مدل-2019-آیفون-10-حاشیه-نمایشگر-کمتر-می‌ش
0f08b015 0953 4798 9cf2 9ea110d901ce - در مدل 2019 آیفون 10 حاشیه نمایشگر کمتر می‌شود
اشتراک

در مدل ۲۰۱۹ آیفون ۱۰ حاشیه نمایشگر کمتر می‌شود

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

اپل با معرفی آیفون ۱۰ (iPhone X) طراحی گوشی‌هایش را به مرحله جدیدی وارد کرد؛ این مدل، فاقد حاشیه‌ باست و به‌منظور جای‌گیری سنسورهای ضروری و بلندگوی مخاطب در پنل جلوی گوشی، در بالای صفحه‌نمایش بریدگی ایجاد شده است. بااین‌حال به‌ نظر می‌رسد این بریدگی که بسیاری به آن ایراد می‌گیرند، در نسل جدید کوچک‌تر خواهد شد.

بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده از زنجیره تأمین قطعه، اپل به دنبال راهی است تا سنسورهای فیس آی‌دی را با دوربین سلفی ادغام کند. گمان می‌رود نتیجه‌ی تلاش‌های اپل در آیفون‌های ۲۰۱۹ این شرکت، نمایان شود. آیفون ۱۰ در حال‌ حاضر، از سنسورهای اختصاصی از جمله دوربین مادون قرمز برای سیستم تشخیص چهره به همراه دوربین RGB استفاده می‌کند. اگر کوپرتینویی‌ها بتوانند دوربین مادون قرمز را با دوربین RGB در یک ماژول ادغام کنند، اندازه بریدگی بالای نمایشگر (Notch) کاهش می‌یابد. اگرچه این روش، حذف کامل حاشیه‌های نمایشگر را به دنبال نخواهد داشت.

در همین رابطه، وب‌سایت ET News اعلام کرده است:

به نقل از منابع مطلع در صنعت، شنیده می‌شود که اپل در حال برنامه‌ریزی برای بهبود عملکرد سیستم تشخیص چهره در مدل‌های ۲۰۱۹ است. به همین جهت، به دنبال راهی است تا تعداد قطعات لازم برای آیفون‌ها را افزایش دهد و تلاش دارد ماژول سیستم تشخیص چهره را با ماژول دوربین [سلفی] ادغام کند.

در حال‌ حاضر در بریدگی بالای صفحه‌نمایش، دوربین فرو سرخ، ماژول Flood Illuminator، حسگر مجاورت، حسگر شدت نور در محیط اطراف، میکروفون، بلندگو، دوربین RGB و دات پروژکتور جای گرفته است. همان‌طور که گفته شد، ادغام دوربین RGB با دوربین فروسرخ، باعث کامل حذف بریدگی از بالای نمایشگر نخواهد شد؛ ولی کوپرتینویی‌ها را به ارائه‌ی آیفون‌هایی با حاشیه‌های نازک نزدیک می‏‌کند.

فضای اطراف بریدگی در آیفون X به نمایش المان‌های نوار وضعیت (Status Bar) اختصاص یافته است. با این‌حال، برخی از المان‌های Status Bar که پیش‌تر در آیفون‌های ۷ و ۷ پلاس قابل مشاهده بود، در پرچم‌دار گران‌قیمت اپل به دلیل کمبود فضا نمایش داده نمی‌شود و باید آن‏‌ها را از طریق کنترل سنتر و با کشیدن انگشت خود به جهت پایین از سمت راست نمایشگر، بررسی کنید. آنچه Notch را به تجربه‌ای آزاردهنده تبدیل می‌کند، اشغال فضای نمایشگر هنگام مشاهده‌ی تصویر یا ویدیو است؛ به همین جهت، کاربران از طراحی آیفون ۱۰ اپل رضایت کامل ندارند.

هنوز مشخص نیست اطلاعات به‌دست‌آمده تا چه اندازه صحت دارد؛ اما به‌ نظر می‌رسد که اپل از ایجاد بریدگی در بالای نمایشگر، دست نخواهد کشید. آیفون‌های جدید اپل که برای سال ۲۰۱۹ در نظر گرفته شده‌اند، اواخر سال آینده میلادی معرفی و عرضه می‌شوند. برای سال ۲۰۱۸، شرکت آمریکایی نسل جدید آیفون SE را با صفحه‌نمایش ۴ اینچی عرضه خواهد کرد کهجنس پنل پشتی آن از شیشه است؛ به همین جهت گمان می‌رود که مانند آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس از شارژ بی‌سیم پشتیبانی کند.

به همراه این گوشی، شایعاتی مبنی بر توسعه دو مدل آیفون با نمایشگر اولد نیز وجود دارد؛ نسل جدید آیفون ۱۰ با صفحه‌نمایش ۵.۸ اینچی و مدل پلاس آن با صفحه‌نمایش ۶.۵ اینچی عرضه خواهد شد. برای کاربرانی که نمی‌توانند این دو گوشی را به دلیل قیمت بالای احتمالی خریداری کنند، یک مدل دیگر با صفحه‌نمایش ۶.۱ اینچی LCD معرفی می‌‌شود که احتمالاً حاشیه‌های باریکی خواهد داشت. به احتمال زیاد در آیفون‌های جدید اپل، تاچ آی‌دی جای خود را به سیستم تشخیص چهره فیس آی‌دی می‌دهد؛ حتی اپل به دلیل عملکرد مناسب سیستم تشخیص چهره آیفون ۱۰ ، در نظر دارد آیپدهای پرو ۲۰۱۸ خود را با فیس آی‌دی ارائه دهد که احتمالاً حاشیه‌های نمایشگر آن‌ها نازک‌تر خواهد شد.9f3ed405 1ed7 4869 8e48 0e1bc00d96fe 3 - در مدل 2019 آیفون 10 حاشیه نمایشگر کمتر می‌شود

منبع ۹TO5MAC


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 77635TechnoYab QR Code For: در مدل ۲۰۱۹ آیفون ۱۰ حاشیه نمایشگر کمتر می‌شود

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *