کسب-امتیاز-بسیار-بالای-دوربین-شیائومی
xiaomi mi 8 - کسب امتیاز بسیار بالای دوربین شیائومی می 8 در تست DxOMark
اشتراک

کسب امتیاز بسیار بالای دوربین شیائومی می ۸ در تست DxOMark

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: شیائومی

دوربین شیائومی می ۸ موفق به کسب امتیاز بسیار بالای ۹۹ از DxOMark شد. این امتیاز، گوشی جدید شیائومی را در کنار گلکسی +S9 در یک رتبه قرار می‌دهد. در ادامه، نگاهی دقیق‌تر به توانایی‌های دوربین این گوشی خواهیم داشت.

شیائومی می ۸ با امتیاز فوق‌العاده ۱۰۵ در دسته‌بندی تصاویر و امتیاز بسیار خوب ۸۸ در فیلم‌برداری، مجموعا امتیاز ۹۹ را از DxOMark دریافت کرده است تا این موبایل پرچمدار با گلکسی اس ۹ پلاس (با امتیازهای ۱۰۴ و ۹۱) در یک رتبه قرار گیرند.

xiaomi mi 8 620x267 - کسب امتیاز بسیار بالای دوربین شیائومی می 8 در تست DxOMark

در مجموع، متخصصان این وب‌سایت معتبر به هیچ مورد بدی در رابطه با دوربین Mi 8 اشاره نکردند. در حقیقت، با توجه به امتیاز کسب‌شده، شیائومی می ۸ یکی از ارزشمندترین تلفن های هوشمند بازار در زمینه ثبت تصاویر است.

سیستم دوربین دوگانه از یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی اصلی با لنز f/1.8، پیکسل‌های ۱.۴ میکرومتری، لرزشگیر اپتیکال و فوکوس خودکار تشخیص فاز با فناوری دوال پیکسل و همین‌طور یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی با لنز f/2.4، پشتیبانی از فناوری فوکوس خودکار تشخیص فاز و زوم دو مرحله‌ای اپتیکال تشکیل شده است. به گفته “DxOMark”، بزرگ‌نمایی دوبرابری این گوشی بسیار خوب است، ولی عملکرد آن همانند دیگر پرچمداران مجهز به لنزهای تله فوتو نیست.

به هر صورت، دوربین شیائومی می ۸ ضمن ارائه هم‌زمان اکسپوژر دقیق و بالانس رنگ سفید، می‌تواند تصاویر را زنده و با دامنه دینامیکی خوب در سناریوهای مختلف (از جمله محیط‌های کم‌نور) ثبت کند. فوکوس خودکار سرعت بالایی دارد، ولی برخی مواقع شاهد تاخیرهای تصادفی هستیم. همچنین نویز پایین به جز محیط‌های بسیار تاریک، تقریبا در تمام موقعیت‌های پرنور مشاهده می‌شود.

xiaomi mi 8 2 620x184 - کسب امتیاز بسیار بالای دوربین شیائومی می 8 در تست DxOMark

اصلی‌ترین ضعف دوربین این گوشی هنگام ثبت تصاویر ثابت را می‌توان از دست رفتن جزئیات در روشنایی و وجود ناهماهنگی جزئی در فوکوس خودکار، تعادل رنگ سفید و تشخیص عمق در حالت بوکه عنوان کرد. برجسته‌ترین مورد نیز ایجاد حاشیه‌های رنگ‌ها است.

در رابطه با فیلم‌برداری، دوربین این تلفن هوشمند بار دیگر شما را با سرعت فوق‌العاده بالای فوکوس خودکار، ردیابی فوکوس مناسب، دامنه دینامیکی گسترده، نوز پایین و رنگ‌های بسیار خوب (البته نه به اندازه رقبا) تحت تاثیر قرار خواهد داد. اشتباهاتی در اکسپوژر و تعادل رنگ سفید، از دست رفتن جزئیات و وضوح نامتناقض لبه‌ها، از ایرادات اصلی آن محسوب می‌شوند.

امتیازهای دوربین شیائومی می ۸

xiaomi mi 8 dxomark 620x378 - کسب امتیاز بسیار بالای دوربین شیائومی می 8 در تست DxOMark


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 84258TechnoYab QR Code For: کسب امتیاز بسیار بالای دوربین شیائومی می ۸ در تست DxOMark

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *