زمان-انتشار-نسخه-نهایی-اندروید-9-اندروی
Android 9 2 1 620x330 - زمان انتشار نسخه نهایی اندروید 9 (اندروید P) اعلام شد
اشتراک

زمان انتشار نسخه نهایی اندروید ۹ (اندروید P) اعلام شد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اندروید

بر اساس یک جدول زمانی که در وب سایت Android Developers قرار دارد، از مد‌ت‌ها قبل می‌دانستیم نسخه پیش نمایش اندروید ۹ چه زمانی عرضه خواهد شد. طبق انتظار، گوگل این نسخه مخصوص توسعه‌دهندگان را هفدهم اسفند ماه برای دانلود منتشر کرد.

از آن به عنوان ورژن آلفا یاد می‌کنند که مختص توسعه‌دهندگان است. کاربران عادی حتی در صورت توانایی برای دست پیدا کردن و فلش نسخه پیش نمایش بر روی گوشی هوشمند خود، به مزایای چندانی دست پیدا نکرده و حتی ممکن است با کاهش سرعت دستگاه مواجه شوند. تنها توسعه‌دهندگان به منظور اطلاع از ویژگی‌های جدید اندروید ۹ برای تطابق دادن اپلیکیشن‌های خود با آن، پیش از رونمایی رسمی می‌توانند از این ورژن بهره ببرند.

Android 9 1 2 - زمان انتشار نسخه نهایی اندروید 9 (اندروید P) اعلام شد

نسخه نهایی اندروید ۹ در سومین سه ماهه سال ۲۰۱۸ منتشر می‌شود

بر اساس این جدول زمان‌بندی، نسخه نهایی اندروید ۹ در سومین ربع سال ۲۰۱۸ منتشر خواهد شد. با این حال نخستین ورژن بتای آن همراه با دومین نسخه پیش نمایش مخصوص توسعه‌دهندگان در ماه می (اردیبهشت – خرداد) عرضه خواهد شد. در اوایل ماه ژوئن (خرداد)، سومین نسخه پیش نمایش توسعه‌دهندگان شامل رابط‌های برنامه‌نویسی (API) نهایی به همراه SDK جدید منتشر می‌شود.

چند هفته بعد از این اتفاق نوبت به زمان انتشار چهارمین نسخه پیش نمایش مختص سازندگان اپلیکیشن‌های اندرویدی می‌رسد. این در واقع ورژنی از بیلد جدید اندروید خواهد بود که به منظور تست شدن عرضه می‌شود. حوالی ماه آگوست (مرداد – شهریور) شاهد انتشار پنجمین نسخه پیش نمایش مخصوص به همراه نسخه نهایی اندروید ۹ خواهیم بود. در ادامه می‌توانید به اطلاعات بیشتری پیرامون هر یک از نسخه‌های پیش نمایش عرضه شده تا پیش از ارائه نسخه نهایی اندروید ۹ دست پیدا کنید.

 
  • نسخه پیش نمایش اول: عرضه اولیه، ورژن آلفا
  • نسخه پیش نمایش دوم: عرضه آپدیت‌های جزیی، ورژن بتا
  • نسخه پیش نمایش سوم: عرضه رابط‌های برنامه‌نویسی نهایی به همراه SDK رسمی، ورژن بتا
  • نسخه پیش نمایش چهارم: نسخه‌ای به منظور استفاده آزمایشی
  • نسخه پیش نمایش پنجم: نسخه‌ای به منظور استفاده آزمایشی نهایی
  • انتشار پروژه منبع باز اندروید

بعد از ارائه پروژه منبع باز اندروید شرکت‌های گوشی‌ساز قادر می‌شوند به فایل‌های این پروژه دست پیدا کرده و کار توسعه اندروید ۹ برای گوشی های هوشمند جدید و محصولات قدیمی خود را آغاز کنند. به همین دلیل انتظار داریم نخستین گوشی های هوشمند مجهز به سیستم عامل جدید اندروید در پاییز سال آینده معرفی شوند.

tlp.png - زمان انتشار نسخه نهایی اندروید 9 (اندروید P) اعلام شد


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 80668TechnoYab QR Code For: زمان انتشار نسخه نهایی اندروید ۹ (اندروید P) اعلام شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *