samsung s7 web10 - باتری گلکسی اس 7 سامسونگ در کره جنوبی منفجر شد
اشتراک

باتری گلکسی اس ۷ سامسونگ در کره جنوبی منفجر شد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

چندی پیش خبر انفجار باتری گلکسی اس ۷ به بیرون درز کرد و باری دیگر مردم را به یاد حوادث ناگوار سال پیش انداخت؛ آیا اس ۷ قرار است به سرنوشت نوت ۷ دچار شود؟

سال گذشته، خط تولید گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۷ پس از گذشت چند ماه از عرضه رسمی آن متوقف شد و ضرر زیادی به سامسونگ وارد کرد. به تازگی خبری از کره جنوبی به بیرون درز کرده که بر اساس آن، کاربری که می‌خواسته گوشی گلکسی اس ۷ خودش  را به شارژر متصل کند، به یک باره شاهد منفجر شدن باتری آن بوده است؛ درست همان اتفاقی که سال پیش برای نوت ۷ افتاد. آیا انفجار باتری گلکسی اس ۷ قرار است داستان غم انگیز سال پیش را مجددا تکرار کند؟

سامسونگ گوشی گلکسی اس ۷ را در نیمه اول سال ۲۰۱۶ عرضه کرد و به دنبال رخ دادن حوادث مربوط به انفجار باتری نوت ۷، شاهد این بودیم که سامسونگ در بیانیه‌ای رسمی خواهان این شد که کاربرانش گوشی‌ها را پس بیاورند و در عوض یک گلکسی اس ۷ بردارند. در روز ۲۳ مرداد امسال بود که فردی ۲۰ ساله گوشی گلکسی اس ۷ خودش را به شارژر متصل کرد و طبق گزارش‌ها حدود ساعت ۳ صبح شاهد انفجار آن بوده است. صدمات ناشی از شعله‌های حاصل از این انفجار تنها به مبلمان اتاق او محدود نشده و دست این فرد با سوختگی شدید رو به رو شده است.

Samsung Galaxy S7 Explode 1 620x413 - باتری گلکسی اس 7 سامسونگ در کره جنوبی منفجر شد

این کاربر در اظهاراتش آورده که او برای شارژ کردن گوشی‌اش از شارژر رسمی سامسونگ استفاده کرده است. او گفته که در ماه جولای ۲۰۱۶ اقدام به خرید این اسمارت‌فون کرده و تا زمان انفجار باتری گلکسی اس ۷ هیچ‌گونه مشکلی در گوشی ندیده است. بعد از رخ دادن انفجار، او گوشی‌اش را به مرکز خدمات مشتریان سامسونگ فرستاد و پس از دو روز آن‌ها گوشی را به او بازگرداندند. او برای بررسی‌های بیشتر، گوشی‌اش را به مرکز KATS کره جنوبی فرستاد.

به دنبال این موضوع نامه‌ای از طرف KATS به دست او رسید که در آن گفته شده بود برای تکمیل بررسی‌ها زمان بیشتری لازم است. گفتنی است که بررسی قبلی این کمپانی بر روی نوت ۷ چیزی حدود شش ماه طول کشیده بود. یکی از نمایندگان سامسونگ گفته است که هیچ‌یک از گوشی‌های گلکسی اس ۷ که تاکنون به دست مصرف‌کنندگان رسیده، چنین مشکلی نداشته‌اند. او اضافه کرد که آن‌ها منتظر نتیجه بررسی‌های KATS هستند.

گوشی گلکسی نوت ۷ که دارای بدنه‌ای باریک بود، از یک باتری قدرتمند ۳۵۰۰ میلی‌آمپر ساعتی بهره می‌برد که سازنده‌های اصلی‌اش دو کمپانی Samsung SDI و Amperex Technology Limited بودند. مشکل بوجود آمده در باتری نوت ۷ که باعث داغ شدن بیش از حد و سپس ترکیدن آن می‌شد، به علت اشتباه صورت گرفته از سوی هر دوی این کمپانی‌ها بود. باتری‌های Samsung SDI به علت عدم وجود فضای کافی بین کیسه محافظ اطراف باتری و فضای داخلی آن، پس از مدت‌زمانی نه چندان طولانی دچار مشکل می‌شدند. از طرفی دیگر برخی باتری‌های Amperex Technology در اطراف خود، نوار عایق نداشتند و برخی دیگر دارای برآمدگی‌های به نسبت تیزی بودند که حفاظ جداکننده‌ی بین کاتد و آند را تخریب می‌کرد و در عملکرد باتری مشکل بوجود می‌‌آورد. حال که انفجار باتری گلکسی اس ۷ اتفاق افتاده است، سامسونگ باید در طراحی باتری‌هایش بیشترین دقت را به خرج دهد و از بروز مجدد چنین اتفاق ناگواری جلوگیری کند.

Samsung Galaxy S7 Explode 2 - باتری گلکسی اس 7 سامسونگ در کره جنوبی منفجر شد

کمپانی سامسونگ از طرفی با اعتماد به نفس بالا اخیرا اعلام کرد که گوشی گلکسی نوت ۸ قرار نیست به چنین سرنوشتی دچار شود. درست است که نوت ۸ ظرفیت باتری کمتر از نوت ۷ دارد، اما بررسی‌های مختلف نشان داده که در عمل، باتری نوت ۸ بهتر ظاهر می‌شود.

سامسونگ هنوز بیانیه‌ای رسمی در مورد انفجار باتری گلکسی اس ۷ منتشر نکرده است.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 70846 TechnoYab QR Code For: باتری گلکسی اس ۷ سامسونگ در کره جنوبی منفجر شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *