e5d2e5a212d4ebb0c3a569ce69226f47 XL - در تست سرعت 4G برنده‌ی رقابت گلکسی اس 9 است یا آیفون X؟
اشتراک

در تست سرعت ۴G برنده‌ی رقابت گلکسی اس ۹ است یا آیفون X؟

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: اپل, سامسونگ

مدت کمی از معرفی پرچمداران ۲۰۱۸ سامسونگ که در MWC 2018 رونمایی شدند میگذرد و همان طور که انتظار میرفت این دستگاه‌ها در طول همین مدت کوتاه مورد بررسی رسانه‌های معتبر بسیار زیاد و شرکت‌های مختلفی قرار گرفته‌اند. گلکسی اس ۹ در بخش‌های مختلفی رکوردهای تازه‌ای را به ثبت رسانده است. این گوشی هوشمند حالا به بهترین صفحه نمایش و دوربین بین تمام اسمارتفون‌ها مجهز است و بالاتر از جدی‌ترین رقبای خود قرار گرفته است. آیفون X، پرچمدار پر زرق و برق اپل رقیب مستقیم گلکسی اس ۹ محسوب میشود که حالا در قسمت‌های مختلف، سایه‌ی پرچمدار سامسونگ را بر روی خود میبیند. هر چند در بخش سرعت پردازش، چیپست A11 Bionic اپل بی رقیب است و بهتر از اسنپدراگون ۸۴۵ که در گلکسی ۹ مورد استفاده قرار گرفته عمل میکند. اکنون آزمایش جدیدی بر روی این دو پرچمدار برتر بازار انجام شده است تا مشخص شود کدامیک سرعت بیشتری را در شبکه ی ۴G ارائه میدهد. همراه سخت افزار مگ باشید.

در آزمایش جدید، عملکرد آیفون X اپل و گلکسی اس ۹ در تست سرعت شبکه‌ی ۴G LTE مورد سنجش قرار گرفته است و بر خلاف رقابت قدرت پردازشی که پرچمدار اپل در آن برنده شد، در این مورد پرچمدار جدید سامسونگ با فاصله‌ای چشمگیر آیفون X را پشت سر گذاشته است. طبیعتا هر چقدر عملکرد در این تست بهتر باشد، کاربران میتوانند در بستر شبکه‌ی ۴G برنامه ها، تصاویر و ویدئوها را با سرعت بالاتری بارگذاری یا دانلود کنند که قطعا این موضوع برای کاربران از اهمیت زیادی برخوردار است. هر دو پرچمدار در این رقابت تحت اوپراتور سرشناس T-Mobile و در محل یکسان نیوجرسی مورد آزمایش قرار گرفته اند.

Untitled 2 - در تست سرعت 4G برنده‌ی رقابت گلکسی اس 9 است یا آیفون X؟

سامسونگ گلکسی اس ۹ به مودم LTE کوالکام X20 Cat 18 مجهز است که حداکثر سرعت دانلود ۱.۲ گیگابیت بر ثانیه را ارائه میدهد. در سمت دیگر اپل آیفون X مجهز به مودم کولکام X16 Cat 16 است که تا حداکثر سرعت ۱ گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی میکند. برای این آزمایش از برنامه‌ی SpeedTest استفاده شده است که توانایی اندازه‌گیری هر دو سرعت دانلود و آپلود را دارد. میانگین سرعت دانلود ثبت شده برای گلکسی اس ۹ پس از ۵ بار استفاده، مقدار چشمگیر ۷۱.۶ مگابیت بر ثانیه بوده است در حالی که میانگین سرعت در آیفون X برابر با ۴۸.۸ مگابیت بر ثانیه بوده و این به معنای اختلاف سرعت ۴۶ درصدی بین این دو پرچمدار است. در تست سرعت آپلود دو گوشی اختلاف کمتر است به طوری که متوسط سرعت ۱۰.۱ مگابیت بر ثانیه برای گلکسی اس ۹ و میانگین سرعت ۷.۷ مگابیت بر ثانیه برای آیفون X ثبت شده است.

برای تست سرعت اینترنت این دو گوشی در دنیای واقعی یک فیلم مشابه از طریق گوگل درایو بر روی این دو دستگاه دانلود شده است که زمان ۱۸.۸ ثانیه برای گلکسی اس ۹ و ۳۵.۹ ثانیه برای آیفون X ثبت میشود. پس از آن سه تصویر با مجموع حجم ۸.۱ مگابایت به دراپ هر دو گوشی حاضر در تست آپلود میشود که در گلکسی ۹ سامسونگ ۲۰.۷ ثانیه و در آیفون X اپل ۴۴.۴ ثانیه به طول میانجامد. بدین ترتیب گلکسی اس ۹ عملکرد به مراتب بهتری را شبکه‌ی LTE نسبت به رقیب جدی خود یعنی آیفون X اپل به جا گذاشته است.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 80856 TechnoYab QR Code For: در تست سرعت ۴G برنده‌ی رقابت گلکسی اس ۹ است یا آیفون X؟

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *