اطلاعات-کاربران-ایرانی-تلگرام-کشور
1 176 - اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام از کشور خارج شده است
اشتراک

اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام از کشور خارج شده است

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: برنامه

معاون مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به لغو مجوز استقرار سرورهای تلگرام در ایران گفت اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام در خارج از کشور نگهداری می‌شود و این شبکه پیام رسان روسی به تعهدات خود عمل نکرده است.

عباس آسوشه، معاون مرکز ملی فضای مجازی در خصوص لغو مجوز استقرار سرورهای تلگرام در ایران گفت قرار بود تلگرام اطلاعات کاربران ایرانی را در کشور خودمان نگهداری کند، اما بر خلاف وعده‌هایش اطلاعات را از کشور خارج کرد. آسوشه افزود ما تصمیم گرفتیم امکانات CDN را که فقط برای کاهش هزینه‌هایش استفاده می‌کرد از آن بگیریم و در اختیار پیام رسان های داخلی بگذاریم.

معاون فناوری اطلاعات مرکز ملی فضای مجازی در مورد عمل نکردن تلگرام به وعده‌هایش گفت:

تلگرام به تعهدات خود عمل نکرد. آن‌ها اطلاعات کاربران ایرانی را از کشور خارج کردند و از امکانات ما فقط برای کاهش هزینه‌های خود استفاده می‌کردند. بنابراین ما هم تصمیم گرفتیم این امکانات را به جای تلگرام در اختیار پیام رسان های داخلی قرار دهیم.

اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام باید در داخل کشور نگهداری می‌شد

به گفته آسوشه، تلگرام در ارتباطات اولیه از سرورهای اروپایی خود برای ارتباط کاربران ایرانی استفاده می‌کرد و از سرورهای توزیع محتوا یا CDN مستقر در ایران فقط برای کانال‌های پربازدید بهره می‌گرفت. این در حالی است که قرار بوده اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام در داخل کشور نگهداری شود.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 83027TechnoYab QR Code For: اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام از کشور خارج شده است

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *