Despite Huaweis claim teardown of P20 Pro seems to indicate that all three cameras carry OIS 680x450 - صادق نبودن هواوی در مورد ویژگی های دوربین سه گانه P20 Pro
اشتراک

صادق نبودن هواوی در مورد ویژگی های دوربین سه گانه P20 Pro

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: هوآوی

هواوی پس از معرفی P20 Pro روی توانایی های دوربین سه گانه این موبایلمانورهای تبلیغاتی زیادی را ترتیب داد، حالا اما به نظر می رسد این کمپانی در برخی موارد با مخاطبان صادق نبوده است.

این اسمارت فون دارای دوربین سه گانه متشکل از سنسورهای ۴۰ مگاپیکسلی RGB با اندازه ۱/۱.۷۳ اینچ و ضریب اف ۱.۸، سنسور ۲۰ مگاپیکسلی مونوکروم و حسگر ۸ مگاپیکسلی است تله فوتو است که زوم اپتیکال ۳ برابری و زوم هیبریدی ۵ برابری را میسر کرده است.

1 6 - صادق نبودن هواوی در مورد ویژگی های دوربین سه گانه P20 Pro

کمپانی سازنده مدعی بود که در این پیکربندی تنها سنسور ۸ مگاپیکسلی به لرزشگیر اپتیکال (OIS) مجهز شده و دو مورد دیگر به لطف واحد پردازش عصبی (NPU) چیپست کایرین ۹۷۰ از لرزشگیر تصویر هوش مصنوعی بهره می برند.با این حال کالبدشکافی P20 Pro توسط iFixit حاکی از این است که هر سه سنسور برای رفع لرزش ها و کاهش تاری تصویر به OIS متکی هستند و شناور بودن لنزها این مساله را اثبات می کند.

در سیستم OIS یا لرزشگیر اپتیکال تصویر  با استفاده از فنرهای ظریف و آهنرباهای الکتریکی، ماژول لنز معلق نگه داشته شده و به صورت فیزیکی لرزش های وارده را خنثی می کند.

اگرچه سیستم پردازش عصبی با برخورداری از قابلیت هایی مانند پیش بینی فوکوس، اضافه کردن فیلترهایی نظیر بوکه و تنظیم خودکار صحنه های مختلف در افزایش کیفیت تصاویر تاثیر به سزایی دارد اما مشخص نیست چرا هواوی سعی داشته این قابلیت را مسئول حذف لرزش ها نشان دهد.

2 4 - صادق نبودن هواوی در مورد ویژگی های دوربین سه گانه P20 Pro

iFixit علاوه بر مساله فوق تاکید کرده تعویض نمایشگر P20 Pro مستلزم عبور از دولایه ای است که با چسب محکم شده اند. علاوه بر این پوشش شیشه ای پنل های پشت و رو تعویض باتری را بسیار مشکل ساخته است.

با این حال یکی از نکات مثبت، ماژولار بودن بسیاری از قطعات است که تعویض آنها را تسهیل می کند و از اینرو امتیاز تعمیر پذیری ۴ از ۱۰ را برای این اسمارت فون در نظر گرفته است.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 82095 TechnoYab QR Code For: صادق نبودن هواوی در مورد ویژگی های دوربین سه گانه P20 Pro

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *