firefox - گوگل موتور جستجوی پیشفرض فایرفاکس شد
اشتراک

گوگل موتور جستجوی پیشفرض فایرفاکس شد

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: اخبار

مرورگرهای اینترنتی هر یک صاحب موتور جستجویی هستند که می‌تواند فرآیند جستجو را نزد کاربران سهولت ببخشد. همین قضیه به رقابتی جذابی بین صاحبان موتورهای جستجو نظیر گوگل، مایکروسافت و یاهو تبدیل شده است و بدیهی است که هر کدام علاقه‌مند باشند تا موتور جستجوی آن‌ها به عنوان جستجوگر پیشفرض مرورگرها انتخاب شود.

جالب است بدانید که این کمپانی‌ها برای رسیدن به جستجوگر پیشفرض مرورگرها هزینه‌ی زیادی را نیز انجام می‌دهند؛ به طور مثال گوگل میلیاردها دلار هزینه کرده است تا بتواند به موتور جستجوی پیشفرض دیوایس های آی او اسی (شامل آیپدها و آیفون ها) تبدیل شود و این درحالیست که یاهو نیز مدت‌ها به عنوان موتور جستجوی پیشفرض فایرفاکس درآمده بود.

حال به نظر می‌رسد گوگل بعد از چندین مدت جای یاهو را گرفته است و حالا باید گوگل را به عنوان موتور جستجوی پیشفرض فایرفاکس بدانیم. Denelle Dixon، رئیس موسسه تجاری و حقوقی موزیلا در گفت‌و‌گویی با وب‌سایت TechCrunch اینگونه گفته است:

به عنوان بخشی از تمرکز ما بر روی تجربه کاربری و عملکرد در فایرفاکس کوانتوم،‌ گوگل به جستجوگر پیشفرض ما در ایالات متحده، کانادا، هنگ کنگ و تایوان تبدیل خواهد شد.

همینطور که گفته شد، TechCrunch اشاره می‌کند که آخرین قرارداد منعقد شده بین یاهو و موزیلابه مدت ۵ سال بوده است. در واقع این قرارداد باید تا سال ۲۰۱۹ به پایان می‌رسید و این بدان معناست که موزیلا زودتر از موعود قرارداد خود با یاهو را فسخ کرده است. به گفته‌ی Dixton:

ما از حق قرادادمان برای فسخ قرارداد با یاهو استفاده کرده‌ایم. بر اساس عوامل مختلفی از جمله انجام بهترین کار برای برند خودمان، تلاش ما برای ارائه جستجوی وب با کیفیت‌تر و تجربه محتوای گسترده‌تر برای کاربرانمان ما این قرارداد را فسخ کردیم.

به نقل از Recode مشخص نیست که این حرکت چه معنایی برای موزیلا دارد؛ آن هم در قراردادی که یاهو را مجبور به پرداخت سالیانه ۳۷۵ میلیون دلار تا پایان سال ۲۰۱۹ می‌کرد. هرچند مشخص نیست که چه بین این دو کمپانی به وجود آمده است، اما آنچه که به گفته‌ی یکی از مدیران موزیلا تایید شده است، تغییر موتور جستجوی پیشفرض فایرفاکس در نسخه کوانتوم از یاهو به گوگل خواهد بود.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 73936 TechnoYab QR Code For: گوگل موتور جستجوی پیشفرض فایرفاکس شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *