19e724aa564e395add7f0c11db9cf240 XL - مرکز ماهر هشدار داد: برای ایمیلتان رمز عبور پیچیده انتخاب کنید
اشتراک

مرکز ماهر هشدار داد: برای ایمیلتان رمز عبور پیچیده انتخاب کنید

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

در خبرهای صبح اعلام کردیم که مرکز فتا هشدار داده است که مجموعه‌ای از ابزارهای جاسوسی مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید و iOS تحت عنوان Stealth Mango و Tangelo کشف شده اند. این ابزارها بخشی از کمپین هدفمند جمع‌آوری اطلاعات هستند که  از دستگاه های موبایل مسئولین دولتی، سران نظامی، پزشکان متخصص و شهروندان عادی سوء استفاده کرده اند. این ابزار علاوه بر ایران، کابران کشورهای دیگری مانند پاکستان، افغانستان، هندوستان، عراق، امارات متحده، آمریکا، استرالیا و انگلستان را نیز هدف خود قرار داده است.

امروز مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (ماهر) نیز نسبت به موضوع حمله سایبری به ایمیل های سازمانی واکنش نشان داده و هشدار داد. ماهر با اعلام گزارشی فوری در خصوص شناسایی حملات سایبری به سرویس دهنده های ایمیل سازمانی در کشور هشدار داد. این مرکز اعلام کرده است:

پیرو گزارشات واصله از سطح کشور،‌ حملات به سمت سرویس دهنده‌های ‫ایمیل سازمانی افزایش شدیدی داشته است. این حملات در قالب brute force روی رمز عبور از طریق پروتکل‌های imap و pop۳ و نیز حمله DOS‌ از طریق ارسال دستورات پی‌درپی imap و pop۳ صورت می‌گیرد.

حملات فوق الذکر عمدتا از بلوک IP آدرس‌های زیر رصد شده است:

۹۲.۶۳.۱۹۳.۰/۲۴
۵.۱۸۸.۹.۰/۲۴

مرکز ماهر همچنین توصیه کرده که مدیران سیستم نسبت به بررسی وضعیت امنیتی سرورهای ایمیل خود و اجبار کاربران در انتخاب رمزهای عبور مناسب و پیچیده اقدام کنند. همچنین لازم است سیاست مسدودسازی حساب کاربری در صورت چندین بار تلاش با رمز عبور موفق (account lockout) فعال باشد. لازم است مدیران سیستم های سازمانی، ضمن نظارت بر رویدادنماهای ثبت شده در سرور ایمیل، در صورت مواجهه با اختلالات مشابه موضوع را به اطلاع مرکز ماهر برسانند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 83786 TechnoYab QR Code For: مرکز ماهر هشدار داد: برای ایمیلتان رمز عبور پیچیده انتخاب کنید

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *