354c2 cbc286fe ee14 4e7e 8acd 2c2e3c3346c8 - مشکل کمبود موجودی آیفون 10 اپل برطرف شده است
اشتراک

مشکل کمبود موجودی آیفون ۱۰ اپل برطرف شده است

نویسنده: ناصر سورانی تاریخ: دسته بندی: اپل

تولید آیفون ایکس، کمی زمان‌بر بوده و این تلفن هوشمند با یک ماه تاخیر نسبت به آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس روانه بازار شد. همچنین بعد از اتمام موجودی اولیه، سازندگان در ابتدا زمان تقریبی برای ارسال آیفون های جدید را بین ۵ تا ۶ هفته اعلام کردند.

بعد از گذشت مدتی کوتاه، حالا کار توسعه اجزای اصلی این گوشی سرعت گرفته و زمان تقریبی انتظار برای دریافت آن، یک تا دو هفته است. حتی با شروع عرضه این پرچمدار در بازار ۱۴ کشور جدید، موجودی آیفون ۱۰ با مشکل خاصی رو به رو نشده است. چنین چیزی تنها می‌تواند دو دلیل داشته باشد: یا اپل موفق به پیدا کردن راهی برای تولید سریع‌تر گوشی های خود شده و یا درخواست‌ها برای خرید آیفون X کاهش پیدا کرده است.

Analyst iPhone X availability improved due to increased production demand still strong 2 - مشکل کمبود موجودی آیفون 10 اپل برطرف شده است

مینگ چی کو، تحلیل‌گر مرکز KGI Securities طی یادداشتی به سرمایه‌گذاران، اعلام کرده است اپل موفق به پیدا کردن گلوگاه‌های اصلی در تولید و حل آنها شده و روزانه ۴۵۰ تا ۵۵۰ هزار دستگاه تولید می‌کند. این در حالی‌ست که میزان تولید در هفته‌های اول عرضه، تنها ۵۰ تا ۱۵۰ هزار دستگاه بود.

به عقیده کو، موجودی اولیه آیفون ۱۰ در روز عرضه، تنها ۲ تا ۳ میلیون دستگاه بوده است که این موضوع می‌تواند دلیل خوبی برای عدم موفقیت برخی علاقه‌مندان در خرید آن باشد. با افزایش سرعت تولید، نه‌تنها این گلوگاه‌ها و مشکلات برطرف می‌شوند، بلکه اپل سفارش‌های جدید را سریع‌تر ارسال خواهد کرد. هرچند، صحت گفته‌های این تحلیل‌گر مشهور تنها با انتشار گزارش‌های مالی اولیه اپل برای سه ماهه پایانی سال و ماه‌های ابتدایی سال ۲۰۱۸ مشخص می‌شود.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 74255 TechnoYab QR Code For: مشکل کمبود موجودی آیفون ۱۰ اپل برطرف شده است

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *