1az03 - مدیرعامل عظیم خودرو به دلیل تخلف در پیش فروش خودرو بازداشت شد
اشتراک

مدیرعامل عظیم خودرو به دلیل تخلف در پیش فروش خودرو بازداشت شد

نویسنده: ناصر سورانی تاریخ: دسته بندی: خودرو

جعفری دولت آبادی، دادستان تهران در جمعی از خبرنگاران عنوان کرد در دادستانی تهران بالغ بر ۱۷ پرونده در خصوص تخلف پیش فروش خودرو در حال بررسی است و در بین آن‌ها پروندهعظیم خودرو نیز وجود دارد. از این رو مدیرعامل عظیم خودرو و یک متهم دیگر در رابطه با پرونده‌های این شرکت بازداشت شدند. علاوه بر شرکت عظیم خودرو، شرکت مفتاح خودرو نیز با ۱۴۰۰ شاکی در این پرونده‌ها به عنوان متهم شناخته می‌شود.

مدیرعامل عظیم خودروazimkhodro 2 620x349 - مدیرعامل عظیم خودرو به دلیل تخلف در پیش فروش خودرو بازداشت شد

علت بازداشت مدیرعامل عظیم خودرو

جعفری دولت آبادی در خصوص علت بازداشت مدیرعامل شرکت عظیم خودرو عنوان کرد مسئولان این شرکت به جای ۱۵۰ فقره پیش فروش که مجوز آن را داشتند، ۴ هزار خودرو پیش فروش کردند. اکنون مطالبات شاکیان از این شرکت بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان است. از سویی اموال متهمان نیز ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام شده است. همچنین به تمامی شرکت‌هایی که پیش فروش خودرو را انجام می‌دهند، هشدار می‌دهیم که پرداخت سود و فعالیت مالی در این شرکت‌ها ممنوع است.

دادستان تهران در ادامه بیان کرد شرکت‌های لیزینگی و فروش خودرو همواره در این خصوص با مشکل روبرو می‌شوند و بعضا بیشتر از اختیاراتی که دارند اقدام کرده و تعداد پیش فروش محصولات آن‌ها از میزان تولیدشان بیشتر است و در این زمینه تخلف‌هایی را مرتکب می‌شوند. علاوه بر شرکت عظیم خودرو، شرکت مفتاح خودرو نیز با ۱۴۰۰ شاکی مواجه است و متهم این پرونده ادعا می‌کند که سودی را به مشتریان پرداخت نکرده، اما بر اساس بررسی‌های انجام شده، به شاکیان سود پرداخت شده است. وی در پایان تاکید کرد شرکت‌های پیش فروش خودرو نباید فعالیت پولی انجام دهند و تنها فعالیت آن‌ها خرید و فروش خودرو، آن هم با داشتن مجوز رسمی است.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 90549 TechnoYab QR Code For: مدیرعامل عظیم خودرو به دلیل تخلف در پیش فروش خودرو بازداشت شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *