6e4484b2 ca1a 4b18 bd38 585cc73f1500 - پد شارژ بی‌سیم AirPower در ماه سپتامبر به بازار راه پیدا خواهد کرد.
اشتراک

پد شارژ بی‌سیم AirPower در ماه سپتامبر به بازار راه پیدا خواهد کرد.

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

پد شارژ بی‌سیم AirPower اپل نخستین بار در سپتامبر سال گذشته به همراه آیفون ۸ و آیفون ۱۰ معرفی شد و قرار بود در بازه‌ی زمانی نامعلومی در سال ۲۰۱۸ عرضه شود. اکنون با گذشت نزدیک به یک سال، این محصول هنوز به بازار راه پیدا نکرده است. بنا به گزارش بلومبرگ، اپل قصد داشت فروش این وسیله‌ی جانبی را در ماه ژوئن آغاز کند؛ اما عرضه‌ی آن به‌دلیل مشکلات مربوط به گرمایش بیش از حد به تاخیر افتاد. AirPower بسیار پیچیده‌تر از یک پد شارژ Qi استاندارد است. گزارش بلومبرگ می‌گوید که این پد در واقع نسخه‌ای ابتدایی از iOS را اجرا می‌کند؛ در نتیجه می‌تواند انرژی و جریان برق را مدیریت کند و با دیگر دستگاه‌های iOS از جمله اپل واچ و ایرپاد‌هایی که روی آن قرار گرفته‌اند، ارتباط برقرار کند.

اپل قصد دارد درنهایت درگاه‌های بیشتر از جمله درگاه شارژ را از آیفون حذف کند. این ایده در جریان توسعه‌ی آیفون ۱۰ مطرح شد؛ اما از آنجایی که شارژ بی‌سیم همچنان در مقایسه با کابل شارژ سریع، سرعت پایین‌تری دارد، انجام این کار در آن زمان امکان‌پذیر نبود. اکنون خبر می‌رسد که آیفون‌های ۲۰۱۸ برای نخستین بار به همراه شارژر سریع در جعبه‌ی محصول عرضه خواهند شد. هرچند واضح است که تولید AirPower با دشواری‌هایی مواجه شده؛ اما ظاهرا تا عرضه‌ی آن زمان زیادی باقی نمانده است. بلومبرگ می‌گوید برخی از مهندسان هم‌اکنون در حال استفاده از این پد شارژ در دفاتر شخصی خود هستند:

اپل زمان عرضه‌ی دقیق AirPower را در سال ۲۰۱۸ اعلام نکرد؛ اما مهندسان امیدوار بودند که آن را تا ماه ژوئن آماده‌ی عرضه کنند. اما بر طبق اعلام یکی از منابع، هدف اپل اکنون فروش این شارژر تا ماه سپتامبر یا قبل از آن است. به گفته‌ی یکی دیگر از منابع آگاه، در ماه‌های اخیر، برخی از مهندسان اپل فرآیند آزمایش این دستگاه را با استفاده از آن در دفاتر شدت بخشیده‌اند.

آنچه موجب می‌شود که AirPower در مقایسه با شارژرهای Qi امروزی موجود در بازار بسیار پیشرفته‌تر باشد، توانایی آن در شارژ دستگاه‌های مختلف در یک پد واحد است؛ در حالی که شارژرهای Qi فعلی تنها قادر به شارژ یک دستگاه هستند. علاوه بر این، دستگاه مربوطه معمولا باید دقیقا در مرکز پد قرار بگیرد؛ در حالی که برای شارژ دستگاه‌های بی‌سیم اپل می‌توان آن‌ها را در هر قسمتی از پد قرار داد.

66d5ada6 8ea5 4103 a9b9 b0180b3dad35 - پد شارژ بی‌سیم AirPower در ماه سپتامبر به بازار راه پیدا خواهد کرد.

اپل اعلام کرده است که مشتریان با پد AirPower در یک زمان قادر به شارژ یک آیفون، یک اپل واچ و ایرپاد خواهند بود. پد شارژ اپل در نمونه‌ی نمایشی اولیه حتی قادر به شارژ همزمان دو آیفون نیز بود؛ در نتیجه توانایی شارژ آن تنها به مجموعه‌ای مشخص از محصولات محدود نمی‌شود. این پد همچنین با آیفون ۸ یا آیفون ۱۰، جعبه‌ی شارژ بی‌سیم ایرپاد (که به‌زودی عرضه می‌شود) و اپل واچ نسل سوم سازگار خواهد بود. این پد خودشبا یک کابل لایتنینگ واحد به دو شاخه‌ی روی دیوار وصل خواهد شد.

علاوه بر تاریخ عرضه، بسیاری از دیگر جزئیات این محصول همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. اپل قیمت دقیق AirPower و جعبه‌ی شارژ‌ بی‌سیم ایرپاد را هنوز اعلام نکرده است. علاوه بر این، تعداد دقیق دستگاه‌های قابل شارژ نیز کماکان مشخص نیست و ما نمی‌دانیم که آیا می‌توان سه جعبه‌ی شارژ ایرپاد یا سه اپل واچ را همزمان شارژ کرد یا نه.  سازگاری با بند ساعت‌ها نیز از جمله ابهامات این محصول است. به احتمال فراوان، به‌منظور شارژ اپل واچ باید آن را به‌صورت خوابیده روی پد AirPower قرار داد؛ بدین معنی که انجام این کار برای بندهایی که امکان جداسازی راحت آن‌ها از ساعت وجود ندارد، آسوده نخواهد بود.

با قرارگیری هرکدام از دستگاه‌ها روی پد شارژ، گوشی انیمیشنی سه‌بعدی از شارژ دستگاه‌ها و سطح باتری آن‌ها نشان می‌دهد. اپل وعده داده است که سرانجام فناوری چنددستگاهه‌ی خود را با دیگر سازندگان به اشتراک خواهد گذاشت تا ان‌ها نیز بتوانند پدهای شارژی با قابلیت پشتیبانی همزمان از چند محصول بسازند. اپل از لحاظ فنی برای عرضه‌ی AirPower تا سال ۲۰۱۹ فرصت دارد؛ اما به‌نظر می‌رسد که این شرکت درصدد عرضه‌ی هرچه سریع‌تر این محصول است.

9f3ed405 1ed7 4869 8e48 0e1bc00d96fe 1 - پد شارژ بی‌سیم AirPower در ماه سپتامبر به بازار راه پیدا خواهد کرد.

منبع ۹TO5MAC


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 85013 TechnoYab QR Code For: پد شارژ بی‌سیم AirPower در ماه سپتامبر به بازار راه پیدا خواهد کرد.

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *