پرفروش‌ترین-برند-گوشی-سال-۲۰۱۷-سام
2f9c6d59 1439 4690 a015 d04d99dc4997 - پرفروش‌ترین برند گوشی در سال ۲۰۱۷ سامسونگ شد
اشتراک

پرفروش‌ترین برند گوشی در سال ۲۰۱۷ سامسونگ شد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: سامسونگ

دو شرکت آماری اینترنشنال دیتا و استراتژی انالیتیکس گزارش‌های فصلی و سالانه‌ی خود را از فروش گوشی‌ هوشمند در سه‌ماهه‌ی چهارم و کل سال ۲۰۱۷ منتشر کردند. بر اساس این داده‌ها، اپل با فروش ۷۷.۳ میلیون دستگاه گوشی توانست بیشترین فروش را در سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۷ به نام خود ثبت کند؛ اما در فروش سالیانه، سامسونگ با فروش ۳۱۷ میلیون دستگاه گوشی هوشمند رتبه‌ی نخست خود را در این بخش حفظ کرد.

75448bc0 e79d 4bd7 a005 2008bb4e948e - پرفروش‌ترین برند گوشی در سال ۲۰۱۷ سامسونگ شد

در این بین شیائومی با تقریبا دو برابر کردن فروش خود تحسین تحلیل‌گران را برانگیخته است. این شرکت چینی که در سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۶ تنها ۱۴.۳ میلیون گوشی فروخته بود، در بازه‌ی مشابه سال ۲۰۱۷ موفق به فروش ۲۸.۱ میلیون گوشی هوشمند شده است.

از قرار معلوم، فصل منتهی به کریسمس برای چهار شرکت از پنج شرکت برتر دنیای گوشی هوشمند با کاهش میزان فروش همراه بوده است. بر اساس گزارش استراتژی انالتیکس، سه‌ماهه‌ی آخر سال ۲۰۱۷ بیشترین کاهش فروش تاریخ دنیای موبایل را نشان می‌دهد. در فصل چهارم سال ۲۰۱۷ میزان فروش ۴۰۰ میلیون دستگاه ثبت شده است؛ درحالی‌که مجموع گوشی‌های فروخته‌شده در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۶ به میزان ۴۳۸ میلیون دستگاه بود.

e19092a8 1579 4fc8 a32e 690d51ec8a9f - پرفروش‌ترین برند گوشی در سال ۲۰۱۷ سامسونگ شد

بر اساس داده‌های دو شرکت آماری یادشده، از هر پنج گوشی فروخته‌شده در سال ۲۰۱۷، یک گوشی سامسونگ است. اپل با اختصاص دادن ۱۴.۷ درصد از سهم بازار به خود، رتبه‌ی دوم پرفروش‌ترین برندهای بازار جهانی موبایل را از آن خود کرد.هواوی و اوپو نیز به ترتیب در رتبه‌های سوم و چهارم قرار گرفتند تا رتبه‌بندی سال ۲۰۱۶ مجددا تکرار شود.

fd7aee10 1bb5 4ff1 bb21 6c84d7ab484d - پرفروش‌ترین برند گوشی در سال ۲۰۱۷ سامسونگ شد

با اینکه داده‌های دو شرکت آماری IDC و استراتژی انالتیکس کمی با هم تفاوت دارند، هر دو شرکت تعداد کل گوشی‌های فروخته‌شده در سال ۲۰۱۷ را در حدود ۱.۵ میلیارد دستگاه گزارش کرده‌اند. این مقدار تقریبا برابر با همان آمار فروش سال ۲۰۱۶ است که نشان از اشباع بازار موبایل دارد.

منبع GSMARENA


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 78660TechnoYab QR Code For: پرفروش‌ترین برند گوشی در سال ۲۰۱۷ سامسونگ شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *