تکنویاب | اخبار تکنولوژی

آیفون Xc 2 - پیش بینی قیمت آیفون های 2018 از نظر مورگان استنلی
اشتراک

پیش بینی قیمت آیفون های ۲۰۱۸ از نظر مورگان استنلی

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

هنوز نام آیفون‌های سال ۲۰۱۸ به صورت قطعی مشخص نیست، با این حال با توجه به شایعات قبلی، جانشین آیفون ایکس را آیفون ایکس اس و مدل دارای نمایشگر غول‌پیکر را آیفون ایکس اس پلاس خطاب می‌کنیم. برخلاف سال ۲۰۱۷، که دو گوشی آیفون عادی و یک گوشی پرچمدار معرفی شد، امسال دو پرچمدار و یک آیفون ساده یعنی آیفون ۹ معرفی می‌شوند.

اولین پیش‌بینی‌ها از قیمت آیفون های ۲۰۱۸

بر اساس پیش‌بینی‌ها، جانشین آیفون ایکس که همچنان به یک نمایشگر OLED دارای اندازه ۵.۸ اینچ مجهز است، چیزی بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ دلار قیمت خواهد داشت. اگر قیمت نسخه پایه آن را در نظر بگیریم، با آیفون ۱۰ برابر ۲۰۰ دلار تفاوت قیمت دارد که اختلاف فاحشی است. همچنین این مرتبه تفاوت قیمت نسخه پایه و نسخه دارای ظرفیت داخلی بیشتر، به اندازه پرچمدار سال ۲۰۱۷ نیست.

iPhone 2018 620x413 - پیش بینی قیمت آیفون های 2018 از نظر مورگان استنلی

این بازه قیمت برای آیفون ایکس اس پلاس که به یک صفحه نمایش دارای پنل OLED با ابعاد ۶.۵ اینچ مجهز خواهد شد، بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار است. آیفون ۹ مجهز به نمایشگر ۶.۱ اینچی، که برخلاف دو مدل دیگر از پنل LCD در آن استفاده خواهد شد، قیمتی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ دلار خواهد داشت.

یکی از تحلیلگران مورگان استنلی بر این باور است که آیفون ایکس اس پلاس، که بزرگترین گوشی موبایلی که اپل عرضه کرده محسوب خواهد شد، قیمتی کمتر از ۹۹۹ دلار نخواهد داشت. این در حالی است که اختلاف ابعاد نمایشگر ۶.۵ اینچی آن با صفحه نمایش ۵.۸ اینچی آیفون ایکس برابر ۰.۷ اینچ است.

از طرفی دیگر، نمایشگر آیفون ۱۰ گران قیمت‌ترین بخش آن محسوب می‌شد. با توجه به همین موضوع می‌توان انتظار داشت یک گوشی مجهز به پنلی از جنس نمایشگر آیفون ۱۰ با ابعاد بزرگتر، می‌بایست قیمت بیشتری نیز داشته باشد. اما اپل به نظر امسال در قیمت‌گذاری محصولات خود تجدید نظر کرده است. قیمت آیفون های ۲۰۱۸ را با همین تحلیل می‌توان به راحتی حدس زد. به این ترتیب جانشین آیفون ایکس ۷۹۹ دلار و جانشین آیفون ۸ و ۸ پلاس ۶۹۹ دلار قیمت خواهد داشت.

آیفون Xc 5 620x349 - پیش بینی قیمت آیفون های 2018 از نظر مورگان استنلی

به عقیده این تحلیلگر مورگان استنلی، در بدترین شرایط، مدل دارای نمایشگر ۶.۵ اینچی با قیمت ۱۰۹۹ دلار برای نسخه پایه به فروش خواهد رسید. به این ترتیب قیمت جانشین آیفون ۱۰ در سال ۲۰۱۸ با قیمت پیشین تفاوتی نداشته و همچنان ۹۹۹ دلار خواهد بود. این موضوع سبب می‌شود افراد کمتری به خاطر افزایش قیمت آیفون ۹ تا ۷۹۹ دلار، قادر به خرید یک گوشی آی او اسی در سال ۲۰۱۸ باشند.

با این حال بر اساس برخی تحلیل‌ها، بعید نیست قیمت گوشی آیفون ۹ تا ۵۵۰ دلار نیز کاهش پیدا کند! همچنین آیفون ۹ به احتمال بسیار زیاد تبدیل به اولین گوشی اپل با پشتیبانی از دو سیم کارت خواهد شد که خریدش را برای افراد بیشتری جذاب می‌کند.

متوسط قیمت محصولات اپل در سال گذشته برابر ۶۵۲ دلار بود. باید دید در صورت تغییر سیستم در قیمت آیفون های ۲۰۱۸ این میزان چقدر کاهش و یا احتمالا افزایش خواهد داشت.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 85253TechnoYab QR Code For: پیش بینی قیمت آیفون های ۲۰۱۸ از نظر مورگان استنلی

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *