72ca2313 21ea 4a3c 8dd6 4d0cb0893d98 XXX iPhone XS and XS Max rd096 - آیفون‌های جدید اپل، طرفداران این شرکت را کمتر از قبل هیجان‌زده می‌کنند
اشتراک

آیفون‌های جدید اپل، طرفداران این شرکت را کمتر از قبل هیجان‌زده می‌کنند

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: اپل

آن‌طور که وب‌سایت مک‌ورلد در گزارشش‌ می‌نویسد روز جمعه‌ی هفته‌ی پیش، اپل پیش‌فروش آیفون XR را ساعت ۳ بامداد آغاز کرد، اما ساعت‌ها بعد وقتی که هوا روشن شد و صبح فرا رسید، تقریبا تمامی دستگاه‌ها هنوز در انبار موجود بودند و کسی برای خرید آن‌ها اقدام نکرده بود.

این اتفاق، تغییری بزرگ برای اپل به‌شمار می‌آید. تجربه نشان داده است که هر موقع پیش‌فروش آیفون‌های جدید کوپرتینویی‌ها آغاز می‌شود، تنها کسانی موفق به تهیه‌ی مدل‌های اولیه‌ی این دستگاه‌ها می‌شوند که صبح زود اقدام به پیش‌خرید آن‌ها کنند؛ در غیر این‌صورت، موجودی به اتمام می‌رسد.

در کنار این‌ها، نباید فراموش کنیم که صف خرید آیفون XS و آیفون XS Max نسبت به سال‌های پیش، کوتاه‌تر شده بود. این داده‌ها به این موضوع اشاره می‌کنند که عرضه‌ی آیفون‌ها همچون گذشته، مورد استقبال بسیار زیاد مردم قرار نمی‌گیرد.

screen shot 2018 09 27 at 102538 am - آیفون‌های جدید اپل، طرفداران این شرکت را کمتر از قبل هیجان‌زده می‌کنند

این آمار اخیرا توسط موسسه‌ی Citi و بر اساس میزان جستجوی کاربران در گوگل به‌دست آمده است. تحلیلگران این موسسه در یادداشتی گفته‌اند:

در تحقیقاتمان متوجه شدیم که همه‌ساله پس از برگزاری رویداد معرفی محصولات جدید اپل، جستجوی کاربران برای محصولات این شرکت به‌شکل قابل‌توجهی دست‌خوش تغییر می‌شود. به‌علاوه، مشخص شد که میزان جستجوی کاربران به‌مرور زمان، سیری نزولی را طی می‌کند.

ما معتقد هستیم که این موضوع، نشانگر به بلوغ رسیدن بازار است و هر نسل جدید از آیفون‌های کوپرتینویی‌ها، کمتر از قبل برای مشتریان این شرکت هیجان‌انگیز هستند. گمان ما این است که دلیل اصلی این اتفاق به کاهش سرعتِ نوآوری‌های جدید موجود در آیفون‌ها و البته اشباع‌شدن بازار از این گوشی‌ها بر می‌گردد.

موسسه‌ی Citi نتیجه‌ی تحقیقاتش را در نمودار زیر خلاصه کرده است:

839387a3 3b29 44e3 9767 659042b9a77f - آیفون‌های جدید اپل، طرفداران این شرکت را کمتر از قبل هیجان‌زده می‌کنند

همان‌طور که در نمودار بالا به‌وضوح می‌توان مشاهده کرد، میزان جستجو برای آیفون‌های اپل به‌صورت سالانه با کاهش روبه‌رو شده است؛ دلایل متعدی می‌توانند باعث این اتفاق باشند. از طرفی نباید فراموش کرد که این موضوع نمی‌تواند لزوما به معنی کاهش میزان فروش آیفون‌ها باشد.

همان‌طور که پیشتر ذکر کردیم، یکی از اصلی‌ترین دلایل این موضوع، احتمالا به بالغ‌شدن بازار گوشی‌های هوشمند بر می‌گردد. ویژگی‌های بزرگ آیفون‌های جدید اپل شامل مواردی مثل مقاومت در برابر نفوذ آب، فناوری تشخیص چهره‌ی موسوم به Face ID، نمایشگرِ تقریبا تمام‌صفحه و موارد مشابه هستند؛ اما هیچ‌یک از این ویژگی‌ها بهبودِ قابل‌توجه نسبت به نسل قبل را نشان نمی‌دهند. اگر به آیفون‌های عرضه‌شده در ۴ یا ۵ سال اخیر رجوع کنید، می‌بینید که معمولا هر کدام از آن‌ها نسبت به نسل پیشین تغییری چشمگیر به خود می‌دیدند؛ برای مثال دوربین آیفون‌های جدید بسیار باکیفیت‌تر می‌شدند و به‌مرور زمان می‌توانستیم ببینیم که این گوشی‌ها نسل به نسل بزرگ‌جثه‌تر می‌شوند.

این احتمال هم وجود دارد که آمار به‌دست‌آمده از میزان جستجوی کاربران در گوگل، همگی قبل از آغاز فروش آیفون ۱۰ آر ثبت شده باشند. Apple iPhone XR در حقیقت ارزان‌قیمت‌ترین آیفون ۲۰۱۸ است و با داشتن تنوع رنگی بالا و قیمت ۷۴۹ دلاری، پتانسیل این را دارد که به محبوب‌ترین آیفون امسال مبدل شود.

دیدگاه شما در این زمینه چیست؟ آیا با مطالب یادشده در این مقاله موافق هستید؟

منبع BUSINESSINSIDER


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 89503 TechnoYab QR Code For: آیفون‌های جدید اپل، طرفداران این شرکت را کمتر از قبل هیجان‌زده می‌کنند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *