تکنویاب | اخبار تکنولوژی

stop receiving promotional sms - غیرقانونی شدن تمام رو‌ش‌های تبلیغات پیامکی و تلفنی برای اپراتورها
اشتراک

غیرقانونی شدن تمام رو‌ش‌های تبلیغات پیامکی و تلفنی برای اپراتورها

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

براساس تصمیم جدید سازمان رگولاتوری، تبلیغات اپراتورها به هر نحوی، چه پیامک و چه تماس تلفنی و… غیرقانونی تلقی می‌شود و چنانچه از امروز هر اپراتور برای تبلیغات به تلفن شما تماس گرفت یا پیامک برایتان فرستاد، حق شکایت از آن را دارید.

موضوع تبلیغات و مزاحمت‌های وارد شده از آن در بستر‌های مخابراتی، سالیان سال است که دست از سر مشترکین برنمی‌دارد و ایجاد و وضع قوانین مختلف نیز نتیجه‌ای برای کاهش آنها در پی نداشته است. شرکت‌ها و سازمان‌ها به شکل‌های گوناگون راه‌های قانونی را دور زده و به تبلیغات خود ادامه می‌دهند.

نتایج دومین نظرسنجی الکترونیکی از کاربران سرویس های فناوری اطلاعات اعلام شد - غیرقانونی شدن تمام رو‌ش‌های تبلیغات پیامکی و تلفنی برای اپراتورها

نتایج دومین نظرسنجی الکترونیکی از کاربران سرویس های فناوری اطلاعات اعلام شد

حال «مجید حقی»، معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اعلام کرده که براساس شکایت های دریافتی از مشترکان، موضوع ایجاد مزاحمت تلفنی برای تبلیغات خدمات اپراتورها در رگولاتوری بررسی شده و برای توقف این نوع از تماسها به اپراتورها تذکر داده شده است:

«ایجاد مزاحمت برای مشترکان به صورت پیامکی یا صوتی مخالف حفظ حقوق مشترکان است و اپراتورهای ارایه‌کننده خدمات ارتباطی به هیچ عنوان مجاز نیستند آن را انجام دهند. زین پس اپراتورها موظف هستند تبلیغات تلفنی خود را متوقف کنند و اگر مشترکان با چنین مواردی مواجه شدند، می‌توانند با شماره ۱۹۵ تماس گرفته یا با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.195.ir شکایت خود را ثبت کنند تا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی با متخلفان به صورت جدی برخورد کند.»

در حال حاضر کدهای دستوری زیر برای لغو پیامک‌های تبلیغاتی وجود دارد:

  • برای پیش شماره ۱۰۰۰و ۲۰۰۰: *۸۰۰*۳#
  • خدمات مبتی برمحتوا: *۸۰۰*۲#
  • شماره های شخصی: گزارش (پیامک) به ۱۹۵
DVW7ibpXcAA12Sk - غیرقانونی شدن تمام رو‌ش‌های تبلیغات پیامکی و تلفنی برای اپراتورها

برای لغو دریافت پیامک از این شماره‌ها نیز باید به سامانه ۱۹۵ رجوع کنید.

حالا سوال اینجاست، مسدودسازی تبلیغات خدمات مبتی برمحتوا (شماره۴یا۵رقمی) رو چطور باید انجام داد؟ کارشناس سامانه ۱۹۵ به دیجیاتو این‌گونه می‌گوید:

«برای شکایت از این شماره‌ها نیز باید به ۱۹۵ یا از طریق تلفن یا سامانه این سایت گزارش داد. در این حالت برای بار اول باید موضوع شکایت را پیامک عنوان کرد و یا اگر با وجود ثبت درخواست مبنی بر عدم دریافت این موارد در سامانه #۸۰۰* گزینه‌ای در این بخش وجود دارد به نام: دریافت مجدد پیامک علی رغم ثبت نام در سامانه. این دو مورد می‌تواند راهگشای مشترکین برای راحتی از دست پیامک‌های تبلیغاتی باشد.»

photo 2018 02 17 11 07 38 1 - غیرقانونی شدن تمام رو‌ش‌های تبلیغات پیامکی و تلفنی برای اپراتورها

فاز اول مدیریت پیامک‌های تبلیغاتی راه‌اندازی شده است

کارشناس سامانه ۱۹۵ راه اندازی سامانه مدیریت دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را با شماره گیری #۵۰۰۶* عنوان می‌کند و می‌گوید که با این کد دستوری، مشترک می‌تواند پیامک‌های تبلیغاتی در موضوعاتی همچون: تخفیف‌ها و برندها، پیشنهادات، فرهنگی، آموزشی، ورزشی و… گلچین کند و دستور دریافت یا عدم دریافت پیامک‌های مربوط به هر کتگوری را در سامانه ذکر کند.

دادن این وعده‌ها پیش‌ترهم صورت گرفته و هربار نتیجه رضایت‌بخشی وجود نداشته است، به‌عنوان مثال در آخرین اظهار نظر رسمی وزیر ارتباطات بر لزوم حل ریشه ای مشکل پیامک های ناخواسته تبلیغاتی و اطلاع رسانی تاکید کرده است. در هر حال به نظر می‌رسد دولت تلاش دارد که به هر روش ممکن دست بزند و جلوی این پیامک‌ها و تلفن‌های تبلیغاتی مزاحم را بگیرد، اما در این بین دست‌های پنهانی وجود دارد که منجر به عدم تحقق این خواسته می‌شوند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 79477TechnoYab QR Code For: غیرقانونی شدن تمام رو‌ش‌های تبلیغات پیامکی و تلفنی برای اپراتورها

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *