تکنویاب | اخبار تکنولوژی

چطور به موفقیت برسم؟
اشتراک

ریپورتاژ آگهی: چطور به موفقیت برسم؟

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

چه طور می تونم تو دروس مدرسه موفق باشم؟
چه طور می تونم تو کنکور رتبه خوبی بیارم؟
چه طور می تونم تو رشته ورزشی خودم قهرمان بشم؟
چه طور می تونم در کار و حرفه ام درآمد خوبی کسب کنم؟
چه طور می تونم روابط خوبی داشته باشم؟
چه طور می تونم زندگی عالی و راحتی داشته باشم؟
این ها سوالاتیه که برای خیلی از ماها تو دوران زندگی پیش میاد و اگر بتونیم جواب های درستی براشون پیدا کنیم زندگی خوبی خواهیم داشت. تاریخ و سرگذشت مردمان موفق ثابت کرده که اگر ما پیرو مسیری باشیم که کس دیگری رو به موفقیت رسونده ما هم موفق خواهیم شد. پس باید بتونیم مسیر های موفقیت رو پیدا و همون ها رو دنبال کنیم.
اولین فاکتوری که همه ی انسان های موفق دارند سرمایه گذاری روی خود و پیشرفت شخصی است. برای آشنا شدن با این مقوله پیشنهاد می کنم داستان زیر رو مطالعه کنید:
یک روزی کارفرمایی یه کارگر جدید استخدام میکنه. وظیفه ی این کارگر قطع کردن درخت برای تولید کاغذ بود. روز اول کارگر بهره وری بالایی از خودش نشون میده و ۲۰ درخت رو قطع میکنه. کارفرما بسیار خوشحال از اینکه کارگر خوبی رو استخدام کرده کلی از اون تعریف میکنه. در روز دوم کارگر ۱۹ درخت رو قطع میکنه. روز سوم آمارش به ۱۷ درخت میرسه و در روز چهارم ۱۴ درخت. در روز پنجم کارگر فقط ۱۰ درخت رو می تونه قطع کنه.
آمار کارگر از روزی ۲۰ درخت به روزی ۱۰ درخت کاهش پیدا کرده بود و اون هم فقط در ۵ روز. کارفرما که از این موضوع بسیار ناراحت شده بود دلیل رو از کارگر جویا میشه. اون به کارگر میگه که چرا اینقدر کم کار شدی و دیگه مثل روز اول کار نمی کنی. کارگر با قیافه ای حق به جانب میگه که « اما من تمام روز رو دارم کار میکنم و حتی دو روزه که زمان استراحت میان روزی خودم رو هم حذف کردم.»
کارفرما با کارگر سر کار میره تا از نزدیک کار کارگر رو نظارت کنه. زمان لازم برای قطع هر درخت به بیش از دو برابر حد معمول رسیده بود.
برای خواندن ادامه داستان به این مقاله مراجعه کنید: تبرت رو تیز کن در سایت توسعه فردی


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 84973TechnoYab QR Code For: ریپورتاژ آگهی: چطور به موفقیت برسم؟

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *