3 17 - اگر فیلتر تلگرام ادامه پیدا کند مسئولان باید در مجلس پاسخگو باشند
اشتراک

اگر فیلتر تلگرام ادامه پیدا کند مسئولان باید در مجلس پاسخگو باشند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

پروانه مافی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که اگر فیلتر تلگرام ادامه پیدا کند، چند تن از وزرا باید در مجلس پاسخگو باشند. به عقیده وی، مسدود شدن تلگرام باعث از بین رفتن کسب و کار بسیاری از افراد می‌شود.

در روزهای اخیر و پس از مسدود شدن تلگرام، اعتراضات زیادی به این تصمیم وارد شد و مخصوصا افرادی که در این شبکه اجتماعی امرار معاش و درآمدزایی می‌کردند خواستار باز شدن مجدد آن شدند. پروانه مافی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، توضیحاتی را در مورد فیلتر تلگرام و احتمال رفع فیلتر این پیام رسان محبوب ارائه کرده است.

2 22 620x373 - اگر فیلتر تلگرام ادامه پیدا کند مسئولان باید در مجلس پاسخگو باشند

پروانه مافی، نماینده مردم تهران در مجلس

نماینده مردم تهران در مجلس می‌گوید ما نباید با فیلتر کردن و ایجاد محدودیت و ممانعت، حل مساله کنیم چون حل مساله این‌گونه نیست. ما باید بتوانیم اداره کنیم و اداره کردن به تفکر، تعقل و خلاقیت نیاز دارد. این موضوع برای ما ایرانی‌ها بسیار سخت است که به حل مسائل بپردازیم و تنها به سرعت دنبال راه جایگزین، ساده و راحت می‌رویم. به گفته مافی، این روش شاید برای کوتاه‌مدت جواب بدهد، اما قطعا در بلندمدت آسیب‌های زیادی به همراه خواهد داشت و بحث فیلترینگ نیز یکی از همین مواردی است که باید در بلندمدت به آن توجه کنیم.

فیلتر تلگرام باعث از بین رفتن مشاغل زیادی می‌شود

این نماینده اصلاح‌طلب در ادامه افزود بسیاری از افراد به خصوص زنانی که سرپرست خانوار هستند با سرمایه‌های کوچک وارد این عرصه فضای مجازی مانند تلگرام شده‌اند و از همین تلگرام درآمدزایی می‌کنند و زندگی خود را می‌گذرانند. پروانه مافی همچنین اظهار کرد:

طبق مصوبه مجلس، بر ایجاد ۹۰۰ هزار تا ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار شغل جدید در سال تاکید شده، اما اقداماتی چون فیلتر کردن تلگرام نه تنها باعث جلوگیری از ایجاد این میزان شغل می‌شود بلکه همان تعداد شغلی که در تلگرام ایجاد شده را نیز از بین می‌برد. این در حالی است که افراد زیادی در تلگرام مشغول به کار هستند و با فیلتر شدن آن، بیکار می‌شوند و این خود موجب بروز بحران‌های اجتماعی در جامعه خواهد شد.

پروانه مافی در مورد راهکار مجلس برای حل این مشکل و رفع فیلتر تلگرام گفت مجلس راهکار نمی‌دهد بلکه بازخواست و توضیح می‌خواهد. مجلس باید نظارت و سوال کند و دولت باید ضمن ارائه توضیح، راهکار مناسب را نیز ارائه کند. وی تاکید کرد که نمایندگان مجلس وظیفه خود می‌دانند تا از مسئولان مربوطه توضیح بخواهند. مسئولان باید حداقل جایگزینی برای تلگرام معرفی کنند و به کسب و کارهایی که در این حوزه فعالیت دارند توجه نمایند. این مشاغل نباید دست کم گرفته شوند و باید برنامه‌ای برای مدیریت آن‌ها ارائه شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص این که آیا مجلس به سمت سوال از وزیران در مورد فیلترینگ تلگرام می‌رود یا خیر، گفت:

ما در مجلس از دولت و وزرای مسئول در این حوزه توضیح می‌خواهیم و قطعا مجلس این موضوع را پیگیری خواهد کرد. هم از وزیر مربوطه و حتی از سایر وزیرانی که در این موضوع دخیل هستند سوال می‌کنیم و مسئولان باید در این رابطه پاسخگو باشند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 77096 TechnoYab QR Code For: اگر فیلتر تلگرام ادامه پیدا کند مسئولان باید در مجلس پاسخگو باشند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *