bb59e2d0 d8d6 46b6 b555 20b9de134306 - کلاهبرداران تماس‌های بین المللی شناسایی شدند
اشتراک

کلاهبرداران تماس‌های بین المللی شناسایی شدند

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: اخبار

اخبار مربوط به روش کلاهبرداری جدید از جایی آغاز شد که تعداد زیادی از قربانیان با سامانه‌ی ۱۹۵، سامانه‌ی رسیدگی به شکایات، تماس گرفته و از تمام شدن اعتبار شارژ سیم‌کارت خود شکایت کردند. بعد از شکایات مکرر از سوی تعداد زیادی از قربانیان مشخص شد روش کلاهبرداری جدید به این صورت است که تماس کوتاهی از طریق شماره‌های خارجی با موبایل قربانیان گرفته شده که سریع قطع شده و درواقع Missed Call انداخته می‌شود.

قربانیان نیز با دیدن یک تماس بی‌پاسخ روی تلفن همراه خود، طبق عادت و بدون توجه به خارجی بودن شماره‌ی تماس، اقدام به برقراری ارتباط می‌کنند تا از هویت شخص تماس‌گیرنده مطلع شوند. بعد از برقراری تماس نیز هیچ صدایی شنیده نمی‌شود و قربانی با تصور اینکه هنوز ارتباط برقرار نشده، تماس را قطع نمی‌کند. قربانی از اینکه به یک شماره‌ی خارجی زنگ زده بی‌خبر  است و از آنجایی که تماس با شماره‌های بین‌الملل هزینه‌ی زیادی دارد تمام یا بخشی قابل‌توجهی از اعتبار سیم‌کارتش کسر می‌شود.

 ca45430d 9fe9 44fb 847b 74432af7c417 - کلاهبرداران تماس‌های بین المللی شناسایی شدند

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، در تماس با برنامه‌یحالا خورشید در مورد این موضوع اطلاع‌رسانی کرده و اعلام کرد کارشناسان در حال پیگیری و شناسایی کلاهبرداران هستند. او همچنین رسانه‌ها را به اطلاع‌رسانی در مورد این شیوه‌ی جدید کلاهبرداری تشویق کرد تا تعداد بیشتری قربانی نشوند و از مردم نیز درخواست کرد با شماره‌های ناشناس بین‌الملل تماس برقرار نکنند.

چند روز بعد از اطلاع‌رسانی وزیر ارتباطات، حمید فتاحی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیئت مدیره‌ی شرکتارتباطات زیرساخت در توییتی از شناسایی این کلاهبرداران و تلاش برای بازگرداندن مبالغ کسرشده به حساب ۱۲۶ هزار قربانی این ماجرا خبر داد. او در توییت خود نوشت:

٣٨٢ ميليون تومان كلاهبرداری صورت‌گرفته از ١٢٦ هزار نفر توسط كلاهبرداران خارجی، با جزئيات شناسايی شده است. مانع از سودجويی متخلفين خواهيم شد و در نظر داريم كه مبالغ ازدست‌رفته از طريق اپراتورها به مشتركين بازگردد. #حق‌الناس


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 89623 TechnoYab QR Code For: کلاهبرداران تماس‌های بین المللی شناسایی شدند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *