apple event 091218 iphone xr 0819 - آیفون XR رکورددار بادوام‌ترین باتری در میان آیفون‌ها
اشتراک

آیفون XR رکورددار بادوام‌ترین باتری در میان آیفون‌ها

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

آیفون ۱۰ آر ارزان قیمت امسال با وضوح تصویر ۸۲۸ در ۱۷۹۲ توسعه یافته است و از تراکم پیکسلی ۳۲۶ در هر اینچ پنل پشتیبانی می‌کند (Liquid Retina). این وضوح تصویر مخصوصا در مقایسه با گوشی‌های مدرن امروزی که حتی میان رده‌ها هم دیگر با وضوح تصویر ۱۰۸۰ فول اچ دی معرفی می‌شوند، کمتر از انتظار است. پرچمدار میت ۲۰ هوآوی برای مثال صفحه نمایش متوسط فول اچ دی پلاس دارد اما همچنان تراکم پیکسلی آن روی پنل بزرگ‌تر از آیفون ۱۰ آر بالاتر است.

از آنجا که تفاوت در وضوح تصویر و تراکم پیکسلی احتمالا یکی از مهم‌ترین علت‌ها برای ایجاد تفاوت در دوام باتری به شمار می‌رود، با فرض آنکه سایر عوامل مشابه در نظر گرفته می‌شوند، پنل نمایش موجود در آیفون ۱۰ آر با وضوح تصویر پایین حداقل یک مزیت برجسته با خود به همراه دارد و آن هم افزایش دوام باتری در این آیفون ارزان قیمت است. این گوشی در کنار دو پرچمدار دیگر تازه اپل از نظر دوام باتری مورد آزمون قرار گرفته است و با فرض میانگین ظرفیت باتری‌ها به نظر می‌رسد که هرچه وضوح تصویر در پنل نمایش کمتر باشد، در مقابل آن دوام باتری افزایش پیدا می‌کند.

اپل در گزارش آماری از دوام باتری این گوشی‌های تازه مدعی شده است که در صورت مرور وب و مشاهده ویدیو می‌توانید حداکثر ۱۵ و ۱۶ ساعت از آن‌ها استفاده کنید. این مدت زمان نه تنها در مقایسه با سایر مدل‌های قبلی آیفون بلکه در مقابل گوشی‌های اندرویدی هم بسیار خوب به نظر می‌رسد. علاوه بر این، ظاهرا اپل از عملکرد خود در توسعه آیفون ۱۰ آر بسیار راضی است چراکه در توضیح دوام باتری آن می‌گوید باتری‌اش قادر است ۱ ساعت و نیم بیشتر از آیفون ۸ پلاس دوام بیاورد. آیفون ۸ پلاس تا به امروز بادوام‌ترین باتری را در میان آیفون‌های اپل داشته است و بسیار خوشحال کننده خواهد بود که آیفون ۱۰ آر بتواند آن را هم مغلوب خود سازد.

iphone xr vs max vs 8 plus - آیفون XR رکورددار بادوام‌ترین باتری در میان آیفون‌ها

باتری در آیفون ۱۰ اس مکس ۶.۵ اینچی طبیعتا در مقایسه با آیفون ۱۰ آر ظرفیت بیشتری هم دارد. حتی اپل هم در این باره تأیید کرده است که باتری موجود در ایفون ۱۰ اس مکس بزرگ‌ترین باتری‌ای به شمار می‌رود که سازنده مذکور تا به حال در گوشی‌های خود تعبیه کرده است. با این وجود همچنان دوام باتری در آیفون ۱۰ آر از باتری بزرگ در آیفون ۱۰ اس مکس بیشتر است و همان‌طور که گفتیم، علت این پدیده وضوح تصویر پایین در پنل نمایش آیفون ارزان ۲۰۱۸ شناخته می‌شود.

باتری آیفون ۱۰ آر در آزمون دوام باتری خبرگزاری Phonearena در شرایط استندبای با صفحه نمایش روشن کمی بیش از ۱۱ ساعت دوام آورد. رکورددار قبلی اپل یعنی گوشی آیفون ۸ پلاس قبلا در این شرایط مورد آزمون قرار گرفته بود و البته کمتر از آیفون ۱۰ آر دوام آورده بود. از طرف دیگر iFixit چندی پیش گوشی آیفون ۱۰ آر را کالبدشکافی کرد و در گزارش خود اذعان داشت که باتری این گوشی علی‌رغم ابعاد کلی کوچک‌تر از باتری تعبیه شده در آیفون ۸ پلاس رکورددار بزرگ‌تر و ضخیم‌تر طراحی شده است.

iphone xr ifixit - آیفون XR رکورددار بادوام‌ترین باتری در میان آیفون‌ها

از آنجا که مدت زمان استندبای این گوشی‌ها بسیار خوب است، ما معتقد هستیم که در صورت استفاده معمولی از این دستگاه‌ها حتی قادر خواهید بود چند روز بدون نیاز به شارژ هم از آن‌ها استفاده کنید. همین موضوع می‌تواند آیفون ۱۰ آر را به یکی از تأثیرگذارترین گوشی‌های هوشمندی تبدیل کند که اپل تا کنون توسعه داده است. از طرف دیگر، مدت زمان مورد نیاز برای شارژ باتری در هر سه آیفون ۲۰۱۸ داستان متفاوت دیگری است که نمی‌خواهیم در این مطلب به آن بپردازیم اما به طور خلاصه باید بگوییم باتری تعبیه شده در هر سه برای شارژ کامل به مدت زمان بسیار طولانی نیاز دارند و همین موضوع به یکی از معایب آن‌ها تبدیل شده است.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 89979 TechnoYab QR Code For: آیفون XR رکورددار بادوام‌ترین باتری در میان آیفون‌ها

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *