02 3 - فورد برای از بین بردن بوی خودروهای نو چاره‌ای اندیشیده است!
اشتراک

فورد برای از بین بردن بوی خودروهای نو چاره‌ای اندیشیده است!

نویسنده: ناصر سورانی تاریخ: دسته بندی: خودرو

معمولاً شرکت‌های خودروسازی محصولات خود را متناسب با بازار کشورهای مختلف اندکی تغییر می‌دهند تا با قوانین و ذائقه مردم آن دیار سازگارتر باشند. اما به نظر می‌رسد که فورد برای تولیدات خود در بازار چین تدبیر جدیدی اندیشیده‌ است: از بین بردن بوی مخصوص خودروهای نو

بسیاری از مردم بوی خاصی را که از داخل خودروهای نو به مشام می‌رسد، عادی تلقی کرده و حتی آن را دوست دارند، اما ظاهراً در چین اوضاع کمی متفاوت است. بیش از ۱۰ درصد رانندگان چینی از بوی ناخوشایند خودرو نو گلایه دارند. برنت گروبر، از مدیران ارشد موسسه آماری J.D.Power، این بو را یکی از گلایه‌برانگیزترین مشکلات صنعت خودرو در چین قلمداد می‌کند. در توضیح آن همین بس که آمار نارضایتی چینی‌ها از بوی خودرو نو، تقریباً دو برابر گلایه‌های آنان بابت مصرف زیاد سوخت خودروهاست.  01 2 - فورد برای از بین بردن بوی خودروهای نو چاره‌ای اندیشیده است!

فورد برای حل این مشکل، راه‌کاری جدید به ثبت رسانده است. از دید این شرکت، بویی که از داخل خودروهای نو به مشام می‌رسد ناشی از گرم شدن موادی مثل چوب و چرم است که درون خودرو به کار رفته است. پس اگر فرآیند گرمادیدگی این مواد تسریع شود، آن بوی خاص نیز زودتر از بین می‌رود. در راه‌کاری که فورد ارائه داده است، وسایل نقلیه تماماً خودران یا نیمه‌خودران، خود را در نقطه‌ای آفتابی (شاید روی آسفالت داغ) پارک می‌کنند، سپس بخاری خود را روشن کرده و شیشه‌ها را پایین می‌کشند و موتور را نیز متناوباً به کار می‌اندازند. با این شیوه، خود وسیله نقلیه، بوی تازگی خود را از بین می‌برد.

البته دبی میلِوسکی، مدیر ارشد فنی بخش پایداری مواد شرکت فورد می‌گوید، راه‌کاری که آن‌ها ثبت کرده‌اند تنها یک ایده است و حتی اگر به تایید هم برسد، انجام آن از سوی فورد حتمی نیست. در واقع، این شرکت مرتباً ایده‌های زیاد و گاهی بسیار عجیب به ثبت می‌رساند که همه آن‌ها عملیاتی نمی‌شوند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 90488 TechnoYab QR Code For: فورد برای از بین بردن بوی خودروهای نو چاره‌ای اندیشیده است!

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *