93c3fefd cb6c 46a5 b360 2b10a48855f3 - بدترین عادت های رانندگان در سال ۲۰۱۸
اشتراک

بدترین عادت های رانندگان در سال ۲۰۱۸

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: اخبار

عادات نامناسب هنگام رانندگی محدود به یک کشور، منظقه یا نسل خاصی نیست و در هرجایی از کره‌ی زمین که خودرو وجود داشته باشد، رفتارهای متفاوت، یکسان و خطرناک هم مشاهده می‌شود. سازمان فایندر (Finder) نظرسنجی جامعی از رانندگان استرالیا انجام داده است که نتایج آن در نوع خود جالب است.

1588bbf8 a90f 4791 a6d5 dd1b089a92f1 - بدترین عادت های رانندگان در سال ۲۰۱۸

بر اساس نتایج نظرسنجی انجام شده، ۳۸ درصد رانندگان استرالیا در هنگام رانندگی مواد غذایی و نوشیدنی مصرف می‌کنند، ۳۱ درصد با دمپایی راحتی بین‌انگشتی پشت فرمان می‌نشینند، ۲۰ درصد با تلفن همراه پیامک می‌نویسند و ۱۴ درصد هم در حال رانندگی سیگار می‌کشند. یکی از خطرناک‌ترین عادت‌های رانندگی مردم استرالیا، فرمان دادن با استفاده از زانو است؛ ۱۴ درصد از رانندگان این کشور فقط با زانو به خودرو فرمان می‌دهند. عادت‌های نامناسب دیگر مردم استرالیا هنگام رانندگی شامل مطالعه، عوض کردن لباس، تماشای فیلم و استفاده از لوازم آرایشی است؛ تعداد قابل توجهی، حدود ۲۷ درصد از استرالیایی‌ها هنگام رانندگی با تلفن همراه خود صحبت می‌کنند. جالب این است که علاوه بر این موارد، برخی از افراد اقرار کرده‌اند که چالش رانندگی با چشم‌های بسته را هم انجام می‌دهند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، رانندگانی که بالای ۶۰ سال سن دارند کمتر در حین رانندگی فعالیت‌های متفرقه انجام می‌دهند. ۴۲ درصد این افراد رانندگی ایمن دارند، با این‌حال ۲۰ درصد آن‌ها در هنگام رانندگی سیگار می‌کشند. در واقع رانندگان بالای ۶۰ سال استرالیا، پس از رانندگان میان‌سال بیشترین مصرف دخانیات پشت فرمان خودرو را دارند. پس از میان‌سال‌ها و کهن‌سال‌ها، جوانان استرالیا با ۱۳ درصد بیشترین مصرف سیگار در حین رانندگی را دارند.

fa597920 ec08 4506 bcd3 108747af72e0 - بدترین عادت های رانندگان در سال ۲۰۱۸

جوان‌ترین رانندگان استرالیا هم آمار خوبی ندارند؛ ۴۱ درصد آن‌ها هنگام رانندگی از تلفن همراه استفاده می‌کنند. در مقابل با تفکیک جنسیت، زنان بیشتر از مردان با دمپایی راحتی لا‌انگشتی رانندگی می‌کنند. باید توجه داشت که در صورت تصادف هنگام فعالیت‌های غیرمجاز مانند سیگار کشیدن، استفاده از تلفن همراه و … شرکت بیمه‌ی تعهدی بابت پرداخت هزینه ندارد. قوانین رانندگی در کشورهای مختلف متفاوت است، اما معمولاً فعالیت‌هایی که در این نظرسنجی اعلام شده است در بیشتر کشورها هنگام رانندگی مجاز نیست.

منبع CARADVICE


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 86591 TechnoYab QR Code For: بدترین عادت های رانندگان در سال ۲۰۱۸

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *