spectre meltdown - عملکرد آیفون 8 و آیفون 7 پس از پچ های Spectre و Meltdown
اشتراک

عملکرد آیفون ۸ و آیفون ۷ پس از پچ های Spectre و Meltdown

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

عملکرد آیفون ۸ و آیفون ۷ پس از پچ های Spectre و Meltdownات محافظت شده را اشغال کنند. این دو کار خود را با بهره‌گیری از ویژگی‌های پردازنده به منظور سرعت بخشیدن در انجام امورشان پیش می‌برند. راه حل این مشکلات ساده، اما ناخوشایند است؛ توسعه دهندگان باید این قابلیت‌های پردازشگرها را گیر بی‌اندازند!

ما امروز در گزارشی عملکرد یک دستگاه آیفون ۶ را قبل و بعد از دریافت آپدیت جدید iOS 11.2.2 زیر ذره‌بین قرار دادیم تا با دقت بتوانیم تاثیرات از بین بردن این روزنه‌ها بر روی عملکرد دیوایس مدنظر را بررسی کنیم. متاسفانه عملکرد آیفون ۶ پس از دریافت به روزرسانی، با افول شدیدی همراه می‌شود.

به همین خاطر تصمیم گرفتیم تا این بار گوشی های جدیدتر اپل را مورد بررسی قرار دهیم. در این مقاله ما عملکرد آیفون ۸ و آیفون ۷ اپل را قبل و بعد از دریافت آپدیت iOS 11.2.2 از طریق وب‌سایت بنچمارک گیری Geekbench مقایسه خواهیم کرد. در ادامه با تکنویاب همراه باشید.

تاثیر کم پچ های Spectre و Meltdown بر عملکرد آیفون ۸

همانطور که در بنچمارک‌های بالا مشاهده می‌کنید، این دو پچ امنیتی تغییرات کمی را بر روی عملکرد آیفون ۸گذاشته‌اند. در سمت چپ تصویری از بنچمارک گیک بنج آیفون ۸ پلاس پیش از دریافت پچ و در سمت راست نیز بنچمارک این دیوایس پس از آپدیت نمایان هستند. میزان کمی از عملکرد پردازنده از دست رفته است، به قدری که قابل ذکر نیست. سرعت رم هم به نظر نمی‌رسد تاثیر زیادی را از این دو گرفته باشند؛‌ هر دو پچ Spectre و  Meltdwn از کش پردازنده استفاده می‌کنند و کاهش سرعت دسترسی به رم می‌تواند یکی از مشکلات احتمالی در هنگام لود کردن باشد. در زیر می‌توانید نمرات دریافتی گوشی آیفون ۸ را قبل و بعد از پچ در بنچمارک‌های آنتوتو و گیک بنچ ۴ مشاهده کنید.

Untitled 1 1 - عملکرد آیفون 8 و آیفون 7 پس از پچ های Spectre و Meltdown

ما همچنین بنچمارک آنتوتو یک دستگاه آیفون ۷ که همچنان از آی او اس ۱۱.۱.۲ استفاده می‌کرد را گرفتیم. پس از آپدیت به آی او اس ۱۱.۲.۲ هیچ تغییر چشمگیری را در عملکرد دیوایس مشاهده نکردیم. در واقع پس از آپدیت امتیاز به دست آمده حدود ۳ درصد کمتر شده بود، اما در عمل این میزان نمی‌تواند در عملکرد دستگاه تاثیرگذار باشد.

ما هنوز آیفون ۶ اس را قبل و بعد از این به‌روزرسانی مورد آزمایش قرار نداده‌ایم، بنابراین مطمئن نیستیم که پچ‌های Spectre و Meltdown آیا بر روی این گوشی نیز تاثیرگذار خواهند بود یا خیر!


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 77410 TechnoYab QR Code For: عملکرد آیفون ۸ و آیفون ۷ پس از پچ های Spectre و Meltdown

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *