90703a80 ec74 4fd1 9f9d 0ae146224307 - رکورد تعداد مشترکان تلفن همراه فعال در ایران
اشتراک

رکورد تعداد مشترکان تلفن همراه فعال در ایران

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: اخبار

موبایل‌ها بخشی پررنگ از حضور تکنولوژی در زندگی روزمره‌ی ما هستند. موبایل‌ها به ما این توانایی را می‌دهند تا آخرین اخبار،‌ اطلاعات،‌ ارتباطات،‌ سرگرمی،‌ هنر، موسیقی و حتی فیلم‌ها و انواع محتوا را درون جیب خود جای دهیم. این اطمینان به‌حدی رشد پیدا کرده است که همراهی دو موبایل همراه با افراد، اصلا تعجب‌برانگیز نیست؛ چه برسد به اینکه فردی چند سیم‌کارت فعال نیز داشته باشد.

طبق اطلاعات مرکز آمار ایران تعداد مشترکان تلفن همراه مشغول به کار در کشور، در سال ۱۳۹۶ با افزایش رشد ۷.۵ درصدی نسبت به سال قبل به عدد ۸۸ میلیون رسیده است.

3657e91ecb99f3f82f0fdb6a8c9cc530 XL - رکورد تعداد مشترکان تلفن همراه فعال در ایران

هنگامی‌ که جمعیت کنونی ایران به روایت آمارها حدود ۸۰ میلیون در نظر گرفته می‌شود، این آمار نشان می‌دهد که تعداد مشترکان تلفن همراه مشغول به کار، از جمعیت ایرانیان فراتر رفته‌ است. طبق همین آمار تعداد مشترکان تلفن همراه در سال ۱۳۹۶ نسبت به ده سال پیش (سال ۱۳۵۸) با رشد معنی‌داری معادل ۴۷۴ درصد افزایش، همراه بوده است.

این آمار نشان می‌دهد موبایل‌ها که به محصولاتی همه‌فن‌حریف تبدیل شده‌اند، علاوه بر پتانسیلی فوق‌العاده برای رشد بازار تکنولوژی، چه جایگاه مهمی در رشد و شکوفایی انواع کسب‌وکار و استارتاپ‌های جدید و قدرتمند می‌توانند داشته باشند.

3911f1ff1cc61b098636a8bfc3f77167 XL - رکورد تعداد مشترکان تلفن همراه فعال در ایران

همچنین مرکز آمار ایران، سهم تهرانیها از این تعداد مشترکان تلفن همراه در سال گذشته، رقمی معادل ۲۰ درصد می‌داند. از آنجا که تهران نیز به‌عنوان پایتخت و کلان‌شهر اول کشور، دارای منابع بیشتری نسبت به دیگر نقاط کشور است، می‌توان انتظار داشت که کسب‌وکارهای الکترونیک و استارتاپ‌های جدید با چاشنی درایت و شناخت بازارمی‌توانند در همین شهر، اولین گام‌های موفقیت خود را با صلابت و استورای بیشتری بردارند.

منبع AMAR.ORG.IR


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 89176 TechnoYab QR Code For: رکورد تعداد مشترکان تلفن همراه فعال در ایران

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *