تکنویاب | اخبار تکنولوژی

friday the 13th the final chapter feature w700 - این فیلم های ترسناک به منبع الهام قاتلان در دنیای واقعی تبدیل شدند [قسمت اول]
اشتراک

این فیلم های ترسناک به منبع الهام قاتلان در دنیای واقعی تبدیل شدند [قسمت اول]

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: فیلم

شاید فیلم های ترسناک مناسب همه ی افراد نباشند (منظورمان شما دختران و پسرانی هستید که با دیدن یک قطره خون دچار تهوع یا حتی بیهوشی می شوید) اما در طرف مقابل افرادی وجود دارند که برای دیدن فیلم های ترسناک با صحنه های ترسناک تر و شخصیت های خوفناک و بد لحظه شماری می کنند. همین موضوع باعث شده که برخی از طرفداران این فیلم های ترسناک پا را از حد معمول فراتر گذاشته و با ورود به مرحله ی دیوانگی جنایات بسیار وحشتناک و مرگباری را بر اساس فیلم هایی که دیده اند انجام دهند.

اگر چه برخی از این فیلم ها از روی داستان های واقعی ساخته شده اند اما در طرف مقابل نیز برخی از این فیلم ها باعث شده اند که افرادی همان روش های قاتل معروف فیلم ترسناک محبوب خود را روی دوستان، اعضای خانواده و حتی افراد غریبه پیاده کنند. در ادامه ی این مطلب قصد داریم شما را با جنایات خوفناک اما واقعی آشنا کنیم که از فیلم های ترسناک الهام گرفته شده اند.

۱- ملکه جهنمی

5fae24bf02d30b58d6a8e33261576772 w700 - این فیلم های ترسناک به منبع الهام قاتلان در دنیای واقعی تبدیل شدند [قسمت اول]

سومین بخش  از داستان های ترسناک آن رایس با نام «خاطرات خون آشام» (The Vampire Chronicles) در سال ۲۰۰۲ با عنوان «ملکه جهنمی» (Queen of the Damned) به فیلم تبدیل شد که به شدت با انتقاد روبرو شده و گفته شد که داستان اصلی رایس توسط کارگردان و عوامل ساخت نسخه ی سینمایی به کلی نابود شده است. اگر چه این فیلم با عکس العمل منفی منتقدان، تماشاگران و نویسنده ی داستان همراه گردید اما برای یکی از تماشاگران بسیار الهام بخش بود. در سال ۲۰۰۱۳، یک جوان ۲۲ ساله به نام آلن منزیس بعد از اینکه دوست ۲۱ ساله اش، توماس مک کندریک از فیلم انتقاد کرده و به بازیگر نقش خون آشامی به نام آکاشا (با بازی آلایا هاتن) بد و بیراه گفته بود، با چاقو ضربات مرگباری را به وی وارد کرد و در نهایت پس از مرگ مقداری از خون وی را نوشید.

Aaliyah 6 w700 - این فیلم های ترسناک به منبع الهام قاتلان در دنیای واقعی تبدیل شدند [قسمت اول]

منزیس در جلسه ی دادگاه خود عنوان کرد که پس از شنیدن نظرات دوستش در مورد فیلم به سرعت به او حمله کرده و با دستکم ۱۰ ضربه ی چکش او را به قتل رسانده است. وی در ادامه با چاقو نیز ضرباتی به بدن دوست خود وارد نموده و بخشی از مغز وی را خورده بود. منزیس اعتراف کرد که بیش از ۱۰۰ بار این فیلم را تماشا کرده و بشدت تحت تاثیر آن قرار گرفته بود. وی همچنین گفت که این فیلم چنان تاثیری بر روی او گذاشته بود که حس می کرد باید یک نفر را کشته و با نوشیدن خون او به رویای فناناپذیر شدن مانند شخصیت آکاشا جامه ی عمل بپوشاند. وی در ادامه چنین گفت:” در پایان به این نتیجه رسیدم که باید به هر ترتیبی یک نفر را به قتل برسانم… اگر کسی را نکشی نمی توانی خون آشام باشی”.

وی ادعا کرده بود که در زمان ارتکاب قتل حالت روانی عادی نداشته است اما دادگاه اظهارات او را رد کرد و وی را به جرم قتل عمد و وحشیانه مقصر شناخت. در نوامبر سال ۲۰۰۴ منزیس در حالی که در زندان شاتس در نزدیکی شهر گلاسکو در بازداشت به سر می برد و می دانست که دستکم به ۱۸ سال زندان محکوم خواهد شد خودکشی کرد.

۲- وحشت در خیابان الم/ جمعه سیزدهم

a nightmare on elm street 1984 movie still robert englund as freddy kruger 1024x574 1 w700 - این فیلم های ترسناک به منبع الهام قاتلان در دنیای واقعی تبدیل شدند [قسمت اول]

در سپتامبر سال ۲۰۰۴، دانیل گونزالز ۲۶ ساله طی سه روز ۴ نفر را در الهام از شخصیت قاتل فردی کروگر در فیلم ترسناک «وحشت در خیابان الم» (Nightmare on Elm Street) به قتل رساند. قربانیان گونزالز کاملاً تصادفی انتخاب شده بودند و وی در هنگام قتل یک ماسک هاکی روی صورت خود داشت که کاملاً شبیه ماسک شخصیت جیسون وورهیز، قاتل مخوف فرانچایز ترسناک «جمعه سیزدهم» (Friday the 13th) بود. گونزالز در دادگاه عنوان کرد که قصد داشته دستکم ۱۰ نفر را به قتل برساند و به یک قاتل سریالی شناخته شده و ترسناک مانند شخصیت فردی کروگر تبدیل شود.

gpr2nfhxd3zes35tvdbg w700 - این فیلم های ترسناک به منبع الهام قاتلان در دنیای واقعی تبدیل شدند [قسمت اول]

گونزالز به ۸ بار حبس ابد محکوم شده و در بیمارستان روانی برودمور در برکشایر انگلستان که یکی از ایمن ترین مراکز نگهداری از بیماران روانی در جهان است فرستاده شد. در ۹ آگوست سال ۲۰۰۷، پرستاران این مرکز،گونزالز را در گودالی پر از خون خود مرده یافتند. بعدها مشخص شد که وی خودکشی کرده و قبل از مبادرت به قتل ها به بیماری اسکیزوفرنی مبتلا بوده و به شدت مواد مخدر مصرف می کرده است.

۳- پاکسازی

thepurge2 w700 - این فیلم های ترسناک به منبع الهام قاتلان در دنیای واقعی تبدیل شدند [قسمت اول]

جیمز دموناکو در فیلم خود با عنوان «پاکسازی» (The Purge) در سال ۲۰۱۳ تماشاگران را به دنیای موازی می برد که در ان در یک کابوس آباد افراد می توانند تنها در یک شب از سال هر کاری که می خواهند انجام بدهند بدون این که تحت پیگرد قرار بگیرند حتی اگر دست به قتل بزنند. نه تنها این فیلم چنان مورد توجه قرار گرفت که دو دنباله ی دیگر نیز از آن با نام های «هرج و مرج» (Anarchy) در سال ۲۰۱۴ و «سال انتخابات» (Election Year) در سال ۲۰۱۶ ساخته شد بلکه واژه ی «پاکسازی» را نیز در معنای کمتر مورد توجه قرار گرفته خود به تصویر کشید: از بین بردن وحشیانه و خشونت آمیز عناصر و افرادی که برای یک سازمان یا یک مکان خاص بدرد نخور انگاشته می شوند.

maxresdefault w700 10 - این فیلم های ترسناک به منبع الهام قاتلان در دنیای واقعی تبدیل شدند [قسمت اول]

این دقیقاً همان کاری بود که جاناتان کروز در ماه می سال ۲۰۱۶ با کشتن سه نفر در عرض ۴ روز انجام داد و واژه ی «پاکسازی» را واقعیت بخشید. در آن زمان کسی انگیزه ی کروز را نمی دانست و پلیس فکر می کرد که وی بی هدف و تنها برای ارضای امیال سنگدلانه ی خود این جنایات را مرتکب شده است. اما وقتی مصاحبه هایی با دوستان و آشنایان کروز انجام گرفت مشخص شد که وی بارها گفته است که قصد دارد یک «شورش جنایتکارانه مرگبار» را آغاز کند که در واقع یک نوع «پاکسازی» است. وی در حین قتل های موسوم به پاکسازی خود مرتکب دزدی نیز شده بود. در نهایت وی با اتهام قتل، دزدی، ایجاد رعب و وحشت و ترغیب گروه های خلافکار محاکمه شد و در آوریل سال ۲۰۱۷ کروز به ۳ بار حبس ابد بدون امکان تجدیدنظر محکوم شد. وی در توافقی با دادستان با این مجازات موافقت کرد در غیر این صورت به مرگ محکوم می شد.

۴- هالووین

gxzcjrn5t8l5euemcghw w700 - این فیلم های ترسناک به منبع الهام قاتلان در دنیای واقعی تبدیل شدند [قسمت اول]

بعد از تماشای فیلم ترسناک «هالووین» (Halloween) ساخته ی راب زامبی در سال ۲۰۰۷ که بازسازی فیلمی با همین عنوان ساخته ی جان کارپنتر در سال ۱۹۷۸ بود، جیک ایوانز ۱۷ ساله به این فکر افتاد که از روش های قاتل داستانی این فیلم با نام مایکل می یرز تقلید کند. در فیلم، می یرز خواهر قلدر، نامزد و البته مادر نامزد او را در شب هالووین به قتل می رساند و ایوانز نیز که تحت تاثیر آرامش و خونسردی می یرز در هنگام ارتکاب این قتل ها قرار گرفته بود تصمیم گرفت با استفاده از همین روش اعضای خانواده ی خود را به قتل برساند زیرا فکر می کرد که این کار در زندگی واقعی نیز به اندازه ی دنیای فیلم آسان خواهد بود. بدین ترتیب ایوانز با شلیک گلوله خواهر ۱۵ ساله ی خود به نام مالی و مادر ۴۸ ساله اش جمی را در ۳ اکتبر ۲۰۱۲ به قتل رساند.

halloween2007ae w700 - این فیلم های ترسناک به منبع الهام قاتلان در دنیای واقعی تبدیل شدند [قسمت اول]

ساعاتی بعد وی دستگیر شد و در برگه ی اعترافات خود خاطرنشان کرد که در هفته ی منتهی به جنایت خود فیلم «هالووین» را ۳ بار تماشا کرده است. وی در اعترافات خود گفته بود:” زمانی که فیلم را تماشا می کردم از آرامش و خونسردی پسر داستان در حین ارتکاب قتل ها و این که هیچ نشانه ای از پشیمانی در او دیده نمی شد شگفت زده شده بودم. بعد از آن فکر کردم که در صورتی ک من نیز کسی را بکشم همین احساس را خواهم داشت”. وی در نامه ی خود عنوان کرده بود که قصد نداشته خانواده اش را به قتل برساند اما بهرحال مجبور شده دست به این جنایت بزند زیرا حس می کرده که خانواده اش دارند او را خفه می کنند.

بر اساس اظهارات پلیس، وی بعد از تماشا کردن فیلم «هالووین» آن را در جعبه قرار داده و در سطل آشغال انداخت تا بعداً کسی فکر نکند که وی تحت تاثیر این فیلم قرار داشته است. در ژانویه سال ۲۰۱۳، ایوانز به ۴۵ سال زندان محکوم شد که ۲۱ سال آن را باید بدون حق درخواست عفو مشروط بگذراند.

۵- کلکسیونر

MV5BODc4M2ZlN2UtYWUzYS00ZjNlLWE0YzctZjNmNjI1YzFkOWI1XkEyXkFqcGdeQXVyMTE2NzA0Ng@@. V1  w700 - این فیلم های ترسناک به منبع الهام قاتلان در دنیای واقعی تبدیل شدند [قسمت اول]

تریلر جنایی روانشناسانه ی «کلکسیونر» (The Collector) که در سال ۱۹۶۵ بر اساس داستانی به همین نام نوشته ی جان فاولز ساخته شد منبع الهام بسیاری از جنایات شناخته می شود. در این فیلم جوانی تنها به نام فردریک کلگ به تصویر کشیده می شود که به شدت منزوی بوده و تنهایی خود را با جمع کردن پروانه و تماشای یک دختر دانشجوی هنر به نام میراندا گرِی پر می کند. وی به شدت به میراندا علاقمند می شود اما میراندا نظر مساعدی نسبت به او ندارد. همه چیز زمانی که فردریک یک خانه ی بزرگ را در حومه ی شهر می خرد رنگ دیگری به خود می گیرد. وی در این خانه یک گودال زیرزمینی حفر کرده و پس از ربودن میراندا او را در این گودال زندانی می کند تا بدین ترتیب او را به خود علاقمند کند.

5074 4 w700 - این فیلم های ترسناک به منبع الهام قاتلان در دنیای واقعی تبدیل شدند [قسمت اول]

در کمال ناباوری تمامی نقشه های میراندا برای فرار، گمراه کردن و کشتن فردریک با شکست مواجه می شود و در نهایت میراندا می میرد. فردریک نیز تصمیم می گیرد که کلکسیونی از دختران زیبا را فراهم کند. دو مرد جوان به نام های لئوناردلیک و چارلز ان جی نیز از روش فردریک برای انجام جنایات خود الهام گرفتند. لیک در سال ۱۹۸۵، دو دختر نوجوان به نام های کتی آلن و برندا اوکانر را دزدیده و در یک انباری با دیوارهای عایق صوتی زندانی کرد. وی در همین مکان به قربانیان خود تجاوز کرده و پس از شکنجه و ازار و اذیت فراوان آن ها را به قتل رساند.

دوست لیک نیز در این اعمال شنیع با او همراه بود و به نقشه های آدم ربایی و قتل خود اسم «عملیات میراندا» داده بودند. در همان سال لیک هنگامی که به دلیل دزدی از یک فروشگاه دستگیر شد با خوردن قرص سیانور خودکشی کرد و ان جی نیز به ۱۲ قتل عمد متهم شد. وی در حال حاضر در زندان ایالتی سن کوئنتین در انتظار اعدام به سر می برد.

منبع: looper


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 70327TechnoYab QR Code For: این فیلم های ترسناک به منبع الهام قاتلان در دنیای واقعی تبدیل شدند [قسمت اول]

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *