092bef58 a35a 4d1f bb2e e78bc983c257 1 - تولید خودروهای دوگانه سوز کاهش یافت
اشتراک

تولید خودروهای دوگانه سوز کاهش یافت

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: خودرو

در شرایطی که این روزها اخبار مختلفی در مورد احتمال احیای کارت سوخت و افزایش قیمت بنزین مطرح می‌شود، آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از افت ۴۵ درصدی تیراژ خودروهای دوگانه‌سوز در ۶ ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

092bef58 a35a 4d1f bb2e e78bc983c257 - تولید خودروهای دوگانه سوز کاهش یافت

هرچند با توجه به اظهارات اخیر معاون اول رئیس‌جمهور، احتمال افزایش قیمت بنزین چندان بالا نیست، با این حال بازگشت کارت سوخت جدی شده است. بنابراین اگر کارت سوخت احیا شود، به احتمال فراوان اقبال به خودروهای دوگانه‌سوز در بازار افزایش خواهد یافت و این موضوع بر روند تولید این محصولات نیز اثر صعودی خواهد گذاشت. طبعاً اگر قیمت بنزین نیز افزایش یابد و فاصله آن با قیمت گاز طبیعی حفظ شود، این موضوع  اثری مضاعف بر میزان استقبال از خودروهای دوگانه‌سوز و تیراژ آن‌ها خواهد گذاشت.

این در شرایطی است که آمار ۶ ماه نخست امسال نشان می‌دهد تیراژ خودروهای دوگانه‌سوز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، کاهشی ۴۵ درصدی را تجربه کرده است. بر این اساس تا پایان شهریور امسال، ۲۷ هزار و ۵۱۴ دستگاه خودروی دوگانه‌سوز در کشور به تولید رسیده است که منحصر به چهار محصول پژو پارس، پژو ۴۰۵،‌تیبا و سمند می‌شود. در این میان، پژو پارس دوگانه‌سوز تیراژی ۴ هزار و ۴۷۴ دستگاهی از خود به جا گذاشته است. سمند دوگانه‌سوز نیز ۱۱ هزار و ۲۰۷ دستگاه تیراژ داشته و بنابراین بهترین آمار را به خود اختصاص داده است. تیبا دوگانه‌سوز و پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز هم به ترتیب ۳ هزار و ۵۶۱ دستگاه و ۸ هزار و ۲۷۲ دستگاه تیراژ تا پایان شهریور امسال داشته‌اند. هر چهار خودرو در مقایسه با نیمسال نخست سال گذشته، کاهش تولید تجربه کرده‌اند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 89550 TechnoYab QR Code For: تولید خودروهای دوگانه سوز کاهش یافت

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *