تکنویاب | اخبار تکنولوژی

056f220a 607c 4e70 ac61 ecf22050e5fc - فعالیت پژو سیتروئن در ایران به دنبال تحریم‌ها،متوقف می‌شود
اشتراک

فعالیت پژو سیتروئن در ایران به دنبال تحریم‌ها،متوقف می‌شود

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: خودرو

آنچه به وضوح در بیانیه‌ی PSA دیده می‌شود، ترس از قرار گرفتن در محدوده‌ی تحریم‌های آمریکا است. ساعتی قبل، این گروه اعلام کرد با توجه به خروج آمریکا از برجام و به دلیل ریسک قرارگیری در تحریم‌ها، از بازار ایران خارج خواهد شد.

در متن بیانیه‌ی PSA آمده است:

این گروه تعلیق فعالیت‌های مشترک خود با ایران را از ۶ آگوست ۲۰۱۸ (مصادف با ۱۵ مرداد) آغاز خواهد کرد. هدف از این کار، همراهی با تحریم‌های وضع‌شده توسط آمریکا است.

e76c4bd1 5f75 4306 adda 73d14e2968dd - فعالیت پژو سیتروئن در ایران به دنبال تحریم‌ها،متوقف می‌شود

از سویی دیگر، دولت‌های اروپایی در حال تلاش برای حفظ توافق خود و ایران هستند. در این میان، مشوق‌های اقتصادی نقش پررنگی دارند و به همین دلیل، حفظ یا حتی افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در کشورمان، همچنان مورد حمایت اتحادیه اروپا قرار دارد. شاید به همین دلیل، در ادامه‌ی بیانیه‌ی PSA آمده است:

گروه پژو – سیتروئن با حمایت دولت فرانسه، در حال رایزنی با مقامات آمریکایی است تا برای این گروه خودروساز، معافیت در نظر گرفته شود.

 14aa2195 7e3f 4551 8828 0de3bc24a938 - فعالیت پژو سیتروئن در ایران به دنبال تحریم‌ها،متوقف می‌شود

نباید فراموش کرد که گروه پژو – سیتروئن، دومین خودروساز بزرگ اروپا پس از فولکس واگن است. از سویی دیگر، فروش و پیش‌فروش بیش از ۴۴۵ هزار دستگاه خودرو با برندهای زیرمجموعه‌ی PSA در ایران ظرف یک سال گذشته، نشان می‌دهد که بازار کشورمان بیشتر از آنچه در بیانیه‌ی خودروساز فرانسوی ادعا می‌شود، اهمیت تجاری دارد. بر اساس ادعای PSA، تعلیق فعالیت پژو – سیتروئن در ایران که حاصل سرمایه‌گذاری مشترک با ایران خودرو و سایپا است، تأثیر چندانی بر شرایط تجاری این گروه خودروساز ندارد؛ چراکه فعالیت اقتصادی PSA در ایران، کمتر از یک درصد مجموع فروش این گروه را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

af483963 b5d2 43c2 aeb5 712c373e5baf - فعالیت پژو سیتروئن در ایران به دنبال تحریم‌ها،متوقف می‌شود

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که برندهای فرانسوی پژو و سیتروئن، از سال ۱۹۹۱ تاکنون، فعالیت خاصی در بازار آمریکا نداشته‌اند؛ اما چند ماه پیش برای حضور در این کشور و صنعت نوپای خدمات خودروهای اشتراکی (Car-sharing service)، ابراز علاقه کردند. دیگر زیرمجموعه‌های PSA، شامل واکسهال، DS و اوپل هم، بخش مهمی از فروش سالیانه‌ی این گروه خودروساز را تشکیل می‌دهند که در نهایت می‌توانند، زیان حاصل از خروج پژو و سیتروئن از ایران را، کم‌رنگ کنند.

منبع REUTERS


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 84340TechnoYab QR Code For: فعالیت پژو سیتروئن در ایران به دنبال تحریم‌ها،متوقف می‌شود

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *