1 65 - رونمایی لامبورگینی ایرانی باعث شگفتی رسانه‌های ایتالیایی شد
اشتراک

رونمایی لامبورگینی ایرانی باعث شگفتی رسانه‌های ایتالیایی شد

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: خودرو

لامبورگینی ایرانی هفته‌ی گذشته در تبریز معرفی شد که رسانه‌های داخلی به ویژه صدا و سیما رونمایی این خودرو را به خوبی پوشش داده‌اند. حالا با رونمایی لامبورگینی ایرانی در تبریز، رسانه‌های ایتالیایی لب به تحسین گشوده‌اند و ضمن بازتاب این خبر در کشور ایتالیا، این خودرو را به عنوان نسخه‌برداری شگفت‌آور از لامبورگینی اصل ایتالیایی توصیف کرده‌اند. این خودرو با موتور V6 هیوندای در حدود ۱۰۰ نسخه تولید خواهد شد.

11 1 1 620x389 1 - رونمایی لامبورگینی ایرانی باعث شگفتی رسانه‌های ایتالیایی شد

بازتاب رونمایی لامبورگینی ایرانی در ایتالیا

روزنامه ملی ایتالیا (لارپوبلیکا) در تیتر خود با عنوان «لامبورگینی مدل مورسیه لاگو در ایران دوباره متولد شد» از لامبورگینی ایرانی سخن گفت و نوشت این خودرو کپی بسیار دقیقی از لامبورگینی مدل مورسیه لاگو بوده که اخیرا وارد خط تولید شده و قرار است ۱۰۰ نسخه از آن با موتور V6 هیوندای تولید شود.

لامبورگینی ایرانی در واقع شباهت زیادی به نسخه اصلی داشته و با حفظ ظاهری خوبی نسبت به مدل اصلی طراحی شده است. این خودرو بر خلاف تصور توسط چینی‌ها ساخته نشده بلکه گروهی از مهندسان ایرانی پس از ۴.۵ سال تلاش و تحقیق بر روی نسخه اصلی لامبورگینی، توانستند این خودرو را تولید کنند. با توجه به اینکه طراحی و تولید چنین خودرویی کار بسیار مشکل و پیچیده‌ای است، ولی متخصصان و مهندسان کاربلد ایرانی با مهندسی معکوس، این خودرو را مشابه نسخه اصلی طراحی کرده‌اند. در واقع مهندسان ایرانی با بارها باز و بسته کردن و مطالعه بسیار دقیق به روی جزئیات خودرو توانسته‌اند به موفقیت چشمگیری دست یابند.

روزنامه ایتالیایی لارپوبلیکا در خصوص رونمایی لامبورگینی ایرانی نوشت با اینکه موتور هیوندایی به روی این خودرو نصب شده است، اما نتیجه پایان کار بسیار شگفت‌آور بوده و با طراحی ظاهری بی‌نظیر خود مورد تحسین قرار می‌گیرد و مسعود مرادی، رئیس این پروژه به همین دلیل به خود افتخار می‌کند. مراسم رونمایی این خودرو حتی در شبکه تلویزیون ایران نیز پخش شده است.

2 20 620x371 1 - رونمایی لامبورگینی ایرانی باعث شگفتی رسانه‌های ایتالیایی شد

قیمت لامبورگینی ایرانی

بر اساس خبرهای اعلامی قرار است در حدود ۱۰۰ نسخه از این خودرو تولید شود و قیمت آن در حدود یک چهارم قیمت لامبورگینی اصلی تعیین شده که چیزی حدود ۵۰ هزار یورو (۵۷ هزار دلار) خواهد بود. البته این قیمت برای یک خودرو کپی شده مبلغ زیادی است. سایر روزنامه‌های ایتالیایی نیز با عنوان‌های مشابه به این خبر واکنش نشان داده‌اند.

3 6 620x386 1 - رونمایی لامبورگینی ایرانی باعث شگفتی رسانه‌های ایتالیایی شد


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 89466 TechnoYab QR Code For: رونمایی لامبورگینی ایرانی باعث شگفتی رسانه‌های ایتالیایی شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *