توضیح-وزیر-ارتباطات-مورد-دلایل-افزا
3 58 - توضیح وزیر ارتباطات در مورد دلایل افزایش قیمت موبایل
اشتراک

توضیح وزیر ارتباطات در مورد دلایل افزایش قیمت موبایل

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، در جمع خبرنگاران توضیحاتی را در مورد طرح رجیستری و افزایش قیمت موبایل در ماه‌های اخیر ارائه کرد. جهرمی مدعی شد افزایش ۲۵ درصدی قیمت گوشی های تلفن همراه در بازار صحت ندارد، اما افزایش قیمت داشته‌ایم که البته به طرح رجیستری ارتباطی ندارد. به گفته وزیر ارتباطات، زمانی که طرح رجیستری اجرایی شد، دلار ۳۹۰۰ تومان بود و حالا بیشتر از ۴۵۰۰ تومان است. همچنین در آن زمان ارز مبادله‌ای ارائه می‌شد ولی اکنون تنها ارز آزاد داده می‌شود؛ بنابراین طبیعی است که شاهد افزایش قیمت موبایل باشیم.

آذری جهرمی در ادامه اظهار کرد:

طرح رجیستری را با قاطعیت به پیش می‌بریم. اگر این طرح باعث افزایش درآمد واردکنندگان رسمی شده باشد، نشان از موفقیت آن دارد. چون این بدان معناست که کانال رسمی واردات گوشی رونق پیدا کرده است.

وی همچنین افزود هدف ما این است که برای واردات گوشی های تلفن همراه از مجرای قانونی، انحصاری ایجاد نشود و شاهد افزایش قیمت در بازار نباشیم. وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز اعلام کرده برای صدور مجوز واردات هیچ محدودیتی نداریم. بحث‌هایی هم مطرح شد که به فروشگاه‌های عرضه تجهیزات الکترونیکی به صورت آنلاین مجوز داده شود.

1 128 620x413 - توضیح وزیر ارتباطات در مورد دلایل افزایش قیمت موبایل

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد مرحله بعدی طرح رجیستری گفت:

از این بعد گوشی‌هایی که مشمول رجیستری می‌شوند، آسیایی هستند که بازار زیادی هم دارند. فاز دوم رجیستری برای مردم منافعی دارد و از سرقت گوشی های تلفن همراه تا حدود زیادی جلوگیری می‌کند. در حال حاضر نظارت خوبی در بازار وجود دارد و از ۱۴ بهمن‌ماه نیز یک مدل گوشی دیگر تحت پوشش رجیستری قرار می‌گیرد.

جهرمی در پایان تاکید کرد که حتی یک ریال از هزینه رجیستری به وزارت ارتباطات نمی‌رود و این طرح حتی هزینه‌های مالی برای ما داشته است. البته این که هزینه‌های قاچاق به دولت برگردد در توسعه اقتصاد نیز تاثیرگذار خواهد بود.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 78049TechnoYab QR Code For: توضیح وزیر ارتباطات در مورد دلایل افزایش قیمت موبایل

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *