تکنویاب | اخبار تکنولوژی

appleios11 - iOS 11 از اپلیکیشن های 32 بیتی پشتیبانی نمی کند
اشتراک

iOS 11 از اپلیکیشن های ۳۲ بیتی پشتیبانی نمی کند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

اپل با عرضه نسخه بعدی iOS که احتمالاً با شماره ۱۱ منتشر خواهد شد، پشتیبانی از اپلیکیشن های ۳۲ بیتی را به طور کامل متوقف خواهد کرد. این موضوع از سوی برخی کاربران که بتای ۱۰.۳ را دریافت کرده اند، با دریافت پیام زیر مشخص شده است:با تکنویاب همراه باشید.

ios103warning32bit - iOS 11 از اپلیکیشن های 32 بیتی پشتیبانی نمی کند

زمانی که کاربران در نسخه بتای ۱۰.۳ به بارگذاری اپلیکیشن های ۳۲ بیتی اقدام کنند، به آنها هشدار داده می شود که «اپلیکیشن فوق با نسخه بعدی iOS سازگار نخواهد بود. توسعه دهنده این اپ باید آن را آپدیت کرده و سازگاری آن را ارتقاء دهد.»

گفتنیست اپل از سال ۲۰۱۳ و در زمان معرفی آیفون ۵s از چیپست های ۶۴ بیتی در دیوایس های iOS خود استفاده کرده و به تدریج، توسعه دهندگان را برای مطابقت با آن تحت فشار قرار می دهد.

از زمان عرضه iOS 9 به کاربران هشدار داده می شد که اپلیکیشن های ۳۲ بیتی کاهش سرعت اجرا را در پی خواهند داشت. همچنین از فوریه ۲۰۱۵ اپ های جدید الزاماً باید از پلتفرم ۶۴ بیتی پشتیبانی می کردند، و از ماه ژوئن ۲۰۱۵ قانون فوق شامل آپدیت برنامه های قدیمی نیز می شد.

با این حال اگرچه اپل در iOS 10.3 تغییرات قابل توجهی را اعمال نموده و به سیستم فایل جدیدی به نام APFS مهاجرت کرده، اما به نظر نمی رسد در آپدیت جزئی بعدی یعنی نسخه ۱۰.۴ پشتیبانی از اپ های ۳۲ بیتی را به طور ناگهانی حذف کند و احتمالاً همچون همیشه تغییرات اصلی را برای آپدیت سالانه نگه می دارد.

لازم به ذکر است طبق برنامه همیشگی اهالی کوپرتینو، iOS 11 احتمالاً در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان در ماه ژوئن معرفی شده و از ماه سپتامبر به دست کاربران خواهد رسید.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 43451TechnoYab QR Code For: iOS 11 از اپلیکیشن های ۳۲ بیتی پشتیبانی نمی کند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *