gs9f2 - هزینه تولید Galaxy S9 Plus؛ کم‌تر از آیفون 10 و بالاتر از نوت 8
اشتراک

هزینه تولید Galaxy S9 Plus؛ کم‌تر از آیفون ۱۰ و بالاتر از نوت ۸

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: سامسونگ

محاسبه قیمت تمام شده برای تولید یک گوشی‌هوشمند، همواره برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری یا تحلیل‌گران دشوار است؛ هیچ شرکتی به صورت رسمی، هزینه تولید گوشی‌های هوشمند خود را اعلام نمی‌کند. در نتیجه، تحلیل‌گران، از اطلاعات به‌دست آمده از منابع مختلف استفاده خواهند کرد تا تخمین بزنند که هزینه تولید یک گوشی چقدر است.

Tech Insights با کالبدشکافی گوشی‌های پرچم‌دار ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ سامسونگ و همچنین اپل، هزینه تقریبی تولید آن‌ها را محاسبه کرده است. هزینه تقریبی برای تولید گوشی‌های Galaxy S9 یا iPhone X می‌تواند کاملاً درست باشد یا با هزینه نهایی، اختلاف چشمگیری داشته باشد؛ با این‌حال، قیمت اعلام شده حدودی است و در حال‌حاضر، منابع دیگر در رابطه با قیمت تمام شده برای تولید گوشی‌های سامسونگ و اپل جزئیاتی را ارائه نداده‌اند.

gsm s9plus - هزینه تولید Galaxy S9 Plus؛ کم‌تر از آیفون 10 و بالاتر از نوت 8

براساس اطلاعات ارائه شده، هزینه تولید Galaxy S9 Plus برای سامسونگ بالاتر از Galaxy Note 8 است! هرچند، عضو ۲۰۱۷ سری «گلکسی نوت» با قیمت بالاتری نسبت به S9 Plus در هنگام عرضه، به فروش رسیده است. در گزارش تازه ارائه شده، اشاره می‌شود که تولید Galaxy S9 Plus برای سامسونگ، ۳۷۹ دلار تمام می‌شود؛ این در حالی است که سازنده آسیایی برای تولید Galaxy Note 8، تنها ۳۶۹ دلار می‌پردازد! در میان گوشی‌های اعلام شده، هزینه تولید iPhone X بیشتر از فبلت S9 Plus سامسونگ است؛ ظاهراً اپل برای تولید این گوشی، ۳۸۹.۵ دلار می‌پردازد؛ با وجود اختلاف قیمت کم برای تولید آیفون پرچم‌دار اپل، این گوشی نزدیک به ۱۵۰ دلار بیشتر از S9 Plus در بازار قیمت دارد! شرکت آمریکایی برای تولید iPhone 8 Plus نیز نزدیک به ۳۲۴.۵ دلار هزینه می‌کند.

سامسونگ، بیشتر قطعات گوشی‌های هوشمند خود را می‌سازد؛ به همین جهت، هزینه تولید برخی از قطعات را به شرکت‌های مختلف خود می‌پردازد. از سوی دیگر، اپل ناچار است برای تأمین قطعات لازم از شرکت‌های دیگر کمک بگیرد؛ به عنوان مثال، پنل‌های اولد آیفون ۱۰ توسط سامسونگ تأمین می‌شود.

samsung galaxy s9 plus review aa 14 of 25 730x411 - هزینه تولید Galaxy S9 Plus؛ کم‌تر از آیفون 10 و بالاتر از نوت 8

حتی در صورتی‌که رقم‌های اعلام شده صحت داشته باشند، اپل یا سامسونگ برای آماده‌سازی پرچم‌داران جدید خود هزینه بیشتری را پرداخت می‌کنند؛ باید هزینه‌ای صرف تبلیغات شود تا محصولات جدید این دو شرکت به فروش برسند؛ ضمن اینکه تیم تحقیق و توسعه هر شرکت برای آماده‌سازی گوشی‌های Galaxy S9 یا iPhone X هزینه‌ای را می‌پردازند. جدا از این موارد، نباید هزینه صرف شده برای توزیع گوشی‌های سامسونگ و اپل را نادیده گرفت.

در این گزارش، هیچ اشاره‌ای به قیمت تولید Galaxy S9 نشده است تا بدانیم که این گوشی با چه هزینه‌ای تولید می‌شود. صرف‌نظر از هزینه تولید گوشی‌های سامسونگ، مدل ۵.۸ اینچی با برچسب قیمتی ۷۲۰ دلار (در بازار ایران، ۴ میلیون تومان) و  مدل ۶.۲ اینچی با قیمت ۸۴۰ دلار (در بازار ایران، ۴.۵ میلیون تومان) به فروش می‌رسد. پرچم‌داران ۲۰۱۸ سامسونگ با تمرکز بر عکاسی ارائه شده‌اند و به همین جهت، اندازه دهانه لنزی سنسور دوربین قابل تغییر است؛ ضمن اینکه مدل Plus به دوربین دوگانه مجهز شده است و این سنسور کمک می‌کند عکس‌هایی با افکت بوکه به ثبت برسانید که سامسونگ با لفظ عکاسی با فوکوس زنده از آن یاد می‌کند. پرچم‌داران جدید سامسونگ، همچنین به بلندگوی استریو مجهز شده‌اند و پردازنده قدرت‌مندتری دارند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 81092 TechnoYab QR Code For: هزینه تولید Galaxy S9 Plus؛ کم‌تر از آیفون ۱۰ و بالاتر از نوت ۸

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *