بخش تلویزیون توشیبا 1 - توشیبا بخش تولید تلویزیون خود را به شرکت چینی هایسنس فروخت
اشتراک

توشیبا بخش تولید تلویزیون خود را به شرکت چینی هایسنس فروخت

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

بعد از رسوایی مالی توشیبا در سال ۲۰۱۵، این شرکت در حال تجزیه است. سونی در سال ۲۰۱۵ بخش سنسور آن را به مبلغ ۱۵۵ میلیون دلار و شرکت Bain Capital بخش فلش مموری آن را به مبلغ ۱۸ میلیون دلاری خریداری کرد. این شرکت روز گذشته فروخته شدن یکی دیگر از مهمترین بخش‌های خود را اعلام کرد؛ هایسنس بخش تلویزیون توشیبا را به ارزش ۱۱۳ میلیون دلار خریداری کرد.

بخش تلویزیون توشیبا به مبلغ ۱۱۳ میلیون دلار فروخته شد

بر اساس گزارش‌ها، هدف توشیبا از فروختن بخش‌های مختلف خود، جبران زیان بسیار بزرگی‌ست که به شرکت وارد شده است. این شرکت احتمالا به خاطر فعالیت‌های خود در دانش هسته‌ای باز هم مجبور به فروش بخش‌های دیگری خواهد شد. توشیبا از مدت‌ها قبل در حال ساخت راکتورهای هسته‌ای در ایالات متحده آمریکا است، اما افزایش مقررات ایمنی از سال ۲۰۱۱ به خاطر فاجعه‌ی به بار آمده در فوکوشیما سبب شده سرعت پیشروی شرکت در این زمینه بسیار کاهش پیدا کند. حتی بخش‌هایی از فعالیت‌های هسته‌ای توشیبا، در سال جاری با شکست مواجه شد.

بخش تلویزیون توشیبا 12 620x574 - توشیبا بخش تولید تلویزیون خود را به شرکت چینی هایسنس فروخت

توشیا تنها کمپانی ژاپنی نیست که بخش تلویزیون خود را به شرکتی دیگر فروخته است. سال گذشته، شرکت فاکسکان شارپ را به مبلغ ۳.۵ میلیارد دلاری خریداری کرد، اما شارپ حق استفاده از برند خود برای ساخت تلویزیون را به هایسنس فروخت! از قرار معلوم فاکسکان به عنوان مالک شارپ در تلاش است این حق را از هایسنس پس بگیرد، چرا که محصولات تولید شده به دست هایسنس در حال نابود کردن ارزش و اعتبار برند شارپ است!


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 73567 TechnoYab QR Code For: توشیبا بخش تولید تلویزیون خود را به شرکت چینی هایسنس فروخت

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *