تکنویاب | اخبار تکنولوژی

3 58 - ایران دارای ارزان ترین اینترنت جهان است
اشتراک

ایران دارای ارزان ترین اینترنت جهان است

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

احتمالا بیشتر کاربران ایرانی تصور می‌کنند هزینه بسیار زیادی را بابت خدمات اینترنت پرداخت می‌کنند، اما دو شرکت انگلیسی با بررسی‌هایی که انجام دادند خلاف این موضوع را ثابت کرده‌اند. شرکت‌های انگلیسی BDRC Continental و Cable.co.uk بررسی‌های مشترکی را در ۱۹۶ کشور جهان و در فاصله زمانی آگوست تا اکتبر سال جاری انجام دادند و بر اساس آن، ایران دارای ارزان ترین اینترنت جهان است!

1 110 - ایران دارای ارزان ترین اینترنت جهان است

طبق این گزارش، هزینه دسترسی به اینترنت در کشور بورکینافاسو، واقع در غرب قاره آفریقا که مردم نسبتا فقیری هم دارد، حدود هزار دلار در ماه است. به این ترتیب گران ترین اینترنت دنیا به بورکینافاسویی‌ها تعلق می‌گیرد. در نقطه مقابل، ایران دارای مقرون‌به‌صرفه‌ترین هزینه دسترسی به اینترنت بر مبنای نرخ محاسباتی دلار است. هزینه استفاده از خدمات اینترنتی در ایران به طور متوسط ماهانه ۵.۳۷ دلار است که در مقایسه با سایر کشورهای دنیا، رقم ناچیزی به حساب می‌آید. البته همان‌طور که گفته شد این رقم به طور متوسط اعلام شده و مسلما بسیاری از کاربران، بیشتر از ۵ یا ۶ دلار در ماه بابت اینترنت هزینه می‌کنند. از درآمد پایین بیشتر مردم نیز نباید غافل شد که قطعا یکی از دلایل نارضایتی کاربران از قیمت اینترنت در ایران است.

ایران و کشورهای شوروی سابق دارای ارزان ترین اینترنت جهان هستند

بنابراین طبق این گزارش، ایران ارزان ترین اینترنت دنیا را به کاربران خود ارائه می‌کند، در حالی که مردم عراق، کشور همسایه ما ده برابر بیشتر برای اینترنت هزینه می‌کنند. در مجموع، در میان ۱۰ کشوری که ارزان ترین اینترنت جهان را دارند، ۶ کشور جزو کشورهای جمهوری سابق شوروی هستند که تا همین یک دهه پیش، دسترسی به اینترنت در آن‌ها با کندی و دشواری زیادی صورت می‌گرفت. همچنین کشورهای مرکز قاره آفریقا نیز شرایط خوبی از نظر قیمت اینترنت ندارند و ۳۱ کشور این منطقه دارای گران ترین قیمت اینترنت دنیا هستند.

2 81 620x322 - ایران دارای ارزان ترین اینترنت جهان است

در غرب قاره اروپا، ایتالیا با متوسط هزینه ۲۸.۸۹ دلار در ماه، ارزان ترین اینترنت را به کاربران خود ارائه می‌دهد و آلمان با هزینه ۳۴.۰۷ دلار در ماه، دانمارک با هزینه ۳۵.۹۰ دلار در ماه و فرانسه با هزینه ۳۶.۳۴ دلار در ماه در رتبه‌های دوم تا چهارم قرار دارند. در خاورمیانه نیز سوریه با هزینه ۱۲.۱۵ دلار در ماه پس از ایران در رتبه دوم جای گرفته و کشورهای عربستان، بحرین، عمان، قطر و امارات به ترتیب با متوسط هزینه حدود ۸۴، ۱۰۴، ۱۴۷، ۱۴۹ و ۱۵۵ دلار در ماه جزو کشورهای گران قیمت در این زمینه به شمار می‌روند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 74125TechnoYab QR Code For: ایران دارای ارزان ترین اینترنت جهان است

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *