Samsung Korea Flag - سامسونگ نقشی در تحریم ‌ورزشکاران ایرانی در المپیک‌ زمستانی نداشته است
اشتراک

سامسونگ نقشی در تحریم ‌ورزشکاران ایرانی در المپیک‌ زمستانی نداشته است

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: سامسونگ

روز‌ گذشته خبری مبنی بر تحریم ورزشکاران ایرانی توسط سامسونگ در المپیک‌ زمستانی سئول منتشر شد که از عدم اهدای موبایل های این شرکت به ورزشکاران کشورمان حکایت می‌کرد. با اینکه سامسونگ بیش از ۴۰۰۰ دستگاه گلکسی نوت ۸ ویژه المپیک را به عنوان هدیه برای ورزشکاران و مقامات کشورهای حاضر در بازی های زمستانی پیونگ چانگ تدارک دیده، اما از قرار معلوم این وضعیت شامل حال کشورهای ایران و کره شمالی نمی شود.

این در حالیست که بنا به گفته منابع خبری کره ای، برگزار کنندگان کمیته المپیک از ترس نقض تحریم های بین المللی علیه ایران و کره شمالی، تصمیم گرفته اند ۴ هزار موبایل اهدایی سامسونگ را در اختیار ورزشکاران این ۲ کشور قرار ندهند.

 Samsung to provide Olympians with a special limited edition Galaxy Note 8 - سامسونگ نقشی در تحریم ‌ورزشکاران ایرانی در المپیک‌ زمستانی نداشته است

نیویورک تایمز می گوید احتمالاً می شود از این موبایل «استفاده دوگانه» داشت و برای مقاصد نظامی از آن بهره جست. از طرفی به گفته ورج اهدای موبایل به ورزشکاران کره شمالی در سال ۱۹۹۷ مشکلاتی را به وجود آورده، چون در این کشور همراه داشتن دستگاه مجهز به GPS و دسترسی آزاد به اینترنت ممنوع است. با این حال دلیل حضور ورزشکاران کشورمان در این تصمیم همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد و مشخص نیست آیا گلکسی نوت ۸ را می توان «کالای لوکس یا محصولی با قابلیت استفاده نظامی» در نظر گرفت یا خیر.

دوری مباحث سیاسی از ورزش همواره یکی از مواردی بوده که نهاد های بین المللی ورزشی بر روی آن تاکید کرده اند و حال مشخص نیست در حالی که سامسونگ به صورت رسمی در ایران فعالیت دارد و‌ محصولات خود را به فروش می‌رساند، چگونه چنین تصمیم حاشیه سازی در یکی از معتبرترین رویدادهای ورزشی دنیا گرفته شده است.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 78988 TechnoYab QR Code For: سامسونگ نقشی در تحریم ‌ورزشکاران ایرانی در المپیک‌ زمستانی نداشته است

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *