کرده بودند نیز در لیست حذفی‌ها قرار داده است. همزمان، توسعه‌دهندگان آی‌اواس در مقایسه با سال ۲۰۱۶، اپلیکیشن‌های جدیدِ کمتری برای انتشار در اپ‌استور ارسال کرده‌اند.

در آن‌سو، گوگل‌پلی فاصله‌ی خود را با اپ‌استور افزایش داده است و پس از اینکه در سال ۲۰۱۲ از نظر تعداد اپلیکیشن‌های موجود، از فروشگاه‌ نرم‌افزاری اپل پیشی گرفت، در سال ۲۰۱۷ این شکاف بین دو پلتفرم به بیشترین حد خود رسید. فروشگاه نرم‌افزاری گوگل‌پلی استور در سال گذشته موفق به ثبت ۱.۵ میلیون اپلیکیشن جدید شد؛ اما اپ‌استور تنها توانست ۷۵۵ هزار اپلیکیشن جدید در خود جای دهد. برطبق اعلام مؤسسه Appfigures، دلیل اصلی چنین شکافی، انتشار نسخه‌‌های اندروید اپلیکیشن‌های آی‌او‌اس توسط توسعه‌دهندگان در سال ۲۰۱۷ بوده است.

منبع THEVERGE


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 81924TechnoYab QR Code For: برای اولین بار، تعداد اپلیکیشن‌های اپ‌ استور اپل با کاهش روبرو شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *