تکنویاب | اخبار تکنولوژی

2017 koenigsegg agera rs 5 - با سریعترین خودروهای دنیا آشنا شوید
اشتراک

با سریعترین خودروهای دنیا آشنا شوید

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: خودرو

شکی وجود ندارد که یک خودرو فرمول ۱ بسیار سریع است. در این خودروها بالاترین سطح مهندسی به کار گرفته شده و تمامی قطعات به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا بالاترین عملکرد را ارائه دهند. به علاوه اینکه به دلیل استفاده گسترده از فیبر کربن، وزن پایینی دارند که به شتاب و سرعت آنها کمک می‌کند. بالاترین سرعتی که در یک خودرو فرمول ۱ به صورت رسمی ثبت شده، خودرو ساخت ویلیامز FW38 مدل ۲۰۱۶ بود که توانست به حداکثر سرعت ۳۷۲ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. در این نوشتار به معرفی ۷ خودرو خواهیم پرداخت که می‌توانند به سرعت‌های بالاتر از این مقدار دست پیدا کنند.

مکلارن F1

10 mclaren f1 1 0 730x486 - با سریعترین خودروهای دنیا آشنا شوید

حداکثر سرعت: ۳۸۶ کیلومتر بر ساعت

F1 به نوعی نخستین محصول خیابانی مکلارن بود که با عملکرد خیره کننده خود، تا مدت‌ها توانست رکورد حداکثر سرعت یک خودرو خیابانی را به نام خود ثبت کند. البته F1 در بیشتر بخش‌ها و قطعات با خودروهای مسابقه‌ای مکلارن مشترک بود. موتور به کار رفته در آن، توسط کمپانی ب ام و به تولید می‌رسید که ۱۲ سیلندر داشت و ۶۲۷ اسب بخار قدرت تولید می‌کرد. با دستیابی به سرعت ۳۸۶ کیلومتر بر ساعت، F1 به عنوان یکی از بهترین خودروهای تاریخ شناخته شد.

بوگاتی ویرون

se image ce40627babaa7b180bc3dedd4354d61c 730x411 - با سریعترین خودروهای دنیا آشنا شوید

حداکثر سرعت: ۴۰۲ کیلومتر بر ساعت

ساخت خودرویی که بتواند به سرعتی بالاتر از ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند، ریسک بزرگی بود که بوگاتی برای نخستین بار آن را محقق کرد. بوگاتی یکی از زیرمجموعه‌های کمپانی فولکس واگن است و برای طراحی و ساخت ویرون از مجرب‌ترین و ماهرترین مهندسین کمپانی استفاده شد. بوگاتی ویرون از یک موتور W16 (۱۶ سیلندر) بهره می‌برد که تواند تولیدی آن برابر با ۹۸۷ اسب بخار است. ویرون برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ به بازار عرضه شد و توانست به سرعتی معادل ۴۰۸ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

SSC Ultimate Aero
2006 ssc ultimate aero tt 15 730x450 - با سریعترین خودروهای دنیا آشنا شوید

۲۰۰۶ SSC Ultimate Aero TT top car rating and specifications

حداکثر سرعت: ۴۱۲ کیلومتر بر ساعت

شاید برخلاف دو نام قبلی و حتی خودروهای بعدی، نام این خودرو کمتر به گوش شما خورده باشد ولی بد نیست بدانید ما درباره یکی از سریعترین خودروهای تاریخ صحبت می‌کنیم. SSC Ultimate Aero در سال ۲۰۰۷ توانست خودرو به عنوان سریعترین خودرو دنیا معرفی کند و با دستیابی به سرعت ۴۱۲ کیلومتر بر ساعت بوگاتی ویرون را پشت سر بگذارد. این ابرخودرو آمریکایی از یک موتور ۶.۴ لیتری ۸ سیلندر با ۱۱۸۳ اسب بخار قدرت بهره می‌برد که به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. اگر فکر می‌کنید که اینها کمی عجیب به نظر می‌رسند، باید بگوییم که بخش ترسناک ماجرا عدم وجود ترمزABS و سیستم کنترل کشش و سایر دستیارهای کنترلی است.

بوگاتی شیرون

v5ylaijufkvhr6kh45db 730x411 - با سریعترین خودروهای دنیا آشنا شوید

حداکثر سرعت: ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت

اگر فکر می‌کنید که بوگاتی با یک بار دست یافتن به سرعت بالا دست از تلاش برمی‌دارد و محصول سریعتری تولید نمی‌کند، باید بگوییم که کاملا در اشتباه هستید. بوگاتی در آخرین اقدام، جدیدترین محصول خود به نام شیرون را معرفی کرد که مطابق انتظار یکی از سریعترین خودروهای حال حاضر به شمار می‌رود و حداکثر سرعت آن، ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده. البته بوگاتی این سرعت را به دلیل عدم توانایی تایرها در تحمل گرمای حاصل از سرعت‌های بالاتر محدود کرده و ممکن است با ساخت تایرهای پیشرفته‌تر، در مقابل حداکثر سرعت رقم بالاتری درج شود. موتور به کار رفت در این خودرو با ویرون مشترک است اما با بهبودهایی که تجربه کرده توان آن به ۱۴۷۹ اسب بخار رسیده است. این قدرت برای حمله به رکورد سریعترین خودرو دنیا کافی به نظر می‌رسد.

بوگاتی ویرون سوپر اسپرت

se image cc9cf414b3c6684cb1d83602ef2d087d 730x411 - با سریعترین خودروهای دنیا آشنا شوید

حداکثر سرعت: ۴۳۱ کیلومتر بر ساعت

البته باید بگوییم که شیرون هنوز باید در مقابل برادر بزرگتر خود ادای احترام کند چراکه نتوانسته به سرعت ثبت شده توسط ویرون سوپر اسپرت نزدیک شود. این خودرو نسخه بهبود یافته از ویرون استاندارد است که برای دستیابی به سرعت‌های بالاتر توسط بوگاتی ساخته شد. قدرت موتور آن به ۱۲۰۰ اسب بخار افزایش یافت و حداکثر سرعت آن هم به ۴۳۱ کیلومتر بر ساعت رسید. برخی بر این باور بودند که به دلیل محدودکننده‌ الکتریکی، ویرون سوپر اسپرت توانایی رسیدن به سرعت‌های بالاتر را هم داشت اما بعد مشخص شد که این محدودکننده تاثیری در حرکت نداشته است و مهندسین فکر این موضوع را کرده بودند.

هنسی ونوم GT

154920175 93ba2da5 6088 40cc 8154 303fd11601ec 730x411 - با سریعترین خودروهای دنیا آشنا شوید

حداکثر سرعت: ۴۳۵ کیلومتر بر ساعت

تقریبا ۶۴ کیلومتر بر ساعت سریعتر از یک خودرو فرمول ۱! هنسی ونوم GT هم یک آمریکایی دیگر است که در این لیست حضور دارد. این خودرو با رسیدن به حداکثر سرعت ۴۳۵ کیلومتر بر ساعت، برای چند سال رکورددار حداکثر سرعت بود. موتور ۷.۰ لیتری ۸ سیلندر به کار رفته در این خودرو قادر است ۱۴۵۱ اسب بخار قدرت و ۱۷۴۵ نیوتن متر گشتاور تولید کند. البته باید به این نکته اشاره کنیم که هنسی چندی پیش محصول جدید خود به نامF5 را معرفی کرد که با قدرت ۱۶۰۰ اسب بخاری، قصد دارد خود را مجددا به عنوان سریعترین خودرو دنیا معرفی کند.

کوئنیگزگ آگرا RS
2017 koenigsegg agera rs 1mw upgrade 2 730x502 - با سریعترین خودروهای دنیا آشنا شوید

۲۰۱۷ Koenigsegg Agera RS (1MW Upgrade) – top car design rating and specifications

حداکثر سرعت: ۴۴۷ کیلومتر بر ساعت

سریعترین خودروو دنیا! این لقبی است که اکنون به محصول کمپانی سوئدی کوئنیگزگ یعنی آگرا RS تعلق می‌گیرد. این خودرو توانست به سرعت ۴۴۷ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند و چندین رکورد جدید از خود بر جای بگذارد. این ابر خودرو سوئدی از یک موتور ۵.۰ لیتری ۸ سیلندر توربو بهره می‌برد که قدرت عظیم ۱۳۶۰ اسب بخاری و گشتاور ۱۳۷۱ نیوتن متری تولید می‌کند. وزن خشک آگرا RS چیزی معادل ۱۲۹۵ کیلوگرم است و این بدین معنی است که خودرو به ازای هر کیلوگرم، قدرتی بیشتر از ۱ اسب بخار به همراه دارد. با وجود همین مشخصات، محصول کوئنیگزگ موفق شد در مدت زمان تنها ۳۶.۴۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و پس از آن به حالت سکون بازگردد که در همین بخش هم حدود ۵.۵ ثانیه بهتر از بوگاتی شیرون عمل کرد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 81315TechnoYab QR Code For: با سریعترین خودروهای دنیا آشنا شوید

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *