4 18 - حذف بسته های اینترنت شبانه رایگان صدای کاربران را درآورده است
اشتراک

حذف بسته های اینترنت شبانه رایگان صدای کاربران را درآورده است

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

در روزهای اخیر، حذف بسته های اینترنتی ارزان و جذاب اپراتورهای تلفن همراه، حواشی زیادی را به وجود آورد و با انتقادات فراوانی مواجه شد. اپراتورها در حالی اقدام به حذف بسته‌های ارزان‌تر و همچنین بسته های اینترنت شبانه رایگان کرده‌اند که اخیرا دولت قیمت پهنای باند را برای اپراتورها ۳۰ درصد کاهش داده است. با این وجود اپراتورها می‌گویند سقف و کف قیمت را رعایت می‌کنند و قانونی وجود ندارد که حتما باید بسته‌های ارزان‌قیمت ارائه کنند، بلکه این بسته‌های جذاب یک مدل بازاریابی بوده و حالت رقابتی دارند.

برخی اپراتورها برای کاربران خود اینترنت شبانه رایگان در نظر گرفته بودند که حالا این بسته‌های شبانه نیز در آستانه فراموشی هستند. ایرانسل اخیرا بسته های رایگان شبانه‌اش را حذف کرده وهمراه اول هم این بسته‌ها را نصفه و نیمه و دست به عصاتر به کاربران ارائه می‌دهند. جالب‌تر آن که اپراتورها می‌گویند به خاطر فشار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اقدام به حذف بسته های اینترنت شبانه رایگان می‌کنند. فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و معاون وزیر ارتباطات به اپراتورها تاکید کرده بود که در قیمت‌گذاری بسته‌های اینترنت، کاربران را مجبور به خرید اینترنت شبانه در کنار روزانه نکنند و همچنین خاطرنشان کرده بود که اپراتورها نباید با اینترنت رایگان شبانه، کاربران را به شب زنده‌داری تشویق کنند.

3 30 620x349 - حذف بسته های اینترنت شبانه رایگان صدای کاربران را درآورده است

ماجرا از آنجا شروع شد که همراه اول قیمت بسته های اینترنت پر مصرف ماهانه خود را تغییر داد و مدل‌های ارزان و جذاب که بسیار مورد استقبال کاربران قرار می‌گرفت را حذف کرد. ایرانسل هم بست ‌های اینترنتی خود را تغییر داد و حالا مشترکانی که فقط به ترافیک روزانه نیاز دارند باید به اجبار ترافیک شبانه نیز خریداری کنند. این اپراتور از حجم بسته‌های پرطرفدار خود هم کم کرد و به این ترتیب، مشترکان هر دو اپراتور مجبورند از بسته‌های گران‌قیمت با حجم پایین استفاده کنند. در حال حاضر ایرانسل بیش از ۵۰ بسته اینترنتی متنوع دارد، اما حتی یک بسته یک ماهه درست و حسابی برای مشترکان معمولی خود ارائه نکرده است. تمامی بسته‌های یک ماهه ایرانسل شبانه و از ۲ تا ۷ صبح است و ارزان‌ترین بسته‌ای که بتوان از آن برای یک ماه استفاده کرد بسته ۳.۵ گیگ ۱۵ روزه با قیمت ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان است که هزینه‌ی یک ماه آن ۳۳ هزار تومان می‌شود.

در این میان به نظر می‌رسد رایتل کمی مشتری‌مدارانه‌تر رفتار کرده است و توانسته تا حدودی مشترکان خود را راضی نگه دارد. البته اپراتور سوم ارتباطی کشور نسبت به ایرانسل و همراه اول کم‌طرفدارتر است، ولی بر خلاف آن دو، همچنان با همان روند سابق به مشترکان خود خدمات‌رسانی می‌کند. به نظر می‌رسد رایتل اینترنت همراه ارزان‌تری نسبت به همراه اول و ایرانسل ارائه می‌کند و بسته‌های تشویقی بیشتری را در اختیار مشترکان خود قرار می‌دهد.

2 53 620x360 - حذف بسته های اینترنت شبانه رایگان صدای کاربران را درآورده است

حذف برخی بسته های اینترنت شبانه رایگان در روزهای اخیر باعث شده معاون بررسی فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تازه یادش بیاید که ارائه بسته‌های اینترنت ترکیبی شبانه و روزانه با تعرفه متغیر قانونی نیست و تعرفه‌ی همه ساعات شبانه‌روز باید یکی باشد. این در حالی است که همراه اول مدت‌هاست در بسته‌های پرطرفدار خود ترافیک رایگان شبانه ارائه داده و حالا که این ویژگی از بسته‌ها حذف شده با اعتراض کاربران مواجه شده است. چیزی که اعتراض کاربران را بیشتر می‌کند این است که اپراتورها در بسته های اینترنت جدید خود آنها را مجبور به خرید بسته‌های ترکیبی می‌کنند و کاربر ناچار است علاوه بر اینترنت روزانه، اینترنت شبانه نیز بخرد.

همراه اول اینترنت شبانه رایگان را حذف نکرده است!

در این میان، همراه اول معتقد است اینترنت شبانه رایگان را حذف نکرده و همچنان بسته‌های شبانه رایگان را عرضه می‌کند. یکی از مدیران همراه اول در این رابطه می‌گوید:

چندی پیش گفته شد اپراتورها بسته های اینترنتی شبانه ارائه ندهند و مردم را به شب زنده‌داری عادت ندهند که این حرف اصلا درست نیست چون افراد زیادی هستند که شیفت شب کار می‌کنند و در این زمان از اینترنت بهره می‌برند. ضمن این که هنوز به ما گفته نشده این اینترنت را حذف کنیم، اما اگر این اجبار به ما اعلام شود اینترنت شبانه رایگان را حذف می‌کنیم.

یکی از مسئولان اپراتور رایتل نیز گفته است ما تلاش می‌کنیم بسته‌ها را طبق سلیقه و نظر مردم در نظر بگیریم و تا جایی که امکان داشته باشد بسته‌هایمان را تغییر نمی‌دهیم، مگر این که گیگ شبانه یا روزانه‌شان را بالاتر ببریم. استقبال از بسته‌های ترکیبی رایتل بالاست و پرفروش‌ترین بسته‌های رایتل آنهایی هستند که هم ترافیک شبانه دارند و هم ترافیک روزانه. وی در ادامه خاطرنشان کرد در سال جاری هیچ افزایش قیمتی نداشتیم و فعلا هم برنامه‌ای برای این اتفاق نداریم.

در سوی دیگر یکی از مدیران ایرانسل اظهار کرد اپراتورها در ارائه بسته اینترنت و قیمت آن هیچ محدودیتی ندارند و فقط باید سقف و کف را رعایت کنند. ما همیشه مدل بسته‌ها را تغییر می‌دهیم و تغییرات بر اساس الگوی مصرف مشترکان است. اکنون نیز بسته‌های جدید و مقرون‌به‌صرفه اینترنت همراه ماهانه را معرفی کرده‌ایم که باعث رضایت مخاطبان شده و قطعا با افزایش ارائه خدمات، قیمت بسته‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند. البته همچنان بسته‌های ارزان و مقرون‌به‌صرفه هم داریم.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 88127 TechnoYab QR Code For: حذف بسته های اینترنت شبانه رایگان صدای کاربران را درآورده است

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *