1 120 - هشدار وزارت ارتباطات در مورد نسخه های غیر رسمی تلگرام
اشتراک

هشدار وزارت ارتباطات در مورد نسخه های غیر رسمی تلگرام

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

پس از فیلتر شدن تلگرام در ایران شاهد معرفی و عرضه تعداد زیادی از نسخه های غیر رسمی تلگرام بودیم که هر یک از آن‌ها مدعی بودند می‌توانند علاوه بر دسترسی بدون نیاز به فیلترشکن، سرویس تماس صوتی و تصویری را به کاربران ارائه دهند. این در حالی است که کارشناسان بارها در مورد استفاده از این‌گونه اپلیکیشن‌ها هشدار داده‌اند و معتقدند این برنامه‌ها حاوی بدافزارهایی هستند که برای سوءاستفاده و سرقت اطلاعات کاربران طراحی شده‌اند.

نسخه های غیر رسمی تلگرام مورد تایید نیست

اکنون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز با توجه به انتشار برخی اخبار نادرست در مورد نسخه های فارسی و تایید نشده پیام رسان تلگرام که موجب ایجاد سردرگرمی در بین کاربران شده است، اطلاعیه‌ای را صادر کرد که در آن تاکید شده این وزارتخانه هیچ سرور ایرانی را در اختیار تلگرام قرار نداده و نسخه های غیر رسمی تلگرام مورد تایید نیستند. در ادامه، متن این اطلاعیه را مشاهده می‌کنید:

۱. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکنون هیچ‌گونه سروری در اختیار تلگرام و یا نسخه‌های غیر رسمی آن قرار نداده است و آنچه از امکانات وجود داشته با ابلاغیه مرکز ملی فضای مجازی، در اختیار پیام رسان های بومی مجاز قرار گرفته است.

۲. مرکز ماهر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گزارشی در بهمن‌ماه ۱۳۹۶ هشدارهای لازم را در مورد عدم استفاده از نسخه های غیر رسمی تلگرام منتشر کرده است. در متن هشدار مرکز ماهر آمده است : «از آنجا که تلگرام برنامه‌ای متن باز است و هر روز چندین نسخه غیر رسمی از آن ایجاد می‌شود و از طرفی شناسایی و بررسی همه این نسخه‌ها کار مشکلی است، لذا توصیه می‌شود کاربران از نصب هرگونه نسخه غیر رسمی و تایید نشده تلگرام خودداری کنند.»

۳. همچنین در پاسخ به این سوال که چرا محدودیت برای این‌گونه نسخه‌ها ایجاد نمی‌شود، همان‌گونه که قبلا اعلام شده بود، مجددا نیز تاکید می‌شود که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصمیم‌گیر پالایش و فیلتر سایت‌ها و نرم افزارها نیست.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 83828 TechnoYab QR Code For: هشدار وزارت ارتباطات در مورد نسخه های غیر رسمی تلگرام

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *