1 38 - معرفی باکیفیت ترین و بی کیفیت ترین خودروهای ایران
اشتراک

معرفی باکیفیت ترین و بی کیفیت ترین خودروهای ایران

نویسنده: ناصر سورانی تاریخ: دسته بندی: خودرو

گزارش ارزیابی کیفی خودروهای تولید داخل در دی‌ماه ۱۳۹۶ توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر شد. در این گزارش، خودروهای سواری در دسته‌های قیمتی کمتر از ۲۵ میلیون، ۲۵ تا ۵۰ میلیون، ۵۰ تا ۷۵ میلیون، ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون و بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان و همچنین خودروهای وانت و سنگین مورد بررسی قرار گرفتند.

طبق گزارش منتشر شده، در دی‌ماه ۱۳۹۶ تعداد ۹۸ هزار و ۷۴۸ دستگاه خودرو تولید شد که ۹۹ درصد آن به خودروهای سبک و ۱ درصد به خودروهای سنگین مربوط می‌شود. این دو گروه به ترتیب شامل ۴۳ مدل خودروی سبک و ۱۰ مدل خودروی سنگین می‌شود.

در گروه خودروهای سواری کمتر از ۲۵ میلیون تومان، طبق معمول خودروهای پراید ۱۳۱ و ۱۳۲ تنها یک ستاره کیفی از ۵ ستاره را دریافت کرده‌اند و در پایین‌ترین سطح کیفی قرار دارند. در گروه خودروهای ۲۵ تا ۵۰ میلیون، خودروهای ساندرو، پژو ۲۰۷ اتومات و تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک با دریافت ۴ ستاره از ۵ ستاره ممکن به عنوان باکیفیت ترین خودروهای این دسته قیمت معرفی شدند. بسترن بی ۳۰ در گروه خودروهای ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان با کسب ۴ ستاره کیفی از کیفیت مناسبی برخوردار است و لیفان ایکس ۶۰ با دریافت ۲ ستاره، پایین‌ترین کیفیت را در این دسته دارد.

در گروه خودروهای ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان نیز دو خودروی سراتو و هیوندای آی ۲۰ با کسب ۴ ستاره، باکیفیت ترین خودروها هستند و در نهایت در گروه خودروهای بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان،پژو ۲۰۰۸، مزدا ۳ نیو و سوزوکی گرند ویتارا ۴ ستاره از ۵ ستاره را دریافت کرده‌اند.

در میان خودروهای گروه وانت نیز تندر پیکاپ ایران خودرو با ۳ ستاره و خودروهای وانت آریسان، وانت نیسان و وانت کارا دو کابین با تنها ۱ ستاره، باکیفیت ترین و بی کیفیت خودروهای تولیدی هستند. در ادامه، جدول کامل رده بندی کیفی خودروهای داخلی در دی‌ماه ۱۳۹۶ را مشاهده می‌کنید:

رده بندی کیفی خودروهای داخلی – ۱ دی تا ۳۰ دی ۱۳۹۶

گروه خودروهای وانت

وانت - معرفی باکیفیت ترین و بی کیفیت ترین خودروهای ایران

گروه خودروهای سواری

سواری - معرفی باکیفیت ترین و بی کیفیت ترین خودروهای ایران

مقایسه کیفیت خودروهای سبک

مقایسه کیفیت سبک - معرفی باکیفیت ترین و بی کیفیت ترین خودروهای ایران

گروه خودروهای سنگین

سنگین - معرفی باکیفیت ترین و بی کیفیت ترین خودروهای ایران

مقایسه کیفیت خودروهای سنگین

مقایسه کیفیت سنگین - معرفی باکیفیت ترین و بی کیفیت ترین خودروهای ایران


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 78963 TechnoYab QR Code For: معرفی باکیفیت ترین و بی کیفیت ترین خودروهای ایران

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *