تکنویاب | اخبار تکنولوژی

pills cc0 pixabay 980x620 - تحقیقات جدید نشان می‌دهد قرص های ویتامین و مینرال بی‌فایده هستند
اشتراک

تحقیقات جدید نشان می‌دهد قرص های ویتامین و مینرال بی‌فایده هستند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: سلامت

یک تحقیق جدید به انتشار رسیده از سوی سازمان غیرانتفاعی کالج قلب و عروق آمریکا ادعا می‌کند که تمام هزینه‌هایی که صرف خرید قرص های ویتامین و مینرال می‌کنید بی‌فایده است. با توجه به این مطالعه، بیشتر این مکمل ها هیچ گاه در جهت سود رسانی یا ضرر رسانی به بدن، حداقل در مواردی همچون حملات قلبی، بیماری قلبی، سکته مغزی و مرگ زودتر نخواهند بود.

این تحقیق به قرص های ویتامین محبوبی همچون ویتامین سی، ویتامین دی، کلسیوم، مولتی ویتامین ها همراه با سایر قرص های مشابه اشاره می‌کند. هیچ یک از این‌ها زمانی که به مسائل مربوط به سلامتی می‌رسیم مزایایی برای بدن ندارند و البته خوشبختانه هیچ خطری با خوردن آن‌ها ما را تهدید نخواهد کرد. به طور ساده، نویسنده‌ی این گزارش دکتر دیوید جنکینز اینچنین می‌گوید:

ما شگفت زده شدیم وقتی فهمیدیم اغلب قرص های ویتامین که مردم خریداری می‌کنند، تاثیرات بسیار کمی بر روی بدن می‌گذارند. بررسی‌های ما نشان می‌دهد که اگر از مولتی ویتامین ها، ویتامین دی، کلسیوم یا ویتامین سی استفاده می‌کنید هیچ مشکلی برای شما به وجود نمی‌آید، اما هیچ مزیت خاصی را نیز به همراه ندارد.

میوه و سبزیجات به جای قرص های ویتامین

این یک نتیجه ناگوار برای افرادی است که این مکمل‌ها را برای افزایش ویتامین ها و مواد معدنی به دست آمده از مواد غذایی، مصرف می‌کنند. تنها نکته‌ی مثبت از سوی اسید فولیک بود که نشان داد پتانسیل کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی و بیماری قلبی را همان‌طور که در ویتامین‌های بی وجود داشت، در خود دارد. با این حال آنتی اکسیدان ها و نیاسین اثرات بسیار کمی را نشان می‌دهند که به گفته‌ی کارشناسان می‌تواند منجر به افزایش خطر مرگ در هر علتی شود. به جای استفاده از این مکمل‌ها برای دریافت مواد مغذی ضروری، توصیه می‌شود افراد از میوه و سبزیجات استفاده کنند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 84197TechnoYab QR Code For: تحقیقات جدید نشان می‌دهد قرص های ویتامین و مینرال بی‌فایده هستند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *