تکنویاب | اخبار تکنولوژی

d414d77eb4038f3dcb66e50862fb8689 XL - اچ تی سی در سراشیبی سقوط
اشتراک

اچ تی سی در سراشیبی سقوط

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اچ تی سی

اچ‌تی‌سی گزارش مالی ماه ژانویه را منتشر کرد، گزارشی که چندان دلگرم‌کننده نیست. در مقایسه با ماه دسامبر سال گذشته، درآمد این شرکت تایوانی ۱۵.۳ درصد کاهش پیدا کرده؛ این در حالی است که افت درآمد سالانه‌ی اچ‌تی‌سی به ۲۷ درصد می‌رسد. مجموع درآمد این شرکت ۱۱۶.۱۲ میلیون دلار و پایین‌ترین میزان در شش ماه گذشته‌ی این شرکت است.

تحلیلگران می‌گویند کاهش فروش پیکسل ۲ گوگل و عرضه‌ی گوشی یو ۱۱ آیز اچ‌تی‌سی در میانه‌ی ماه ژانویه از دلائل افت فروش اچ‌تی‌سی است. عرضه‌ی هدست‌های واقعیت‌ مجازی وایو پرو و وایو فوکس (Vive Focus) نیز در ماه میلادی جاری شروع خواهد شد؛ اما کاهش روزهای کاری در ایام سال نو چینیُ احتمالا به معنی ثابت ماندن فروش اچ‌تی‌سی در این ماه خواهد بود.

کاهش درآمد اچ‌تی‌سی خبر تعجب‌آوری نیست؛ اما باید یادآوری کنیم که تایوانی‌ها قراردادی با گوگل منعقد کرده‌اند که به اچ‌تی‌سی اجازه می‌دهد در ازای انتقال تیم طراحی گوشی‌های پیکسل و دسترسی به برخی از پتنت‌های این شرکت، مبلغ ۱.۱ میلیارد دلار از گوگل دریافت کند. با دریافت این مبلغ توسط اچ‌تی‌سی، احتمالا در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۱۸، این شرکت شاهد پایان ضررهای مالی پیاپی خود خواهد بود که در ۱۰ دوره‌ی مالی اخیر به‌طور متوالی ادامه داشته است.

منبع GSM ARENA


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 78960TechnoYab QR Code For: اچ تی سی در سراشیبی سقوط

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *