3 20 - برای سومین سال پیاپی برند هواوی در میان 50 برند ارزشمند جهان قرار گرفت
اشتراک

برای سومین سال پیاپی برند هواوی در میان ۵۰ برند ارزشمند جهان قرار گرفت

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

برند هواوی برای سومین سال متوالی به عنوان یکی از باارزش ترین برندهای جهان معرفی شد. در بررسی ارزشمندترین برندهای جهانی توسط BrandZ، شرکت Huawei با افزایش ارزش برند خود در میان ۵۰ برند برتر قرار گرفته است.

شرکت هواوی اعلام کرد ارزش نام تجاری خود را در سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داده و در حال حاضر رتبه ۴۸ را در میان ۱۰۰ برند با ارزش جهانی از دید موسسه BrandZ کسب کرده است. در این گزارش اشاره شده که Huawei در سومین سال متوالی در ۵۰ علامت تجاری جهانی نمایش داده شده و نکته حائز اهمیت، عملکرد بهتر یک برند چینی در این مطالعه به نسبت همتایان آمریکایی خود با ملاک میزان سرعت رشد در این بررسی است که برای اولین بار اتفاق افتاده است. به عبارت دیگر این بررسی نشان داده که سرعت رشد برندهای چینی از سرعت رشد برندهای آمریکایی پیشی گرفته است.

برند هواوی یکی از معتبرترین برند‌‌های فناوری در جهان امروز است که نفوذ آن در حال افزایش بوده و این چهارمین سال است که در ۱۰۰ برند برتر جهانی از دید موسسه BrandZ قرار گرفته است. این رشد مداوم حاصل بازده عملکرد خوب هواوی در بازار تجهیزاتی چون گوشی هوشمند و تبلت در سراسر دنیاست.

2 33 620x345 - برای سومین سال پیاپی برند هواوی در میان 50 برند ارزشمند جهان قرار گرفت

ارزش ۱۰۰ برند معرفی شده در لیست امسال BrandZ اکنون به ۴.۴ تریلیون دلار رسید که در طول دوازده سال گذشته به میزان ۲۰۴ درصد افزایش یافته است. شرکت‌های فناوری جزو رهبران این لیست محسوب شده چرا که ۸ برند از ۱۰ برند اول این لیست متعلق به برندهای حوزه فناوری است که بیش از ۵۵ درصد از ارزش کل ۱۰۰ برند برتر را نیز به خود اختصاص داده‌اند.

برندهای چینی در گزارش BrandZ امسال جزو چشم‌گیرترین‌ها هستند که در ۱۳ سال اخیر رشد قابل توجهی داشته‌اند. Tencent ، Alibaba و Huawei تنها برخی از نام‌های پیشرو در میان چهارده شرکت چینی بوده که ارزش کل برند آن‌ها ۴۷ درصد به صورت سالانه افزایش یافته است. برندهای چینی برای اولین بار در این مطالعه میزان رشد خود را بالاتر از همتایان آمریکایی خود ثبت کرده‌اند.

تاثیر رو به رشد برند هواوی در سایر مطالعات برند برتر هم مشهود است. هفته گذشته، فوربس برند‌های ارزشمند خود را برای سال ۲۰۱۸ معرفی کرد که در آن Huawei با ارزش ۸.۴ میلیارد دلار در رتبه ۷۴ در میان ۱۰۰ برند برتر لیست Forbes قرار گرفت که البته تنها نام تجاری چینی در این لیست به شمار می‌رفت. همچنین در فوریه امسال هواوی به عنوان برند ۲۵ با ارزش بیش از ۳۸ میلیارد دلار در لیست ۵۰۰ برند برتر جهانی Brand Finance در سال ۲۰۱۸ قرار گرفت.

طبق گزارش IDC، در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸، بیش از ۳۳۶ میلیون تلفن همراه در سراسر جهان فروخته شده که نسبت به سال قبل ۴.۲ درصد کاهش داشته است و نشان‌دهنده یک رکود کلی در صنعت گوشی های هوشمند جهان به شمار می‌آید. با این حال، به رغم کاهش کلی در فروش گوشی های هوشمند، بنا به بررسی GFK متوسط قیمت ​​فروش گوشی‌ها در دنیا به میزان ۲۱ درصد افزایش و به ۳۷۴ دلار رسید.

عملکرد خوب برند هواوی در بازار گوشی های هوشمند

برند هواوی به عنوان سومین تامین‌کننده گوشی های هوشمند در جهان با ملاک سهم بازار شناخته می‌شود. نکته جالب این که Huawei علاوه بر عملکرد فوق‌العاده در بازار گوشی های میان رده و اقتصادی، در بازار گوشی های گران قیمت و پرچم دار نیز به خوبی عمل کرده است، به شکلی که سهم بازار مدل‌های پرچمدار Huawei (بیش از ۵۰۰ دلار) به بیش از ۱۰ درصد در قیاس با سایر پرچم داران بازار افزایش یافته که بخشی از آن به دلیل پیشرفت‌های اخیر این برند در بازارهای مهمی چون بازار اروپا و خاورمیانه بوده است. لازم به ذکر است عرضه گوشی پیشرویهواوی پی ۲۰ (Huawei P20) در بازار جهانی عامل موثر دیگری در افزایش ارزش‌های برند Huawei در بازارهای جهانی محسوب می‌شود.

1 62 620x413 - برای سومین سال پیاپی برند هواوی در میان 50 برند ارزشمند جهان قرار گرفت

بر مبنای گزارش Ipsos، در سال ۲۰۱۷ شاخص آگاهی برند و شاخص توجه مصرف‌کنندگان به برند هواوی ۸۶ درصد افزایش یافت که این رشد سریع در شش سال گذشته در بین شرکت‌های فناوری در دنیا بی نظیر است.

هم اکنون به گواه سازمان‌های مطرح در حوزه مطالعه بازار و ارزش‌گذاری برندهای جهانی، Huawei با استفاده از محصولات با کیفیت و نوآوری‌های تکنولوژیک در روند جهانی، به عنوان شرکتی پیشتاز در دنیای فناوری در مسیر تبدیل شدن به یک برند شاخص، روند رو به رشد سریعی دارد.

درباره BrandZ

BrandZ به عنوان یکی از معتبرترین مطالعه‌های ارزش برندهای جهانی است که نتایج مصاحبه با بیش از ۳ میلیون مشتری در سراسر دنیا را با نتایج فروش و عملکرد مالی برندها تلفیق می‌کند و نتایج خود را سالانه اعلام می‌نماید. این مطالعه در حال حاضر بزرگترین مطالعه برای سنجش جایگاه برندها تلقی می‌شود.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 84684 TechnoYab QR Code For: برای سومین سال پیاپی برند هواوی در میان ۵۰ برند ارزشمند جهان قرار گرفت

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *