تکنویاب | اخبار تکنولوژی

57313761 - خبر اینترنت رایگان ۱۲۰ گیگابایتی جعلی بود؛ هزینه‌ها را برمی‌گردانیم
اشتراک

خبر اینترنت رایگان ۱۲۰ گیگابایتی جعلی بود؛ هزینه‌ها را برمی‌گردانیم

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

در تعطیلات ایام عید فطر بود که خبری در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه همراه اول ۱۲۰ گیگابایت اینترنت هدیه به مشترکین خود ارائه می‌دهد. این خبر جعلی از سوی همراه اول تکذیب شد اما در همان زمانی که منتشر شده بود، بر اساس آماری که وزیر ارتباطات منتشر کرد ۴۵۰ هزار نفر با وارد کردن یک کد دستوری، جهت فعال کردن بسته ۱۲۰ گیگابایتی همراه اول به قیمت ۲۰۰ هزار تومان تلاش کرده‌اند.

روابط عمومی همراه اول در گفتگو با تکنویاب تایید می‌کند که ۲۰ هزار مشترک به همین شکل بسته مورد بحث را فعال کرده‌اند. در واقع یک پیام جعلی در گروه‌های شبکه‌های اجتماعی جهت فعال‌سازی رایگان بسته ۱۲۰ گیگابایتی دست به دست شده و باعث گشته تا ۴۵۰ هزار نفر اقدام به امتحان کردن این کد دستوری کنند و ۲۰ هزار نفر نیز ناخواسته آن را بخرند.

photo 2018 06 17 16 17 00 - خبر اینترنت رایگان ۱۲۰ گیگابایتی جعلی بود؛ هزینه‌ها را برمی‌گردانیم

کد دستوری فرستاده شده در حقیقت همان بسته یکساله ۱۲۰ گیگابایتی همراه اول بوده است. به نظر می‌رسد انتشار این کد در فضای مجازی به بهانه دریافت اینترنت رایگان، بیشتر یک شیطنت از سوی عده‌ای ناشناس بوده است.

روابط عمومی همراه اول در پاسخ به این سوال تکنویاب که اکنون تکلیف این ۲۰ هزار نفر چه خواهد بود گفت: «کلیه افرادی که به شکل مستقیم کد را وارد کرده‌اند را امروز شناسایی می‌کنیم و پول آنها را برمی‌گردانیم. برای برخی کاربران نیز این بسته رزرو شده است که آن را لغو می‌کنیم. اگر مقداری از این بسته استفاده شده باشد نیز تفاوتی ندارد و در هر صورت هزینه برگردانده می‌شود.»

Df3kHwdXUAErhLw - خبر اینترنت رایگان ۱۲۰ گیگابایتی جعلی بود؛ هزینه‌ها را برمی‌گردانیم

مشترکین اپراتور اول بعد از زدن کد دستوری مذکور ناگهان با این پیام مواجه می‌شدند.

این مسئله باعث شد وزیر ارتباطات روز گذشته دستور دهد تا ضمن شناسایی ارسال کننده این پیام جعلی و معرفی آن به مقامات قضایی، تعداد مالباختگان احتمالی را شناسایی و راهکار فوری برای حل این موضوع ارایه شود چرا که اگر افرادی با سیم کارت دائمی این کد را وارد می‌کردند، این مبلغ به صورت حساب آنها اضافه می‌شد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 84811TechnoYab QR Code For: خبر اینترنت رایگان ۱۲۰ گیگابایتی جعلی بود؛ هزینه‌ها را برمی‌گردانیم

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *