de338b48 ea43 4220 bcfd d71f9c9395e9 - واردات ۱۲۰۰ دستگاه خودرو؛ همزمان با ممنوعیت واردات
اشتراک

واردات ۱۲۰۰ دستگاه خودرو؛ همزمان با ممنوعیت واردات

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: خودرو

آمار گمرک ایران نشان می‌دهد که در شهریور ماه امسال، بیش از ۱۲۰۰ دستگاه خودرو به ایران وارد شده است. بر اساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران از تجارت خارجی ۶ ماهه نخست سال جاری، در این مدت ۱۳ هزار و ۷۷۱ دستگاه خودروی سواری به ارزش ۳۹۷ میلیون و ۵۷۰ هزار دلار به ایران وارد شده است.

واردات خودرو به ایران از ۲۰ کشور دنیا انجام شده که در این میان جمهوری کره با صادرات ۵۲۳۷ دستگاه خودرو، بیشترین سهم را در میان واردات خودروی سواری ایران به خود اختصاص داده است و پس از آن، امارات متحده عربی با ۳۸۳۸ دستگاه و آلمان با ۱۵۰۹ دستگاه خودروی سواری، بزرگ‌ترین صادرکنندگان خودرو به ایران در این مدت به‌شمار می‌روند.

8419059f aff8 460c b52d bb3993b7780d - واردات ۱۲۰۰ دستگاه خودرو؛ همزمان با ممنوعیت واردات

واردات خودرو در حالی به‌بیش از ۱۳ هزار و ۷۰۰ دستگاه رسیده است که براساس تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت از ابتدای تیرماه امسال واردات خودروی سواری به کشور ممنوع شد.

از سوی دیگر آمار گمرک ایران نشان می‌دهد که در پنج ماهه نخست سال جاری، ۱۲ هزار و ۵۱۲ دستگاه خودروی سواری به ایران وارد شد؛ به‌این‌ترتیب می‌توان گفت که تعداد ۱۲۵۹ دستگاه خودرو در شهریور ماه به ایران وارد شده است.

واردات این خودروها ممکن است مربوط به ثبت سفارش‌های قبلی باشد؛ اما در غیر این صورت، گمرک ایران باید توضیحاتی درباره‌ی ادامه واردات خودروی سواری در عین ممنوعیت، ارائه کند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 89164 TechnoYab QR Code For: واردات ۱۲۰۰ دستگاه خودرو؛ همزمان با ممنوعیت واردات

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *