2015 Kia Sorento front at the 2014 Paris Motor Show - کیا سورنتو 2019 معرفی شد
اشتراک

کیا سورنتو ۲۰۱۹ معرفی شد

نویسنده: ناصر سورانی تاریخ: دسته بندی: خودرو

غول خودروساز کره‌ای کیا، رسما از جدیدترین نسل اتومبیل شاسی بلند محبوب خود یعنی کیا سورنتو پرده برداری کرد. شاید تغییرات ظاهری این خودرو نسبت به نسل پیشین آن گسترده نباشد، اما در زیر کاپوت اوضاع متفاوت است و تغییرات خوبی را می‌توان در کیا سورنتو ۲۰۱۹ مشاهده کرد. تمامی مدل‌های این خودرو به صورت پیشفرض دارای ظرفیت ۷ نفر هستند و ابتدایی‌ترین تغییرات داخل کابین آن در کنسول وسط، ورودی‌های هوا، صفحه پشت آمپر و اهرم تعویض دنده دیده می‌شود.

تغییرات بدنه و کابین

از نظر ظاهری تغییرات جدید این خودرو شاید کوچک باشد، اما کاملا به چشم می‌آیند. چراغ‌های جدیدی همراه با یک جلوپنجره نونوار شده در قسمت جلویی خودرو به چشم می‌خورند که جزئیات ماهرانه بر روی آن نقش بسته است.

Kia Sorento US Version 2019 800 04 620x465 - کیا سورنتو 2019 معرفی شد

علاوه بر این سپر و مه‌شکن‌ها نیز نسبت به نسل پیشین اصلاح شده‌اند. در قسمت پشتی نیز سپر جدیدی نصب شده است، خروجی‌های اگزوز اصلاح شده، چراغ‌های جدیدتر و درب پشتی متفاوتی را می‌توانیم مشاهده کنیم. سه گزینه سفارشی رینگ‌های ۱۷، ۱۸ و ۱۹ اینچی نیز در اینجا برای تایرها به چشم می‌خورد.

Kia Sorento US Version 2019 800 08 620x465 - کیا سورنتو 2019 معرفی شد

در مدل‌های کامل‌تر SX‌ و SXL سورنتو می‌توان ویژگی‌های بیشتری نظیر رنگ جدید داخل کابین و اهرم برقی برای صندلی های جلو را در اختیار داشت. این درحالیست که مدل‌های EX‌ و بالاتر یا سورنتو ۲۰۱۹ ارائه کننده سیستم‌های فوق پیشرفته کمک راننده هستند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به هشداردهنده به راننده و دستیار حفظ حرکتی خودرو در بین خطوط اشاره کرد.

Kia Sorento US Version 2019 800 0f 620x465 - کیا سورنتو 2019 معرفی شد

مشخصات فنی

تغییرات در زیر کاپوت کیا سورنتو ۲۰۱۹ اندک، اما مفید بوده است. اینک دیگر خبری از پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو نیست و تنها انتخاب کاربران پیشرانه‌های ۴ سیلندر ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی و ۶ سیلندر ۳.۳ لیتری هستند. این دو پیشرانه قادر به تولید ۱۸۵ و ۲۹۰ اسب بخار انرژی هستند. سیستم گیربکس مدل ۲.۴ لیتری همانند گذشته بدون تغییر مانده است، اما مدل ۳.۳ لیتری اینک از یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک به کار رفته در خودرو کادنزا بهره می‌برد.

Kia Sorento US Version 2019 800 0a 620x465 - کیا سورنتو 2019 معرفی شد

تغییرات کیا سورنتو ۲۰۱۹ کم، اما هوشمندانه است

کیا سورنتو ۲۰۱۹ اینک صاحب سیستم انتخاب حالت رانندگی شده است که با تعویض دنده و سواری هوشمند در سدان‌ها متفاوت است. بنا به گفته‌ی کیا، این سیستم به شکل خودکار بهترین حالت رانندگی را با توجه به شرایط موجود انتخاب می‌کند. البته شما می‌توانید از سه حالت موجود شامل اکو، اسپورت و هوشمند یکی را به صورت دستی نیز برگزینید. به طور کلی تغییرات در این نسل سورنتو زیاد نبوده است، اما بسیار هوشمندانه اعمال شده تا کیا همچنان در بین اتومبیل‌های کلاس شاسی بلندهای میان سایز بتواند نماینده‌ای مدرن و قدرتمند داشته باشد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 75002 TechnoYab QR Code For: کیا سورنتو ۲۰۱۹ معرفی شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *