تکنویاب | اخبار تکنولوژی

8557917a cc90 47e5 bc3b 07bc7255c365 - ابرخودروی جدید بوگاتی با نام دیوو به زودی رونمایی میشود
اشتراک

ابرخودروی جدید بوگاتی با نام دیوو به زودی رونمایی میشود

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: خودرو

پس از شایعات فراوان، بالاخره ساخت هایپرکار جدید بوگاتی تأیید شد. بوگاتی پس از عرضه‌ی ابرخودروی ویرون، مسیر مشخصی را پیش‌گرفته است؛ ساخت پیشرفته‌ترین ابرخودروهای جهان با تمرکز بر رانندگی راحت در بالاترین سرعت ممکن. اما بر اساس اطلاعات رسمی منتشر شده، جدیدترین محصول متخصصان مولشایم فرانسه، با تأکید بر فرمان‌دهی و دینامیک رانندگی ساخته خواهد شد. البته نام‌گذاری محصول جدید بوگاتی همانند شیرون انجام شده است. هایپرکار جدید با نام «دیوو» با املای انگلیسی Divo، به‌یاد راننده‌ی مسابقه‌ای دهه‌ی ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ بوگاتی؛ آلبرت دیوو نام‌گذاری شده است. آبرلت دیوو به‌خصوص در مسابقات استقامتی تارگا فلوریو ایتالیا (Targa Florio) دهه‌ی ۱۹۲۰ با دو پیروزی برای بوگاتی، عملکرد موفقیت‌آمیزی داشت.

77bd78bf c1e2 4051 88a6 07e56ec5c01a 730x411 - ابرخودروی جدید بوگاتی با نام دیوو به زودی رونمایی میشود

بوگاتی دیوو از شاسی و قوای فنی شیرون استفاده می‌کند، اما ویژگی‌های منحصربه‌فردی چون وزن سبک‌تر، چابکی بیشتر، داونفورس (نیروی رو به پایین) بالاتر و فرمان‌پذیری بسیار بهتر خواهد داشت. اما دیوو یک نسخه‌ی ویژه از شیرون نیست؛ متخصصان بوگاتی با استفاده از میراث گران‌بهای این برند در صنعت کوچ‌بیلدینگ (Coachbuilding، طراحی و ساخت بدنه‌های سفارشی خودرو)، بدنه‌ی جدید و متفاوت برای دیوو طراحی کرده‌اند. در واقع بر اساس گفته‌های مقامات این برند فرانسوی، دیوو نماینده‌ی زبان طراحی جذاب و جدید و یادآور دوران گذشته‌ی کوچ‌بیلدینگ بوگاتی خواهد بود.

 9de72f97 ec5e 4800 80d6 88189633db85 730x487 - ابرخودروی جدید بوگاتی با نام دیوو به زودی رونمایی میشود

استفان وینکلمن، مدیرعامل سابق لامبورگینی و مدیرعامل فعلی بوگاتی با استفاده از یک ضرب‌المثل در رابطه با هایپرکار دیوو گفت:

شادکامی همیشه بعد از عبور از یک پیچ (مشکلات) نیست؛ بلکه در خود پیچ نهفته است. دیوو برای لذت از پیچ‌ها ساخته شده است. با ساخت دیوو، قصد داریم تمام جهانیان را هیجان‌زده کنیم. در این پروژه، بوگاتی فرصت دارد تا فرمان‌پذیری چابک DNA برند را در شیوه‌ی کاملاً عملکردی و قابل توجه تفسیر کند.

58f8439e 7a62 480c 9f43 34d08bd8da56 730x487 - ابرخودروی جدید بوگاتی با نام دیوو به زودی رونمایی میشود

اطلاعات فنی بیشتری از بوگاتی دیوو منتشر نشده است، اما تولید این مدل محدود به ۴۰ دستگاه و هر کدام با قیمت پایه‌ی ۵ میلیون یورو (حدود ۵ میلیون و ۸۷۰ هزار دلار) خواهد بود. بر اساس شایعات، دیوو با وزن کمتر احتمالاً در کمتر از ۲.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و البته نهایت سرعت آن به ۳۸۵ کیلومتر بر ساعت محدود می‌شود. شتاب اولیه‌ی سریع‌تر دیوو، با داشتن بدنه‌ی جدید و سبک‌تر ممکن می‌شود ولی احتمالاً وجود گیربکس جدید مسابقه‌ای هم در این عملکرد دخالت خواهد داشت. هنوز مشخص نیست که آیا دیوو خط تولید مخصوص به‌خود را خواهد داشت یا عضوی از ۵۰۰ دستگاه تولیدی بوگاتی شیرون خواهد بود.

بوگاتی دیوو رسماً روز جمعه، دوم شهریور ماه سال جاری در کالیفرنیا رونمایی خواهد شد.

منبع CARADVICE MOTOR1


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 85850TechnoYab QR Code For: ابرخودروی جدید بوگاتی با نام دیوو به زودی رونمایی میشود

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *