flip flopping iran finally goes cryptocurrency crackdown2 - دستور روحانی برای اتخاذ سیاست جدید درباره ارزهای دیجیتال
اشتراک

دستور روحانی برای اتخاذ سیاست جدید درباره ارزهای دیجیتال

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داده که بر اساس دستور ریاست جمهوری به وزارت ارتباطات و بانک مرکزی، قرار است این دو سازمان جلسه مشترکی را درباره ارزهای دیجیتال داشته باشند و پیشنهادی را برای اتخاذ سیاست جدید ارایه کنند.

«محمد جواد آذری جهرمی» امروز در حاشیه نشست هیات وزیران، درباره انتشار ارز دیجیتال توسط پست بانک گفت که مطالعات لازم پیرامون این جریان انجام شده:

«سیاستی که تاکنون بانک مرکزی داشته، ممنوع کردن همه ارزهای دیجیتال بوده است. طبق درخواست بانک مرکزی همه سایت هایی که تبادل ارز دیجیتال داشته اند، از طریق دادستانی مسدود شده اند.

جهرمی که خود از معدود افراد موافق استفاده درست و بجا از مساله ارزهای مجازی در بدنه حاکمیت است نوید این را داده که نگاه شورای عالی فضای مجازی و دولت چند وقتیست به این مقوله تغییر پیدا کرده و ارزهای مجازی دیگر لزوما مساله تهدید آمیزی به شمار نمی‌آیند و از همین رو هم قرار است جلسه مشترک زودتر برگزار شود:

«رئیس کل جدید بانک مرکزی درگیر موضوع تثبیت نرخ ارز است اما تلاش می کنیم که در هفته پیش رو این جلسه مشترک را داشته باشیم و تصمیم گیری کنیم.»

وزیر ارتباطات همواره موضع نسبتا مثبتی به مساله ورود بلاکچین در ایران داشته و در سخنرانی‌ها و اظهار نظرات گوناگون از این فناوری و تاثیرات آینده‌اش در دنیا گفته؛ به طوری که از نظر او بلاکچین در تمام ابعاد سیاسی، اقتصادی و دیگر موارد حاکمیت‌هاتاثیر خواهد گذاشت. او در مصاحبه‌های خبری خود همواره بر لزوم استفاده از این فناوری تاکید داشته و اصرار ورزیده که «باید همگام با آنها در مسیر پیشرفت تکنولوژی حرکت کرد وجلوی آنها ایستادگی نکرد.»

iran bitcoin 750x450 - دستور روحانی برای اتخاذ سیاست جدید درباره ارزهای دیجیتال

پیش‌تر معاون وزیر ارتباطات نیز خبر از مشکلات تدوین قانون برای ارزهای مجازی داده بود و  گفته بود که این موارد نیاز به روشنگری دارد. جهرمی هم در الکامپ امسال در پاسخ به تکنویاب درباره لزوم استفاده از ارزهای مجازی گفته بود که بهتر است کارکرد این نوع ارزها قانونی باشد و تاکید داشته بود که مقبولیت آن در جوامع بین‌المللی از جمله مهم‌ترین موارد است.

کارشناسان باور دارند که بلاکچین در ایران و ینگه دنیا می‌تواند تبدیل به یک فناوری فعال‌ساز بنیادین بشود و آینده صنعت تلکام و دیگر صنایع را دگرگون می‌سازد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 86596 TechnoYab QR Code For: دستور روحانی برای اتخاذ سیاست جدید درباره ارزهای دیجیتال

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *